Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg az ilyen apa a jófej?...

Tényleg az ilyen apa a jófej? (meleg kérdés)

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti. Láttam egy posztot a neten, hogy milyen jófej ez az apa, mert megtudta, hogy a fia coming outolni akar, és erre írt neki egy levelet, hogy ők már rég tudják, és elfogadják stb. De lehetne másik olyan sztorit is említeni,ahol az apa tudja. Egyszer valami filmben volt, nem tudom melyikben, ahol egy apa tudta, hogy a fia meleg, de úgymond "ki akarta ugrasztani a nyulat a bokorból" (a szereplő fogalmazott így), és bemutatta valami lánynak, vagy valami ilyesmi. Én nem vagyok meleg, de meglátásom szerint, ha valakinek a fia az, és ezt a szülő tudja, és tudja azt is, hogy elfogadja, akkor arról szólnia kellene a gyereknek, nem? Miért jó az, hogy mondjuk 17 éves korában megtudom, de hagyom ezen rágódni 22 éves koráig, ő meg biztos tök frusztrált? Egy tényleg jófej szülőnek nem szólnia kéne a gyerekének arról, hogy már rég tudja?
2015. aug. 22. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyet értek veled kérdező.
2015. aug. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. aug. 22. 12:26
 3/10 A kérdező kommentje:

Azt a mindenit, hogy eltűnt 3 válasz, és a rá adott 2 reakcióm hogy le lett redukálva egy szóra. (Azzal mondjuk mi volt a baj?) Mindegy: tanulság - ne ide járjatok homofóbkodni. Mert hogy utolsónak is szól:


nem ezt kérdeztem. A kérdésre kérnék választ. Van már elég kérdés, ahol ki lehet fejteni az egyéb véleményt. Se azt nem kérdeztem, aki elfogadja, se azt, aki nem. Azt kérdezem, ami a kérdésben is látható. A moderátorok, mint látom, ki is szedték a válaszokat.

2015. aug. 22. 15:56
 4/10 A kérdező kommentje:
(Mondjuk, ha már belenyúltak a válaszomba, pontot tehettek volna a végére.)
2015. aug. 22. 15:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is veled értek egyet.
2015. aug. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
örülök neki, köszönöm. de akkor miért csinálja ez sok szülő? nem látja szükségét? vagy zavarba jön a témától?
2015. aug. 22. 23:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem már alapból az is baj, hogy tudja a szülő, hogy coming outolni akar. Honnan lehetne egy ilyet megtudni? Belelát a gyerek fejébe? Ehhez vagy turkálni kellett a számítógépén vagy valakitől megtudni.


De még az is nagyon határeset, hogy a melegségével tisztában van. Azt is szerintem általában számítógépen turkálással vagy pletyka útján vagy egy fiúval való találkozás észrevevése miatt lehet megtudni.

2015. szept. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem egy szülő rájöhet erre, ha ismeri agyerekét, tudja, mikor jön zavarba. Pl. folyton zavarba jön, ha a lányokról kérdezi, ilyesmi. Sok szülő állítja, hogy rá lehet jönni. De én nem vagyok szülő.
2015. szept. 18. 20:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Arra még talán, hogy meleg a gyerek, de a coming outra rájönni túlzás. Szerintem amit olvastál hazugság volt vagy túlzás vagy csak kitaláció.


De hogy a kérdésre is válaszoljak szerintem se jófej, aki nem mondja el, szerintem azért nem mondják el, mert attól tartanak kellemetlen helyzetbe hozzák a gyereket vagy nem is annyira biztosak benne és ezzel meg magukat hoznák kellemetlen helyzetbe. Ami meg a filmet illeti szerintem nem túl valósághű. De ha az is lenne, akkor nekem inkább a homofób jelző jut eszembe az általad leírtak alapján, mint az elfogadó. Ha a szülő ennyire foglalkozik a gyereke szexuális orientációjával miért csak a gyerek felnőttkorában kezdett el vele foglalkozni? Szexuális felvilágosításnál kitért a meleg szexuális felvilágosításra? Beszélt valaha két férfi kapcsolatáról? Szerintem ez jelentené az elfogadást, nem pedig a kiugrasztani a nyulat a bokorból és mellémondani, hogy egyébként semmi baj sincs vele. És ez esetben a gyerek tudna róla, hogy a szülő elfogadó, és nem lenne problémája a coming outtal.

2015. szept. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, az igaz, hogy a coming outra nem, ott is az volt, hogy hallotta a telefonhívást, ahogy a barátjával bezsél, de ugyanakkor nevén nevezte az illetőt, nyilván akkr már tudott róla. Ez tényleg furcsa.


"De hogy a kérdésre is válaszoljak szerintem se jófej, aki nem mondja el, szerintem azért nem mondják el, mert attól tartanak kellemetlen helyzetbe hozzák a gyereket vagy nem is annyira biztosak benne és ezzel meg magukat hoznák kellemetlen helyzetbe."


Én is erre gondoltam. A film nyilván csak film, talán nem is kell feltétlenül életszerűnek lennie, de a rendező biztos azt hitte, hú de frappáns.

2015. szept. 19. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!