Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet ez az oka?

Lehet ez az oka?

Figyelt kérdés
3-4 éves koromban az történt, hogy mamámék kutyája leterített a földre, mert valami miatt nagyon bevadult, és leharapott a fülemből egy darabot. és kb. meg se tudtam mozdulni alatta, és nem is akart leszállni rólam, csak az volt a szerencse, hogy mama kijött segíteni. azóta nagyon félek a kutyáktól... nem is ez a lényeg, hanem hogy úgy gondolom, lehet, hogy a jellemfejlődésemre is hatással volt ez, mert nagyon sokat szorongok, stresszelek, nehezen merek új dolgokat kipróbálni, és sokszor az emberek felé sem merek nyitni, pl. suliban. egyébként versenyszerűen sakkozok, versenyeken nagyon sok barátot szerzek, ott valahogy más... de lehet, hogy egy gyerekkori trauma miatt van bennem sok negatív érzés? mert pl. ha valami fáj, azt is nehezen dolgozom fel, sokszor évekig bánkódok miatta

2015. aug. 11. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Arra lehet ok, hogy félsz a kutyáktól. De a zárkózottabb természetedre nem. Nagyon sokan ilyenek még, mint te. Főleg ebben a korban.
2015. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Belőlem 5 éves koromban kiharapott egy kis darabot,a térdemből,és többször meg is kergetett, és akkor nagyon megviselt és akkor pár hónapig féltem a kutyáktól de ez rossz kifogás hogy minden negatív tulajdonságod egy kutyaharapásra vezeted vissza,ha hiszed ha nem én a kutyákat imádom a legjobban az összes állat közül és annak ellenére hogy még mindig tisztán emlékszek a harapásra 13 év után és a fájdalomra is akkor is bátran beteszem a kezem a kutyám szájába bármiféle félelem nélkül,max annyit tanultam az esetből hogy ha megtámad 1 kutya akkor szét kell rúgni a fejét (na aztán majd itt jönnek az állatvédők hogy humánosabb ha széttép engem,vagy mondjak neki kedves szavakat és elmegy :D )
2015. aug. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hat jo de 3-4 evesen egy sokkal nagyobb es erosebb kutya ha ramtestel johogy nem tudok csinalni semmit xddd hat nemtom kinek mi.. bennem megmaradt h a mai napig rettegek toluk es utalom a kutyakat:)
2015. aug. 12. 10:01
 4/7 anonim ***** válasza:
egyszer le kell győznöd a félelmed,én azt javaslom hogy szerezz be egy kisebb kutyát ami ha akarna se tudna kárt tenni benned,és szerintem sokat fog segíteni,Magyarországon minden harmadik családba van kutya,szerintem rossz lehet úgy élni hogy ha mész valakihez és azt látja a személy hogy minden bajod van az ő szeretett kutyájával. Mondjuk ha az utcán látok egy kutyát akkor én is tartom a távolságot de 99%-ban nem támadnak meg,csak akkor ha félelemben érzik magukat és minél távolabb vagy annál kevesebb az esélye a támadásra
2015. aug. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
van kutyánk, de utálom :))
2015. aug. 12. 11:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor sajnálom az életed
2015. aug. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez azért fura, mert azt nem írod, hogy emberekkel kapcsolatban negatív tapasztalataid lettek volna, vagy ne barátkozbnál. Nyilván egyébként is zárkózótt, félénk vagy alapból. Ez olyan, mintha megkéselnének és többet a kést kenyérvágásra sem használnád, holott a kés hasznos is tud lenni. A lényeg:akkor kellett volna ezt pszichológussal kikezeltetni. Ne utáld az állatokat, nem midnen kutya ilyen. Nem emlékszel, az is lehet, hoyg nyaggattad előtte, vagy felingerelted valamivel. Alapesetben egy kutya, ha nem irritálod, nem támad. A kisgyerekek húzzák, nyúzzák őket, és nem veszik észre ha bevadulnak, csak mikor késő. Ajánlom, hoyg pszicológussal beszélgess, mert évekig bánkódni dolgokon, nem normális feldolgozási folyamat és valóban mindenre kihat.
2015. aug. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!