Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én látom úgy, hogy...

Csak én látom úgy, hogy manapság rengeteg emberben nincs alázat?

Figyelt kérdés
Sokan azt hiszik, hogy az ember a teremtés koronája, neki mindenhez joga van, ôt nem hatják meg a katasztrófák, amik történnek a világban még akkor sem, ha a közvetlen közelében történik, elfelejtenek magukba nézni és belátni, hogy igen, sebezhetô vagyok és vannak nálam nagyobb hatalmak, erôsebb helyzetek és néha-néha el kellene mormolnia magában egy rövid imát, hogy van még annyi szerencséje, hogy él.

2015. márc. 31. 07:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
4%
nem tudom, de miért aggódjak más teljesen ismeretlen emberek miatt? nem elég akkor aggódnom amikor velem\ismerősökkel történik meg a baj? És amúgy is a legtöbb katasztrófa az emberi hülyeség miatt követlezik be
2015. márc. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Manapság az ÉN került előtérbe, és háttérbe szorult a MI, a közösség. az egyénekre feldarabolt (feldarabolódott?) társadalom sebezhetőbb, mert senkit nem érdekel a másik. De fordítva is igaz: a kutyát sem érdekli, hogy mi történik velem. Ha jó történik, irigyelnek, ha rossz, max. megvonják a vállukat.

Valóban egyre kevesebb sok emberben az alázat, de azért még van elég sok jó példa is.

Ha a közösségi összetartást vesszük alapul, sokat tanulhatunk a cigányoktól. Bármennyire is hihetetlen, egymás között ők is vitatkoznak, de ha bántás éri valamelyiket, akkor vita félretéve, mindenki segít (főleg ököllel). Félreértés ne essék: magát az összetartást kellene megtanulnunk, nem a módszereket. Ők egy nagy molekula, mi sok apró sejt. De hát ha a sejt csak magát nézi, a molekula több nála.

2015. márc. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

Első válaszoló!

A katasztrófákat nem mindig az elszenvedők okozzák!

2015. márc. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
tudom, hogy nem ők, hanem az emberi hülyeség okozza.
2015. márc. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2-es: nagyon tetszett a válaszod.
2015. márc. 31. 08:56
 6/16 anonim ***** válasza:

"és néha-néha el kellene mormolnia magában egy rövid imát, hogy van még annyi szerencséje, hogy él."


Es szerinted egesz pontosan melyik kepzeletbeli felsobb entitashoz kene azt cimezni? :D

2015. márc. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mindenki ahhoz, akihez akarja. Ismertem valakit, aki mindig az elhúnyt ésesapjának adott hálát, mert hiszi hogy a másvilágról figyeli és vigyáz rá.
2015. márc. 31. 10:46
 8/16 anonim ***** válasza:
Remek, gondoltam, hogy szavadoncsiplek. :)
2015. márc. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
? most ezzel miért "csíptél szavamon"?
2015. márc. 31. 11:05
 10/16 anonim ***** válasza:
Azt hittem, hogy szavadon foglak csipni, de nem tortent meg.
2015. márc. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!