Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám ezt a "motiválat...

Hogyan tudnám ezt a "motiválatlanságot" legyőzni?

Figyelt kérdés

Akármibe belekezdek, mindig csak az elején vagyok lelkes, aztán hamar megunom, és abbahagyom. :(

Nagyon nehezen veszem rá magam valamire. Persze fejben elgondolom, hogy milyen jó lenne, de a valóságban nagyon nehezen kezdek bele.


Például szeretek nyelveket tanulni. Kinéztem magamnak 1-2 nyelvet, elkezdtem, és már nem vagyok motivált, unatkozok. Hogyan tudnám ezt legyőzni?

Motivált, eltökélt, és legfőképpen tettre kész akarnék lenni, de fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá.


22 éves fiú vagyok.


Hogyan tudnám magamat akár rávenni, hogy igen, álljak neki, és véghez is vigyem, amit elterveztem? Hogyan?



2015. máj. 20. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha nem egyedül csinálnád, hanem társsal? Akkor húznátok egymást és nem unnál bele. Ha van egy barátod akit érdekel az ilyesmi.

Én finnül akarok tanulni, de én is így vagyok, hogy ilyen ehh... leszek mindég...

2015. máj. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nincs sajnos ilyen
2015. máj. 20. 18:43
 3/4 A kérdező kommentje:
és én egyedül jobban szeretek haladni
2015. máj. 20. 18:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak tudatosítsd magadban, hogy miből mi lesz, mit miért akarsz! Mellé nagyon jól jön, ha vizionálsz ezt-azt, főleg a végeredményt és áldásos hatását, meg a jelenben maradva is játékosan, örömmel habzsolod magadba a napi szóanyagot, az új leckéket, és boldogan ismétled el a néhánnyal ezelőttieket csokorban. Természetesen semmi baj nincs azzal, ha legtöbbször nem élvezed, és azzal se, ha mindig csak erőlködés. A lényeg, hogy egyfajta édes erőfeszítésként gondolj rá, nemcsak mert megteheted, hanem mert az élet, ami felé ez az út vezet, nagyon is neked való. :) Csak gyalogolj végig a saját szempontjaidon időről-időre, hogy esélyed se legyen szem elől téveszteni őket. Jó dolog egyébként egyetlen üveg/doboz sör kedves kis lazító hatása alatt nekiállni az igazlátásnak.
2015. jún. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!