Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Léteznek olyan FIÚK, akik...

Léteznek olyan FIÚK, akik szeretik a yaoit, kpopot, romantikus animéket?

Figyelt kérdés

2015. jún. 22. 18:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

ja és én meg pont hogy a lányokhoz vonzódom, fiúhoz kb 10 évente 1x

talán létezem, dönts el.

2015. jún. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
49%

Igen, vannak :)


K-pop jöhet ezerrel :P BIGBANG, 2PM, 2NE1, Sistars, Miss-A


Romantikus animék szintén :) Mindig is jobban szerettem a josei, seinen, shoujo animéket. Shounen-t is nézek szép számmal, de az érzelmesebbek vannak előnyben :) (gyengém a tanárnő-diák, idősebb nő fiatalabb sráccal felállás)


Yaoi pedig szintén jöhet :) Sekai-ichi Hatsukoi nagy kedvenc :P a Junjou Romantica annyira nem tetszett...viszont a Love Stage még csak tervben van :P


Egyébként #10-es:


"alig találok olyan yaoi-t, ami nem a sztereotíp uke-seme felállásra épít. nem szeretem a kapcsolati sablonokat"

Okkal, teszem hozzá. A hetero kapcsolatokban biológiailag adott, hogy ki a behatoló. Azonos nemű kapcsolatokban dönteni kell, hogy melyik melyik. Az viszont kihat a személyiségre is. A melegeknél nem lehet cserélgetni (hosszútávú kapcsolatban), mert az pszichésen megterhelő, ráadásul fizikálisan is, hiszen a test nem tudna egy adott dologhoz normálisan hozzászokni, a váltogatással viszont nem azt érnék el, hogy mindkettőt megszokják, hanem hogy egyiket sem. Ha pedig meg van a szexuális hierarchia, akkor az a személyiséget is befolyásolja. Yaoi-t nem azért nem igazán csinálnak uke-seme felállás nélkül, mert nem akarnának, hanem mert nehezebb, hiszen személyiségben elég nehéz olyat alkotni, ami a valóságban is nagyon-nagyon pici eséllyel fordul elő.


UI: Egy teljesen hetero, 17 éves fiú vagyok, nincs még csak hajlamom sem a biszexualitásra (több pszichológus igazolja, hiába jöttök itt a "dehogynem vagy az, csak nem tudsz róla", meg az "azok akkor 'jó' pszichológusok lehetnek" szöveggel, könnyebben hiszek egy olyan embernek aki évtizedeken át tanulta és dolgozott a témában, mint a gyik-os névteleneknek)

2015. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Hogy jutottál el amúgy odáig, hogy pszichológus vizsgálja, hogy gerjedsz e farokra is vagy sem? :D
2015. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
#12: Ez érdekes és ritka, pláne, ha közben 100%-ban a lányokhoz vonzódsz. A Love Stage!! a(z egyik) kedvenc animém, csak ajánlani tudom. Több ilyenhez hasonló yaoit/shounen ait kéne csinálniuk a japánoknak.
2015. jún. 25. 00:06
 15/20 anonim ***** válasza:
63%

#12 Lehet cserélgetni, szokták is cserélgetni és semmiféle személyiségtorzulással nem jár. Nem kell pszichésen megszokni az egyik vagy másik oldalt, mert nincs mit "megszokni" rajta.

A yaoikat azért csinálják seme-uke felállásban, hogy a célközönség (nők) könnyebben tudjanak azonosulni az egyes szereplőkkel. A seme-uke dolog egy sztereotip marketingfogás. (Félreértés ne essék,szeretem a yaoit, csak nem sok köze van a valósághoz.)


Üdv, egy meleg

2015. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#13:


"Hogy jutottál el amúgy odáig, hogy pszichológus vizsgálja, hogy gerjedsz e farokra is vagy sem? :D"

Semmi különös :D Az egyik haveromnál mikor filmet nézni készültünk, és az én pendrive-omon voltak, megtalálta a yaoi mappát :) utána igazából "csak úgy" alapon brahiból elmentünk xĐ De Ő is megszerette a yaoit, így aztán ő is végigjárta velem a pszichomókusokat :)


#Kérdező:


" Ez érdekes és ritka, pláne, ha közben 100%-ban a lányokhoz vonzódsz. A Love Stage!! a(z egyik) kedvenc animém, csak ajánlani tudom. Több ilyenhez hasonló yaoit/shounen ait kéne csinálniuk a japánoknak."

