Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtassak az optimiz...

Hogyan változtassak az optimizmusomon, lelkesedésemen?

Figyelt kérdés

A nyáron remekül megvoltam, felépítettem a láthatatlan falamat, ahova boldogságot zártam és a rossz dolgokat teljes mértékben elkerültem. Az iskolára boldogan, lelkesen gondoltam, a képzeletemben az egészet élveztem és ez ösztönzött a tanulásra is. Aztán megtörtént... Elkezdődött az iskola. Én hiába voltam lelkes és optimista, a második napon szétrombolták a falaimat "úgysem tudod megcsinálni" címszóval. Az a baj, hogy naiv vagyok és nem ez volt az első alkalom. Újra és újra ráébresztenek, hogy az élet rohadtul nem olyan, amilyennek elképzelem.

A falak nélkül nem tudok boldog maradni, mert a legkisebb mennyiségű rossz dolgoktól is depresszióba zuhanok.

Nem akarok optimista lenni, mert mindig mindenki belém gázol és így állandóan csak csalódok. De akkor hogyan lehetnék boldog? Mit tegyek, min változtassak, hogyan öljem meg a naivságomat és a túlzott lelkesedést? Kérlek segítsetek, nem bírom már tovább.



2015. szept. 5. 16:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Vannak tuskó emberek, akik nem látják benned az akaraterőt vagy hogy képes vagy bármire.

El bizonytalanítanak és ez a céljuk.

Ezért nem szabad bedőlni nekik és azért is megcsinálom alapon, letojni mit mondanak, és ha sikerül az már egy pozitív élmény lesz ami hozza a többit.

Nagyon sok olyan dolog lesz amiben alul maradsz mint mindenki, én még nem láttam olyan embert aki úgy tudta volna irányítani az életét ahogy eltervezte, főleg egy közösségben élék közt.

Szóval néha tenni kell rá hogy mit mondanak, visszaszólni valamit és legközelebb újrapróbálni.

Sok sikert!

2015. szept. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!