Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól keresek, de szegénynek...

Jól keresek, de szegénynek érzem magam?

Figyelt kérdés

Szegény voltam egész gyerekkoromban, nem volt saját szobám, sem saját ruháim, később néha ennem sem mit.

Azóta sok minden megváltozott az életben. Nagyon jól keresek az új munkámmal, de még az ex helyemről is van egy szép összegű megtakarításom (mármint az akkori fizetésemhez képest).

Szóval, havonta elszórhatnék 200 ezret, ha arra vágynék.

Más részből is rendben az életem, szép helyre költözöm, csinos nő lett belőlem, sokan kedvelnek, a szabadidőmben

azzal foglalkozok, amit szeretek.

Viszont állandóan a pénz miatt aggódom. Mindig szegénynek érzem magam, semmire sem merek költeni.

Például: elszakadt az egyetlen fekete melltartóm, és újat kéne venni. A havi keresetem 360 ezer Ft, egy (számomra már) minőségi melltartó 3000Ft. De ugyanígy érzek, ha egy csomag hajgumi kell is (1500Ft), vagy ha egy flakon tusfürdő.

Nem hanyagolom el magam, csak mindig rossz érzés fog el, ha költök.

Mindig ledöbbenve bámulom az egyik ismerős lányt, aki egy avgyont szór el magára, azt hittem, nagyon gazdag. A

párja bevétele annyi, mint nekem és a páromnak, a lány nem akar dolgozni, tehát ugyanannyi jön be, viszont magasabbak a kiadásaik, mert luxusban élnek.

Szóval egy szinten vagyunk, és én még mindig úgy érzem, ő gazdag, én meg szegény vagyok.


Mit tegyek?


21n


2015. júl. 30. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Tekintve a múltadat, ez teljesen érthető, ehhez szoktál hozzá. Én meg képtelen vagyok ételt kidobni, még ha nem is szeretem, mert gyerekkoromban sokan voltunk, és mindig be kellett osztani mindent.

Azt tudom tanácsolni, hogy fizess mindig bankkártyával, úgy fizikailag nem érzed annyira, hogy fogy a pénzed.

2015. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jaj, az étel meg a másik, most hogy mondod. Mindig lenyalom a joghurt tetején az alufóliát, mert anyukám mondta kiskoromban, hogy ha kidobom az pazarlás. A párom már a fejét fogja, ha meglátja, mert nem bír leszoktatni.
2015. júl. 30. 20:26
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Én csak azt kérdezném hogy 21 évesen mikor még az egyetemet se lehet elvégezni diplomázni stb, pályakezdőként hol a bánatba lehet netto 360-at keresni, és az előző melóhelyről is nagyösszegű megtakarítással rendelkezni? Mivel ft-ban írtad a melltartó árat ,nem külföldről van szó..

No meg nem tudom most dicsekszel vagy panaszkodsz vagy csinálod a trollműsort,de kilóg a lóláb.

2015. júl. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

engem is érdekelne mit dolgozzol

bár szerintem nem olyan különös hogy ennyire spórolsz, ezt nevelték beléd ás ez ellen nehéz mit tenni

2015. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább lelki szegény vagy.
2015. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Ne sikeres ember akarj lenni, hanem értékes.
2015. júl. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 FüligJimmy88 ***** válasza:

Az engem is érdekelne, hogy mivel lehet 21 évesen ennyit keresni, mindenesetre gratulálok hozzá.


Ez szerintem valamiféle védekező mechanizmus az agyadban, úgy is mondhatnám, önvédelmi reflex. Nekem is sokszor bűntudatom van ha megveszek magamnak valamit... Mondjuk én baromi csóró vagyok, de az érzést magát ismerem.


Azt tudom mondani neked, hogy nincs ezzel semmi baj. Például ami a joghurtot illeti: miért ne nyalhatnád le a fóliát? A cigit sem félig szívják el. Ha mondjuk például éles határt keresnél a görögdinnye piros-zöld átmenetében és orvosi szikével próbálnád leválasztani az utolsó ehető falatokat (és a magokat is egyesével szopogatnád le), arra már lehetne azt mondani hogy beteges. De ez teljesen normális. Sőt! Szerintem a joghurtevéshez hozzá is tartozik! Mint a dobozos sörből iváshoz a hüppögés. Ki is akadtam, amikor megjelent ez az open air-technológia...


Na mindegy, lényeg a lényeg: jó az ha van benned egy gát. De azért nem árt néha lazítani. Gondolj arra milyen szerencsés vagy, hogy nem kell azon görcsölnöd, hogy a hónap végén eszel-e vagy nem fázol. Hogy is mondjam... Az nem baj ha nem érzed magad gazdagnak, ha viszont kimondottan szegénynek az igen. De a gazdagságot nem csak pénzben mérik ám. Pénzed már van, ergo ideje szert tenni "lelki gazdagságra" is. Hmmm... Nem lehet, hogy pont ennek a hiányát érzed?

2015. júl. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs neked semmi bajod, monthatni az evolúció szerint vagy összerakva.

Egyszerűen így szocializálódtál. Ez végig kisér az életeden. Bármilyen jómódú leszel, és a látszat kedvéért még néha szórod is a pénzt, titokban mindig számolod hány milliód is van?


Te vagy(leszel) az, aki okosan fog költekezni bármennyie is van.

(és titokban le fogod nyalni a krémes doboz tetejének belső részét)


Légy büszke magadra! Egyénisség vagy...szerencsére van még néhány ilyen ember.

2015. júl. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak gondolj ilyenkor arra, hogy már nem az a csóró proli vagy, aki voltál, akik jözül indultál, szóval vetkőzd le ezt a szánalmas fillérb_aszást. Apropó, a nagy spórolás közepette azért segíted a családodat, vagy te csak teszed félre magadnak a pénzt, ők meg szegények ugyanúgy éheznek..?
2015. júl. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kamu az egész,vagy luxusprosti a kérdező,de azok meg nem szerénykednek, szóval trolololo.
2015. júl. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!