Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mért érzem azt, hogy feljebbva...

Mért érzem azt, hogy feljebbvaló vagyok másoknál?

Figyelt kérdés
Kérték már a segítségemet bizonyos szituációk megoldásához, és mindig magamat hoztam fel példának. Úgy gondolom, hogyha csinálok valamit, akkor én tudom a legjobban és ha tévedek az önbecsülésem miatt sohasem ismerem be azt. Miért lehet ez? Tudom, hogy galád tulajdonság, de nem értem hogy szabadulhatok meg tőle.

#ego #felsőbbrendség
2015. máj. 29. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Úgy hívják kevélység, és eszed ágában nincs megszabadulni tőled. Ezt a kérdést is kizárólag a kérkedés miatt nyitottad.


De egyet tudj:


A kevélység miatt királyok buktak el, akkor te szerinted nem fogsz? Fogsz. Ugyan úgy ahogy a hozzád hasonszőrű cimboráid.

2015. máj. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hat, ha neha azt mondjak tevedtel, ismerd be, legyen ez az elso lepes. Aztan sorjaban a tobbi.
2015. máj. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert olyan közegben mozogsz, ahol nem tesznek helyre. Egyébként meg, ha nem tudod beismerni saját hibádat, akkor mégsem tudod a dolgokat a legjobban megcsinálni:)
2015. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező! Az, hogy saját magadat hozod fel példának, jó ötlet! Azért, mert vagy megtapasztaltál már hasonlót, vagy ha hasonló helyzetbe kerülnél, elmondod másoknak, te hogyan oldanád meg. Szerintem nincs itt semmi probléma! Csak tedd hozzá, hogy igen, én is hasonlóakon mentem keresztül, és én így és így oldottam meg, vagy még nem kerültem ilyen helyzetbe, de én így és így oldanám meg. Lehet, hogy mások is példát vesznek tőled, persze aztán mindenki úgy csinálja, ahogy gondolja, ez már a saját ügye.
2015. máj. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, megy a zöld. Első: Nem kérkedni szeretnék ezzel, meg szeretnék változni. Tudom, hogy rossz ez a dolog, nagyon sok hibám van, de mégis ez a legnagyobb.
2015. máj. 29. 23:09
 6/6 anonim ***** válasza:
én is hasonló voltam,aztán az első box edzésemen szembesültem a valósággal,hogy hiába vagyok egy izmos állat,a 75 kilós ropi edző úgy szétvert,hogy eltört a fülem.Mondjuk én soha nem féltem beismerni azt ha valaki jobb mint én,mert az önbecsülésemet ez cseppet sem tudja befolyásolni mivel stabil.Egyszerűen felismerek egy tényt,hogy az adott cselekvésben jobb a másik mint én mert nagyobb a rutinja,régebb óta csinálja.Persze aki vígan elvan a komfort zónájának a langyos húgyában és nem lép ki belőle,azt sosem fogják szembesíteni önmagával úgy igazából ezért megrekedhet.
2015. máj. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!