Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pécsen miért félnek ennyire...

Pécsen miért félnek ennyire egymástól az emberek?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom ennyi homofób embert egy helyen én még nem láttam...

Ez amúgy normális dolog? Mit érezhetnek? És hogy jutottak el idáig?



2015. aug. 4. 14:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt miből szűrted le?
2015. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

A világért sem akarlak megsérteni, de nem vagyok benne biztos, hogy valóban azt akartad kérdezni, amit kérdeztél. A homofób ember az, aki irtózik a melegektől. Erre vonatkozott a kérdés?

Ha csak emberundorra, szociofóbiára gondolsz, akkor az a válaszom, hogy tévedsz. Szerintem a pécsi emberek (én is az vagyok) barátságosak. Pestről ide költözött emberek épp arra panaszkodtak nem egyszer, hogy az emberek itt "néznek", azaz nem csak elmennek egymás mellett, hanem belenéznek egymás arcába, figyelik, hogy nem jön-e szembe valami ismerős. Persze ha valaki egy családias hangulatú kisvárosból, faluból költözik ide, az érzékelheti úgy, hogy itt barátságtalanabbak az emberek.

2015. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is itt lakom Pécsett és nem vágom miről beszélsz.
2015. aug. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Valóban rosszul tettem fel a kérdést inkább az emberundor vagy szociofób lett volna a helyes kifejezés.

Csodálkozok azon, hogy egyesek nem értik miről is beszélek...

Nem érzékelik nap mint nap a társadalmi feszültségeket? Utcákon, buszokon kb szinte mindenhol agresszívak, egymás után üvöltöznek, képen üvöltik... én max ilyesmiket tapasztaltam jó párszor.

És most itt nem csak a szélsőségekre gondolok, hanem átlagban az itteni emberekre.

Én személy szerint azt szűrtem le, hogy barátságtalanok, rossz indulatúak és aki segítségre szorul abba inkább belerúgnak segítség helyett.

Tudnék mesélni bőven nyugodtan el lehet hinni...


A válaszom pedig az, hogy az eddigi személyes tapasztalataimból szűrtem le ezt! Láttam, hogyan viszonyulnak egymáshoz az emberek és elkeserítő.


De ahogy elnézem lehetséges, hogy ez csak saját tapasztalat...úgy legyen.

A kommentek alapján önök nem vagy csak kis mértékben találkoztak negatívumokkal, szerencsések és bevallom őszintén irigylem magukat!

2015. aug. 4. 16:40
 5/16 anonim ***** válasza:

Én csak a buszon találkoztam olyan emberrel, aki le akart lökni, vagy ott álltam 15 perce, de ő odaszaladt és majd' elestem, úgy meglökött. Meg a sofőr fejét üvöltötte le, mert véletlenül nem kanyarodott le az Árkádnál a 21-es vonalán, hanem ment tovább és a Zsolnaynál fordult meg.

A sorba eléd tolakszik, amikor még pl a postán a pénzt tennéd el, akkor már nyom arrébb...

De ilyen mindenhol van - Bp-n laktam pár évet.


Ami viszont itt jellemző, hogy ha bemész vhova, az emberek 99 %-a nem köszön vissza, pl orvosi váróban, játszótéren. Bp-n mindig köszönt az emberek 99 %-a ilyen szituban.


A kérdésedre azért válaszoltam úgy, ahogy (3-as) , mert ezt az egymástól félős dolgot nem értettem, hiszen csak simán lesz-ják a másikat, meg b-nkók, az nem félelem.

:)

2015. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kiegészíteném magam azzal, hogy egyébként valóban kisvárosi vagyok és elég gyakran járok pécsre. Ez a "néznek egymás arcába" dolog az én tapasztalataim alapján a reakció erre tipikusan leginkább a "mit bámulsz talán gond van?" szokott lenni...


De igazából talán csak arról lenne szó, hogy túl sok barátságtalan embert ismertem meg itt.

Nem fogok általánosítani, azok után pláne, hogy itt legalább barátságos emberekbe botlottam már ha az életben kb lehetetlen találni ilyeneket legalább itt sikerült...

2015. aug. 4. 16:51
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Bp-n engem az zavart, hogy a kutya rá se nézett a másikra, csak ha nagyon extrémen nézett ki.

Itt Pécsen azért megnézik az embert, de nem megbámulják.

Én sokat járok kis faluba és nagyon zavar, ha az egész falu minket bámul. :)

Mondjuk ez a "mit bámulsz, talán gond van" dolog is ismeretlen szerencsére, lehet mert nő vagyok.

2015. aug. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Előző kommentelő, na igen pontosan az ilyen szitukra gondoltam!

- Becsukódik a busz ajtaja, odafut és belerúg erre kinyílik

- Motoros a középső ujját mutatja a mellette elhaladó kocsi sofőrjének

- Ha valaki valamilyen okból ideges és elejti a táskáját a körülötte lévők kiröhögik jó hangosan

- Szórakozó hely parkolójában fut az egyik a másik után, hogy üthesse, miközben az közli, hogy még csak be se szólt

- A buszsofőr üvöltözik a felszálló utassal, hogy az adott település hányadik megálójáig kéri a jegyét, majd miután az utas kért értetlenül elnézést, a sofőr remegő kézzel elveszi a pénzt és jegyet ad de úgy hogy felé se néz

- Az anyukát nem engedik leülni a buszon babával a fiatalok mondjuk ez tipikus...

- Az egyik utast a buszon hátulról képen üvölti kopasz bácsi, hogy "anyád pi**csáját mocs*kos cig***" amire persze semmi reakció senkitől így egész úton hallgathatjuk

- A pénztáros üvölt a vevővel mert, hogy ez mégse annyiba kerül mint amennyinek hiszi

- Öreg néni alig ér át a zebrán a kocsis majdnem elüti és rá is dudál jó hangosan, közben kiüvölt az ablakon remegve

- Egy társaság csúnyán néz (mintha ölni tudnának) 2 angolul beszélő külföldi egyetemistára fél órán keresztül a parkban.


Csak párat említve a sok közül és az ehhez hasonló események számomra nem meglepőek hanem teljesen megszokottak Pécsen.

Akkor lenne furcsa ha nem találkoznék itt hasonló szitukkal.

2015. aug. 4. 17:10
 9/16 A kérdező kommentje:

"Bp-n kutya rá se nézett másikra"

Megfordulok néha Bp-n és tényleg így van, viszont szerintem talán pont ezért is barátságosabb, mert ott legalább nem másokkal foglalkoznak az emberek hanem a saját dolgukkal.


Tény, hogy többen is élnek ott stb de talán ott az "élni és élni hagyni" elv jobban is működik nem szapulják egymást az emberek legalább

2015. aug. 4. 17:17
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Bunkók szerintem mindenhol vannak, de szerintem nem ez a jellemző itt Pécsen. Amiket leírtál, azok nem kétlem, hogy előfordultak, de én hinni szeretném, hogy ezek kiugró esetek, és nem ez a jellemző. Talán nem én vagyok túlságosan vak. :)
2015. aug. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!