Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is így van? (lent)

Szerintetek is így van? (lent)

Figyelt kérdés
Amikor végig mész az utcán, utazol a villamoson vagy a buszon akkor sokszor szomorú vagy legalábbis semleges érzésű embereket látsz. Szerinted az emberek a semlegességgel rejtenek el minden érzést? Miért van ez? Miért nem mosolyognak az emberek egymásra? Egy mosolytól jobban indulna a nap nem?
2015. ápr. 19. 10:29
 1/3 A kérdező kommentje:

Ezt már én is tapasztaltam, szinte minden egyes nap, főleg reggel, bár napszaktól független ez.

Az emberek fásultak, fáradtak, a napi rutin miatt. Korán kelés, munkába/iskolába igyekezés, a sok stressz, a munkájuk monotonsága bizony az arcukra is kiül, ezért akármennyire is szeretnének, egyszerűen nem tudnak, vagy nem akarnak mosolyogni.

Azt mondják, mindenkinek megvan a maga baja, velük sem foglalkozik senki, akkor miért foglalkozzanak a másikkal? Lehajtott fejek, faarcok a tömegközlekedési eszközökön, mindenki siet, rohan valahová.

Pedig egy mosoly valóban nem kerülne semmibe.

Én szoktam mosolyogni, persze nem vihogni, de már ekkor volt aki furcsán nézett rám, hogy ennek meg mi baja?:D

De jól esett egy kicsit mosolyt csalni az arcokra, például egy néni odajött, hogy jól esett neki, hogy nem csak unott arcokat lát.

2015. ápr. 19. 11:18
 2/3 anonim ***** válasza:

Belekötnének a cigányok, és letörölnék a mosolyát.


Én személy szerint azt tapasztaltam meg, hogy ha Budapesten vagyok, igyekszek úgy viselkedni mint a többi ember, beleolvadni a közegbe, hogy még véletlenül se találjon be senki. Azt is megfigyeltem, hogy nem szabad az emberek szemébe nézni, mert gyakori a konfliktus belőle. Így ha Budapesten közlekedek mindig lehajtott fejjel igyekszem, és nem szabad megállni, vagy lelassítani ha valaki hozzád szól, mert sec perc alatt össze vagy verve, és hiányzik az órád meg a cipőd.


Ezzel szemben amikor Londonban vagyok, mindig mindenki mosolyog az utcán, a boltban is, megkérdezik hogy vagyok, megdicsérik a párom ruháját, stb. Egy ilyen környezetben te is felszabadultabb, boldogabb, és jobb kedvű vagy.

2015. ápr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is hallottam, hogy Londonban sokkal közvetlenebbek az emberek.

Én nem Pesten élek, hanem egy viszonylag kisebb városban, de itt is mindenki olyan unott :/

2015. ápr. 19. 16:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!