Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mi számít jobban az...

Nektek mi számít jobban az életbe a tárgyak (ház auto karóra stb) vagy az utazások élmények?

Figyelt kérdés
2015. aug. 11. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Tárgyak.
2015. aug. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az élmények. De ha még ide tartozik akkor a tudás is. Nem lexikálisra gondolok, hanem amikor az ember ért valamihez. Például jó valamilyen sportban, esetleg jól rajzol vagy játszik valami hangszeren. Nekem ezek sokat számítanak. Régen nagyon tárgyias voltam, de mostanra nem nagyon érdekel.
2015. aug. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kettő együtt: Ház (ez alap) és a többi cuccos, ami fontos ahhoz, hogy "életben tudjak maradni" és az élmények, valamint néha az utazások.
2015. aug. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az autó összetörik, ellopják, elhasználódik, de az élmények örökké tartanak. :D De a kettő az egyben a legjobb. :D
2015. aug. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4 évvel ezelőtt mikor nyaralni voltatok mi volt a második nap a kaja?

Vagy, hogy könnyebb legyen mit csináltatok 2. nap?

2015. aug. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem fontos a saját otthon, sokat güriztem a sajátomért. Egyéb tárgyak nem, inkább az élmények, az utazás, jó könyvek, filmek, koncertek, színházi előadások. Az okostévémet napokig be se kapcsolom, már bánom, hogy megvettem, a lakásban az a lényeg, hogy élhető legyen, az már nem érdekel, hogy 1500 vagy 50000 forintos járólap van-e a fürdőben. Karórám ajándék volt, azt sem tudom már, hova tettem, autó nélkül is elvagyok.
2015. aug. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az utazások, élmények fontosabbak számomra. A tárgyak egyre silányabb minőségűek, ezért nem ragaszkodok hozzájuk.
2015. aug. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálam egyenrangú, de pont az utazás mint élmény szerintem elég ergya. A hétköznapi élmények nekem jelentősebbek, és ha már utazás, akkor inkább kirándulás. Tárgyak közül pedig tényleg a praktikus, kellemes, minőségi holmik tetszenek, és csak azt szerzem be, ami szükséges. Persze sajnos van, hogy mégis bepróbálok valami olcsót (amiért nem adnék többet arra, amire kell), és van, hogy egyáltalán nem szerzek be valamit, ami szükséges lenne (szintén anyagi okokból), ezt az élményt nem ajánlanám nyugodt szívvel senkinek... Ha nem fontosságot nézünk, hanem "sürgősséget", akkor a tárgyak előrébb vannak sorolva nálam. Élmények nélkül megvagyunk.


És nagyon jól írja itt valaki, hogy a tudás, az alkotás és úgy általában a szépség, a jóság megélése rendkívül sokat számít, főleg ha egymás közti.

2015. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindkettő ,de inkább az élmények.
2015. aug. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A ház az szükséges, az autó hasznos, a karóra szükségtelen a számomra. Fiatalabbként volt annyi pénzem, hogy vehettem volna rajta egy használt autót, helyette fogtam a hátizsákomat és kimentem Dél-Amerikába pár hónapra utazgatni. Rengeteg élményem volt, azóta se bántam meg, hogy így döntöttem.
2015. aug. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!