Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyenek szerintetek a női...

Milyenek szerintetek a női autóvezetők?

Figyelt kérdés
Naponta gyalog járok dolgozni, meg ide-oda, és sajnos a női vezetőkről évek óta csak a rossz tapasztalatom tükröződik. Nagy probléma az elsőbbségadás a gyalogos részére! Ez valahogy sosem sikerül nekik. Talán azt gondolják, hogy mivel a férfiak részről nekik az életben jár az udvariasság, így az autóban ülve is megérdemlik? Állandóan elém hajtanak a zebrán is. Gondolom magamban, hogy ez biztos nő volt, hát úgy is van. Persze a férfiaktól is kitelik ez, de a nőknél szinte mindig. Úgy vezetnek, mintha ők lennének az utak urai. Az, hogy a parkolással bajuk van, most mindegy.

2015. aug. 24. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jajj megint egy jó kis nő gyalázó kérdés! De hiányoztak már... Hát ugyan olyanok, mint a férfi autóvezetők, vannak köztük jók meg barmok is. Én személy szerint beintek minden parasztnak, aki ledúrna a zebráról, de nem érzékelek olyan óriási különbséget a nemek között.
2015. aug. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értelek, Amúgy nem nőellenes kérdés, már régóta mérgelődök magamban. De tényleg ez a tapasztalatom.
2015. aug. 24. 22:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Valóban nagyon ritka ha egy nő átenged a zebrán :/

Nagy átlagba a férfiak magabiztosabban vezetnek,h valami hirtelen dolog éri őket az úttesten jobb a reakcióidejük és a megoldóképességük,nem pánikolnak annyit.


Én nem utálom a nőket,pont az ellentéte,de én ezt vettem észre a környezetemben és máshonnan is ezt hallottam.


Persze vannak kivételek mindkét nem oldalán,nem azt mondom, hogy nincsenek nagyon jó női sofőrök,csak a nagy átlagról beszélek.

2015. aug. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bénák, de nagyon
2015. aug. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nő is meg tudja úgy tanulni a kreszt, és a gyakorlatban is jeleskedhet éppúgy, mint egy férfi. Az, hogy átenged-e, az már személyiség kérdése, hogy milyenre nevelték a szülei, hogy milyen a modora, illetve az, hogy mennyire érdeklik a "kresz apróságai" ... :)
2015. aug. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5. Én ezt nem nevezném apróságnak,szinte mindennap találkozik ezzel a szabállyal...
2015. aug. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6. Idézőjelesen írtam, amint látod.
2015. aug. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

A megoldás a kérdező legelső sorában rejtőzik. Gyalog jár a szerencsétlen, és női vezetőkkel találkozik. Nem képes feldolgozni azt a traumát, hogy egy nőnek autója és jogosítványa van, miközben ő -a teremtés koronája- gyalogosan kénytelen munkába járni.

Sajnos, nehéz az élet nagyfiú, és még mellé igazságtalan is. ;)

2015. aug. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok és jól vezetek, és mindig átengedem a zebrán a népeket.
2015. aug. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A mintám nem reprezentatív, messzemenő következtetéseket nem érdemes levonni belőle.


Ahogyan én látom, a női sofőrök sokkal kisebb arányban udvariasak az utakon, vagy adják meg az elsőbbséget pl gyalogosoknak. Az okát nem tudom, de ezt tapasztalom. Ha udvarias vagy, lemondasz az elsőbbségről, beengeded őket a kocsisorba magad elé, kiengeded parkoláskor, stb. sokkal kisebb arányban köszönik meg, mint a férfiak.


Viszont kevésbé kapják fel a vizet, nem ülnek a dudán, és ritkábban előznek meg kövér gázzal a dupla záróvonalon. Najó, sosem. Összességében nyugodtabbak.

2015. aug. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!