Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Inkább liberális vagy vagy...

Inkább liberális vagy vagy konzervatív? Van olyan nézeted, ami "kilóg" abból?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert észrevettem - vagy csak én mozgok rossz társaságban -, hogy az emberek hajlamosak nem egy adott dologban kikérni a másik véleményét, hanem ennyit kérdezni: liberális/konzervatív vagy? És ha az illető megmondja, hogy úgy van-e, akkor a másik ez alapján a hívószó alapján eldönti, hogy "akkor te biztos ezt gondolod". Pedig hát ez azért nem így van. Szerintem elég kevés a "prototipikus" konzervatív illetve liberális.
2015. aug. 1. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy személy nem lehet se konzervatív, se liberális. Csak bizonyos kérdéskörökről megalkotott vélemények csoportosíthatók ilyen módon.
2015. aug. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mégis szoktak ilyeneket mondani emberekre, ezért kérdezem, hogy ki hová sorolná magát. De egyébként nem tudom, személy mért ne lehetne. Én így olvastam gimiben a törikönyvben: konzervatívOK, liberálisOK.
2015. aug. 1. 22:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert a történelemben ki vannak Emelve azok a fontos kérdéskörök, ami alapján a szereplőket belehet osztani ezekbe a csoportokba. Ilyen például a parasztság eltörlése...
2015. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én konzervatív de nem mindenben.
2015. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én liberálisnak tartom magam, de nem mindenben, időnként a járt utat a járatlanért el ne hagyj elvét vallom. Meg hogy a liberalizmus nem azonos az anarchizmussal, azaz lehet az ember engedékeny, de néha oda kell csapni.
2015. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb emberre jellemző a szélsőséges gondolkodás és vagy liberálisok, vagy konzervatívok.

Egy emberre lehet azt mondani, hogy liberális vagy konzervatív. Ha valaki majdnem minden gyümölcsöt szeret, akkor az illető szereti a gyümölcsöket. Ha valaki majdnem minden témában konzervatív dolgokat vall, akkor konzervatív.


Aki kilóg a sorból, az a normális, gondolkodni képes és akaró ember. Csak sokra nem megy, mert a feje felett a 2 tábor szépen elszórakozik egymással és egyik sem enged.

2015. aug. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1/3-as válaszoló: tök mindegy, érted a kérdést, a többiek legalábbis értették.


Köszönöm a válaszokat. Én eddig liberálisnak mondtam volna magam, de nem jelenti, hogy minden dologról azonnal az a véleményem, amit feltételeznek, hogy gondolok. Nem akarok most belemenni konkrét kérdésekbe, csak kíváncsi voltam, mennyi az olyan ember, aki hozzám hasonlóan gondolkodik. De én is úgy gondolom, mint az utolsó, hogy aki mindent elhisz, amit adott oldal mond, csak mert úgy érzi, el kell hinnie, az túlzásba viszi.

2015. aug. 1. 23:16
 8/9 anonim ***** válasza:
a legtobb ember nem is erti ezeknek a fogalmaknak a jelenteset. Raadasul hamis tartalommal toltik meg.
2015. aug. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kifejted légyszi?
2015. aug. 2. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!