Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az utánzással ártunk a másikna...

Az utánzással ártunk a másiknak vagy önmagunknak?

Figyelt kérdés

Ha az utánzás a hízelgés legőszintébb formája, viszont a hízelgés definíciója szerint hazug magasztalása annak, akinek kedvébe akarunk járni, hogy a magunk számára megnyerjük, akkor az utánzással ártó szándékkal hazudunk a másiknak (vagy önmagunknak)?


Némileg OFF, de azért szeretném leírni, hogy velem is előfordult már ha pl. vonzódtam egy ellenkező nemű emberhez, hogy akaratlanul is felvettem az ő viselkedési formáinak egy részét. Jól esett beleilleszkednem legalább gondolati síkon az ő helyébe.

De mi van akkor ha valakire felnézünk, és ezért utánozzuk néha akaratlanul az illetőt?


2015. máj. 12. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
A hízelgés nem feltétlenül hazug, vagy hátsó szándékú dolog, bár ki tudja. Ha a hízelgés negatív, akkor az utánzásos dolgot nem nevezném hízelgésnek, mert elég gyakran az ilyen utánzásos dolgok pl. a szerelmespárok esetében is előjönnek, amiről azért elmondhatjuk, hogy nincs mögötte semmi negatív dolog.
2015. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem különbséget kell tenni az összeszokott párok "utánzása", egy vad idegen majmolása és egy valakihez közel kerülni akaró között.

Mindháromnak más az oka. Az egyik pozitív a másik negatív.

A régóta együtt élő párok akaratlanul is összeszoknak, felveszik a másik stílusát, némely tulajdonságát. Ez általában nem is szándékosan történik.


Egy "idegen utánzása számomra azt jelenti, hogy találkozunk valakivel, vagy csak látásból ismerjük és pl bejön az öltözködése, a hajviselete, a beszéd stílusa, és ezt próbáljuk lekövetni. Ha erre mondjuk ő rájön, akkor a saját beállítottságától függ, hogy úgy gondolja, "de jó, "irigy" rám... úgy akar kinézni mint én".. vagy úgy gondolja, hogy" de utálom ha nem vagyok egyedi és ő rajta is ugyanolyan cucc van mint rajtam... többet fel sem veszem" ez nyilván az ő számára negatív.

A harmadik, pedig mikor azért vesszük fel más stílusát, hogy közel férkőzzünk hozzá.

Lehet ez nő vagy férfi... tehát pasi jelölt vagy barátnő jelölt.

Ez egy olyan szituáció, mikor el akarjuk magunkat fogadtatni, és eszközökhöz nyúlunk ezért.Nem saját magunkat adjuk. Ha ez az egyén esetleg valóban összebarátkozik a "kiszemeltel" vagy egy pár alkotnak, lehetséges, hogy átveszik egymás stílusát. Ez azonban csak abban az esetben lehetséges, ha a felvett stílus nem áll messze az illetőtől.

Pl.

2015. máj. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, csak véletlenül elküldtem.

Szóval , ha valakire felnézünk akkor az azt jelenti, hogy inkább a belső tulajdonságai, érzéseibe szeretnénk beleélni magunkat. Ez nem feltétlenül baj. Kicsit az ő cipőjét felhúzva...

Én ezt nem igazán utánzásnak nevezném...

kb mint a párok esetében.

2015. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!