Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szörnyű életem volt, de csak...

Szörnyű életem volt, de csak szép dolgokra emlékszem?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz körülmények közt nőttem fel. A családunk már 3 éves koromban széthullott, szegények voltunk, apukám kb megőrült, és embertelen dolgokat csinált.

De ha visszaemlékszem, valahogy nem ezek jutnak eszembe, hanem azok a ritka pillanatok, amikor épp úgy tűnt, mintha minden rendben lenne. Nincsen semmi komplexusom a múltam miatt, pedig több pofont kaptam ok nélkül, mint okkal. Pedig ez nem volt olyan régen, 2 évvel ezelőtt még velük laktam.

Mindig eszembe jut, szeretnék megint 19 lenni, mert akkor volt 2 nagyon különleges személy az életemben, akikkel azóta elválltak az útjaink, de mindketten boldogok. Keresem azokat az illatokat, amik ahhoz az időhöz köthető, a képeket, a helyeket. És boldognak érzem magam, holott nagyon nehéz időszak volt, előtte sosem sírtam még annyit.

Egyetemen éheztem és rengeteg megaláztatáson mentem át, de csak a boldog pillanatok maradtak meg, ugyanolyanra rendeztem be a lakást, mint az ex kollégiumi szobám.

Tavaly karácsonykor pokrócokkal takaróztunk, és moziba mentünk ajándék helyett, mert erre volt keret, ajándékozzunk inkább élményt.

Most már jól élünk, megvan mindenem, mindezért magam dolgoztam meg. Gyönyörű helyen élek, bármit megvehetek, és van megtakarításom is, igaz, még nem magas összeg, de gyűlik.

Akárki megtudja, hogy éltem, jönnek az elismerő pillantások, hogy "Benned aztán van lelkirő, kislány", meg hogy sajnálják, ami velem történt, más belerokkanna a negyedébe.

Én viszont úgy érzem, mindig is boldog voltam.


Normális ez?


(22 leszek még csak)


2015. aug. 8. 10:20
 1/2 A kérdező kommentje:
Ninsc rossz viszonyom a családommal, bár elég messze élek tőlük. Néha beszélünk, ünnepekkor évente egyszer haza látogatok, ilyenkor minden olyan, mintha mindigis mintacsalád lettünk volna
2015. aug. 8. 10:27
 2/2 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne normális ha így érzel.Egy hasonló helyzetet mindenki másként él meg mert mindenki más személyiség.Nekem is szörnyű gyerekkorom volt kb nyolc éves koromig minden szép és jó utána meg egy pokol (válás,gyerekelhelyezés, szülők utálkozásai stb..) Nekem is volt sok megaláztatásban részem,szépen lassan kezdtem befordulni.Ma már felnőtt vagyok,külön élek párkapcsoltaom van.Sok olyan dolog van az életemben amiről azelőtt csak álmodoztam.Viszont az elmúlt korszak bőven hagyott nyomot bennem maga után. Ugyanolyan zárkózott vagyok,nem bízok emberekben pedig szeretnék úgy élni mint mások ilyen téren.Ezért fontolgatom, hogy felkeresek egy pszichológust,mivel pánikbetegségem is van.

Egyébként teljesen természetes dolog,hogy az emberek inkább a szép emlékekre szeretnek visszaemlékezni. Nekem is van sok és néha vissza is vágyakoznék abba az időkbe,de mégegyszer nem tudnám elviselni azt a sok rosszat ami utána következett.Megváltoztatni már úgy sem lehet a múltat,pedig gondolom te is néha kattogsz ezen,de hiába.Tarts meg a szép emlékeket és azon legyél hogy a jövőben ezek csak még jobban gyarapodjanak :)

2015. aug. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!