Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik az hogy egy 11 éves...

Létezik az hogy egy 11 éves lánynak mutál a hangja?

Figyelt kérdés
Kb 6-7 évesen nagyon szuép hangom volt, mindenki imádta, fellépéselken is én énekeltem. De most, nagyon szeretnék énekelni, de egyszerüen nem szép a hangom...nem tudok tisztán énekelni, nem azok a hangok jönnek ki amiknek kellene...:( most akkor mutál a hangom? Tinikoromba azért megváltozik a hejzet ugye? :( :( mindig is imádtam énekelni, és most még jobban szeretem a zenét, nagyon szeretek énekelni de nem igazán tudok :( ugye ez elmúlik? (9éves korom ota bem a legjobb a hangom)

2015. aug. 9. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen változik a hang. Amúgy járhatsz énektanárhoz is
2015. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani. Szeretek énekelni, sokat és nagyon gyakran, mindenféle stílust, női-férfi dalokat... Viszont egy idő után annyira megerőltettem, hogy néha csak úgy elcsuklott, vagy egyszerűen berekedtem. Megerőltettem a hangszálaimat.

Azóta rájöttem már, hogy hogyan képezzem úgy a hangom, hogy kényelmesen, tisztán és szépen tudjak énekelni, viszont az ára az lett, hogy fél óránál tovább nem bírom, mert megint jön a torokkaparás, meg a hasonlók.

Ajánlom, hogy nézz utána, milyen technikák vannak a hangok kiéneklésére, illetve hogy olyanokkal kezd, ami a hangszíneden belül van, "beéneklés" címszó alatt.

Mivel Japánt és Koreát is ide írtad, gondolom, olyan stílusban énekelsz. Viszont szerintem az ő hangjuk vékonyabb, és a hangszínük is tágabb. Szóval azzal még csak óvatosan.

Amúgy valóban, a hangunk változik, és a lányok is mutálnak, csak nem olyan feltűnően, mint a fiúknál.

2015. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utolsó: nagyon köszönöm, és igen japán-koreai stílusban szeretek énekelni ^.^ utánanézek a dolognak.
2015. aug. 11. 21:57
 4/4 anonim ***** válasza:
A lányoknak is változik a hangjuk. Egy kislánynak es egy felnott nőnek azert különbözik a hangja. Nekem is kicsit olyan... "felnottesebb" a hangom, mint kicsi koromban volt. Mondjuk én nem tudok jol énekelni, es nen is tudtam sohasem, nem zavart be ilyesmi, mert nem is volt mibe bezavarnia :D
2015. szept. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!