Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért egyre több az országban...

Miért egyre több az országban a gyilkosság, a lopás és a csalások? Szerinted mi vezette ide az országot, hogyan juthatnánk ki ebből? ‎

Figyelt kérdés
2015. ápr. 18. 12:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem annyira látványosan több, mint régebben, csak éppen köszönhetően a sok hírportálnak, mindenre mozdulnak a nézettség miatt. Hiszen az emberek szeretnek szörnyülködni.
2015. ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Pont ezért nézek egyre ritkábban híradót. De akkor sok a kamu hírek is? Csak, hogy többen nézzük őket?

Elég durva. De talán a szegénység is megemlítendő.

Nincs pénz, elmennek lopni, gyilkolni, az emberek megbolondulnak, sokan még ölni is képesek. De ha máshogy látja valaki, egészítse még ki.

2015. ápr. 18. 12:58
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
Régebbenem is történtek gyilkosságok,rablások,lopások stb. csak akkor nem jutott ilyen könnyen mindenki tudomására(hála a mediának)
2015. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

De most komolyan.Valóban a média a fő ok?

A rendszerváltás előtt szerintem nem volt ennyi bűnözés. Mondjuk akkor még óvodás voltam.

2015. ápr. 18. 13:03
 5/20 anonim válasza:
31%
mert sok a cigány
2015. ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
38%
itt van amerika! csak nem az élet szinvonalban! régen is volt bűnőzés csak a média nem adta le! a szegénység is tehet erről
2015. ápr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem a média a fő ok,nyilván nagyítják a dolgokat.

Az a baj hogy egyre inkább bizalmatlanok vagyunk,túl sokan elvannak keseredve egy adott dolog miatt.Amiket meg kellene beszélnünk,a barátokkal csak ehhez igazi barátok kellenek.Mer aki gyilkol annak nyilván odabent,nincs minden rendben,és ha beszélne róla valakinek az tudna segíteni,bár már azzal is segíti a másikat ha meghallgatja,vagy javasolja neki hogy keressen meg egy szakembert.

ÉS mivel nem bízunk meg az emberekben így nem kérünk segítséget (lopás és a csalás /már ha hátrányos helyzetűekről beszélünk/). De ha beszélnénk egymással az is föltűnne ha valakinek bármilyen tudatmódosító szerre kellene a pénz,és tudnánk segíteni a leszokásban. Szerintem a kommunikálás és a bizalom segítene, ebből kijutni az embereknek.

Illetve az ha nem lennénk kapzsik,és havonta mindenki legalább egy kisebb összeggel segítene másokat.

2015. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Azt tudom, akkor mindenkinek dolgoznia kellett.

Romának, nem romának egyaránt, mindenkinek volt munkája.

Aztán sorba verték szét a cégeket, megszűnt a Téesz(termelőszövetkezet, nagymamám is dolgozott ott), tönkrementek/mennek a gyárak, nincs munka,főleg a szegényebb helyeken, de szerintem nem kell szegénynek lenni ahhoz, hogy valaki lopjon, meg gyilkoljon.

A politikusok is lopnak ha azt vesszük,de most vegyünk egy üzletembert(aki bűnöző), ők inkább sikkasztanak, meg csalnak.

Vagy vannak akik védelmi pénzből, meg örömlánykák futtatásából élnek..(mármint nagyon sok uri roma Félreértés ne essen, nem vagyok rasszista, de ez is lehet ok. Köszönöm a válaszokat, jöhet még, mert valóban érdekel az idősebbek véleménye főleg, hogy ők hogy látják ezt.

2015. ápr. 18. 13:18
 9/20 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó utolsó, köszönöm ilyen szépen kifejtetted nekem:)
2015. ápr. 18. 13:19
 10/20 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon szívesen. :)
2015. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!