Tudom, hogy ritka :) De ez van :P


#15:


"Lehet cserélgetni, szokták is cserélgetni és semmiféle személyiségtorzulással nem jár. Nem kell pszichésen megszokni az egyik vagy másik oldalt, mert nincs mit "megszokni" rajta.

A yaoikat azért csinálják seme-uke felállásban, hogy a célközönség (nők) könnyebben tudjanak azonosulni az egyes szereplőkkel. A seme-uke dolog egy sztereotip marketingfogás. (Félreértés ne essék,szeretem a yaoit, csak nem sok köze van a valósághoz.)"


Lehet cserélgetni, szokták is cserélgetni, a személyiségnek pedig nem tesz jót. A bátyám meleg, jópár olyan közeli barátom van aki szintén meleg (sőt, talán több mint amennyi hetero), és az egyik legjobb barátom pedig egy csőb*zi (nem sértően, csak azt akarom kifejezni, hogy nagyon durván érződik rajta :D ), aki 36 éves, és 22 éves kora óta ez a szakterülete (egynemű párkapcsolatok). Szerintem ő a saját szerelmi ÉS szakmai tapasztalatával (aki egyébként rendszeresen konzultál az ilyenekről más ugyanilyen beállítottságú pszichológusokkal) jobban fog érteni a dologhoz, mint te. Szerintem te azt hitted, de én nem a saját véleményemet írtam le, hanem amit egy meleg pszichológus mondott nekem.

A célközönség pedig egyáltalán nem a nők. Rengeteg yaoi mangaka, köztük Shungiku Nakamura és Naito Eiko, nem egyszer elmondták, hogy tény és való, hogy főképp nők olvassák, de készítéskor a célközönség pont a férfiak, abban reménykedve, hogy ezekkel a történetekkel legalább valamennyire el tudják fogadtatni őket.

2015. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%

Nem esek hasra egy pszichológustól sem, nem szentek és nem tévedhetetlenek. Nekem is vannak elismert pszichológus ismerőseim, úgyhogy tisztában vagyok vele, hogy ez sem egy egzakt tudomány ami mindig mindenre tudja a tuti megoldást. A pszichológia nem olyan mint a matek. Itt kettő meg kettő néha öt. Lehet hogy igaza van az ismerősödnek, de lehet hogy nem. Szerintem nem, de ez lényegtelen.

A célközönségről csak annyit, hogy szépek ezek az eszmei célok, de attól még a mangákat el kell adni, a profitot meg kell teremteni. Hiába szép és becsülendő dolog, toleranciával még nem lakott jól senki.

2015. jún. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Imádom, ha "figyelnek" rám :)


"Nem esek hasra egy pszichológustól sem" Csakhogy itt nem egy pszichológusról beszélünk. Ha normálisan elolvastad volna, leírtam hogy rendszeres konzultáció van ilyen témákkal kapcsolatban. Ez körülbelül 200 pszichológus, fejenként jópár páciens statisztikáját jelenti. Ráadásul félévente Krakkóban egy nagyobb szabású Európai gyűlés van az egyneműek pszichológiájáról, illetve évente Amszterdamban egy világméretű. Az Amszterdami 2 hetes "csúcstalálkozón" kb. 50000 olyan meleg pszichológus vesz rész, akiknek fejenként legalább 30 meleg páciense van. Akárhogy nézzük, 1.500.000 ember statisztikája pedig már elég (ha azt vesszük, hogy a Földön a legutóbbi felmérés alapján kb. 9.000.000 meleg van[a biszexualitás most nem tartozik ide]) ahhoz, hogy le lehessen fektetni egy 90%-ban helytálló feltevést.


"A célközönségről csak annyit, hogy szépek ezek az eszmei célok, de attól még a mangákat el kell adni, a profitot meg kell teremteni. Hiába szép és becsülendő dolog, toleranciával még nem lakott jól senki."

Félreértettél. Igazából nem is tudom, hogy most minek hoztad ide a jóllakást, meg az eladást. Én magát azt a helytelen feltevésedet javítottam ki, hogy a yaoi mangák célközönsége a nők lennének. A célközönség nem az aki meg is veszi, hanem az, akit szeretne a mangaka hogy megvegye (még ha nem is fogja).

2015. jún. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A k-popot szeretem.

Animét nem nézek, mangát nem olvasok.

2015. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Csak a K-Pop es abbol is csak a BigBang es a Winnert. Ezek szerintem a jók.
2015. júl. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!