Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » (14/L) Normális, hogy 14...

(14/L) Normális, hogy 14 évesen ha kicsit is dühös vagyok épp akarok ordítani, ehelyett csak sírni tudok? Ha szerzek valamilyen sebet, sírok. Nem tudom visszatartani, és így csak még dühösebb leszek és mégjobban sírok!

Figyelt kérdés
Utálom, hogy állandóan ez történik velem. Most meg ezért sírok. Valószínűleg azért, mert keveset beszélek, nem szoktam meg, hogy vitázzak, vagy leszidjanak. Nagyon csendes vagyok, de nem tudom mit csináljak. A szüleim elváltak. Anyám skizofrén elmebeteg. Egy rémálom! Mi van ezt tőle örököltem, és azért vagyok ilyen. Apámmal élek. A barátnője és annak a nagyobbik fia nagyon rendes, de a kissebbik egy paraszt. Ő még jobban feldühít. :( Mit csináljak, hogy a gimnáziumig javuljak és sírjak amikor dühös vagyok és kimondom a véleményem?

2015. máj. 20. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is sírós voltam ebben a korban,semmi gond,elmúlik :) A lényeg,hogy ne stresszeld magad még azzal a gondolattal is,hogy csak el ne kezdjek bőgni. Én anno azt vettem észre magamon,hogy ha erőszakkal megpróbáltam visszafojtani,annál inkább kellett sírnom, míg ha simán próbáltam lazítani vagy elterelni a gondolataimat és esetleg arra gondolni,hogy nyugodtan sírhatok,semmi baj,akkor nem bőgtem.
2015. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tehetetlenség miatt van. Az, hogy melyik helyzetet érzed olyannak hogy tehetetlen vagy benne a személyiséged és a tapasztalataid határozzák meg. Mivel úgy érzed nem tudsz jól kijönni a helyzetből a haragod másképp jön ki. (Van akinél csapkodás, ordibálás, önpusztítás, stb.)

Ismét, attól függ mit szoktál meg, hogy alakult ki.

Változtathatsz rajta, de idővel úgy is enyhülni fog.

Velem is sokáig ez volt aztán abba maradt, illetve csak tényleg nagyon komolyan dühítő és lehetetlen helyzeteknél jött elő a sírhatnék.

Sok feszültség lehet benned és ezt a tinédzserkori hormonok még jobban kihozhatják.

2015. máj. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és ugye a sebet is említettem. Akkor is simán sírok. Anyám nagyon óvatos volt velünk így félős is voltam. Mindig leszáltam az óriás hintáról, amikor már súlytalanok voltunk az osztálytársaimmal. Legszívesebben visszamennék az időben és nem sikítoznék a hintán, hanem nyugodtan ülnék. Még a testvéremmel nem is voltunk baj miatt korházban, nem tört még el semmink. Csak egyszer orrmandula műtéten voltam. De nagyon érzékeny vagyok. De félős már nem vagyok. De az osztálytársaim azt hiszik. Ha egy horror filmről beszélnek és én hozzászólok, mindig azt mondják, h ez nem nekem való, még kárt tehet az érzékeny lelkemben. Pedig ennek nincs köze hozzá. De félek visszaszólni nekik, mert akkor a végén még elsírom magom. Tudod. A düh. A düh miatt!!!!
2015. máj. 20. 19:37
 4/8 anonim válasza:

Addig örülj míg képes vagy sírni.:(

Használd ki

2015. máj. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Remélem mielöbb nekem is elmúlik.
2015. máj. 20. 19:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is 14 vagyok. Velem is előfordult sokszor, hogy amikor például a szüleimmel vitáztam és kiabáltam elsírtam magam, talán azért mert legbelül éreztem, hogy ezzel a dühkitöréssel fájdalmat okozok nekik, csak nem bírtam visszafolytani a pillanatnyi gondolataimat. Persze utána mindig bocsánatot kértem tőlük. Régebben az iskolában is sokszor elpityeredtem, ha valaki beleszólt valamiért, vagy elvette a cuccaim és nem adta vissza. Nagyon csendes és visszahúzódó voltam és szerintem még mindig az vagyok. 6. Osztályban azonban már nem sírtam valahogy, valószínűleg ennek az oka a sok új osztálytársam volt. A gimnázium meg majd alakul, én is félek tőle, hogy mi lesz de reménykedem benne, hogy normális osztályba fogok kerülni. Sok sikert a továbbiakban, és nem kell feltétlenül megváltozni szerintem, akik melletted álltak ők mindig elfogadnak majd olyannak amilyen vagy :)
2015. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:) Hát attól függ... Biztos, de azért idegesít, h túlságosan érzékenynek kezelnek és fiúknál sem leszek sikeres. :D De jó fel osztálytársaim vannak. Viccesek, kedvesek, udvariasak, bulizósak (nem mindenki). Én nem vagyok bulizós vagy vicces. De próbálok az lenni. Elősször szőrtelenítettem magam hétfőn. Ez már haladás, hogy a szintükre lépjek. A körmömet is nemrég festettem be elősször. Nem is rossz majd még fogom. A ruháim viszont bénák. Pólóim főleg. Nem nagyon értek a divathoz, főleg, hogy öt fiúvak vagyok körülvéve. :D
2015. máj. 20. 20:35
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
De noob vagy!
2015. júl. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!