Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért beszélnek "akcentussal"...

Miért beszélnek "akcentussal" a romák?

Figyelt kérdés
Generációk óta Magyarországra születtek és mégis némelyik külföldről letelepedett tisztábban beszél egy idő után.
2015. jún. 17. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem akcentus hanem tájszólás
2015. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Segíjbűl nem futi logopédusra.
2015. jún. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Mert ha már van alap anyanyelved (jelen esetben a cigány) ,egy másikat már nem fogsz olyan kiejtéssel beszélni mint akinek az az első. (pl:a magyarok angol kiejtése pls.)
2015. jún. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a romák cigányul tanítják meg először a gyerekeiket? és a magyar csak második nyelv? őszintén szólva nem igazán hallottam még magyarországi roma gyereket cigány nyelven beszélni...
2015. jún. 17. 13:52
 5/6 anonim válasza:
akkor ne a meséskönyvben keresd őket hanem gyere vidékre :D
2015. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Középiskolás koromban sok cigányt ismertem, de csak pár olyan volt köztük, aki tudott pár szót/mondatot valamelyik cigány nyelven, folyékonyan egy sem tudott beszélni. Nem tanítják ezt a gyerekeiknek, sőt, sokszor semmit sem tanítanak nekik, ahogy esik úgy puffan elven "tanulnak", az akcentusuk meg szerintem inkább egy egyszerűsített magyar nyelv, amivel gyorsan tudnak beszélni (némelyek borzasztóan hadarnak, és kb félszavakat használnak), és pofon egyszerű elsajátítani. Persze ez csak az én elméletem.
2015. jún. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!