Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minimálbéres kemény fizikai...

Minimálbéres kemény fizikai munkát végzők, mi is tüntethetnénk fekete szalaggal?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy egy szakács, konyhalány, takarító, segédmunkás, szalagon dolgozók, bolti eladók, pékek is végzünk olyan nehéz munkát, hogy 68 ezernél többet érdemelnénk. Felvennétek a fekete szalagot vagy pólót?

2015. ápr. 28. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg eléggé érintett vagyok ebben. (feleségem, édesanyá,sógornőm,sógornőnek való...meg sok közeli ismerősöm is ápoló/ápolónő,betegtologató)

Nekik is ezt mondtam:

"Ha ezzel bármi változhatna már rég betiltották volna!"

"Majd azt mondják,feketében akarsz lenni?-Legyél! Irány dolgozni vagy szedd a cuccodat!"


Nem az a baj,hogy ez ma megtörténik,hanem,hogy 20 évvel ezelőtt is megvolt.

Szerintem beszélni fognak róla vagy pár hétig,aztán megígérik,hogy keresnek megoldást.

És meg van oldva!


Így működik a világ.

2015. ápr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 3005 ***** válasza:

Sajnos nem fogják komolyan venni valószínűleg és a fekete pólót sem hordhatod, ha megszabott munkaruha van..

Esetleg önkifejezésre jó a fekete szalag.

2015. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Minek? Úgyse változik semmi.
2015. ápr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem, ha a munkanélküliek és a kevés jövedelemből élők összefognának, hogy egy ideig passzív sztrájk, ha ez nem használ akkor aktívba kezdenének. Úgy festene a dolog, hogy a dolgozók nem dolgoznának a munkanélküliek sem állnának munkába (ergo nem lesz másik 6 a helyemre se máséra) csak történne valami. Tudom ez lehetetlen, de ha eljátszanánk evvel a gondolattal sikerülhetne, különben megáll minden, nem?
2015. ápr. 28. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:
papíron megállna minden, valóságban meg lenne jelentkező. Most is van jelentkező.
2015. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, nyugodtan tüntethetsz fekete szalaggal. Azt csinálsz, amit akarsz.

Max. kib*sz a főnök. Van elég jelentkező a helyedre.

2015. ápr. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Senki sem kötelez arra, hogy szalag mellett dolgozz, a semmiért. Lehetett volna mondjuk anno tanulni valai olyasmit, amiből meg is lehet élni.

A nővérek kérése jogos hiszen nehezen pótolható, szaktudással rendelkező, nagy felelősségű emberekről van szó. Ez a kérdés viszont az irígységen kívül semmiről nem szól.

2015. máj. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én személy szerint radikális oldalrol közeliteném meg dolgot.

Le irni nem fogom mert tudom másnak nem tetszene

2015. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem én nem irigylem őket, hajrá nekik. De szerintem minden munka fontos. MINDEGYIK! Biztos nem lenne jó föld utakon járni, mert utépítők is minimálbért keresnek sajnos, és azt a kátrányt lélegzik e napi 10-12 órában, és a fent említett nővérkéknék kötnek ki 20 év után tüdőproblémákkal. Takarítók, szakácsok, konyhalányok nélkül pl a turizmus se működne, mert ki az aki egy koszos-mocskos szobába belépne és a nyaralása alatt neki kéne megfőznie? Tűzoltók akik havi 85-ért bármikor az életüket kockáztatják nem tudva mi van odabent, és kiért mennek be, egyáltalán érdemes-e bemenni abba az égő házba.
2015. máj. 16. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!