Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik filmművészeti szakmát...

Melyik filmművészeti szakmát ajánlanátok nekem? 16/F

Figyelt kérdés

Tizedikes vagyok, gimnazista.

Nem régen jöttem rá, hogy engem konkrétan egyetlen dolog ami úgy igazán, hosszabb távon is foglalkoztatott és foglalkoztat: a filmek/sorozatok.


A probléma az, hogy ez egy elég nagy fogalom, de úgy igazán pontosan megmondani én sem tudom, hogy mit csinálnék szívesebben.. Csak államilag támogatott képzések jöhetnek szóba, szóval a kör nagyon-nagyon leszűkül.. Valahogy számomra annyira kaotikus ez az egész egyetemes-szakos cucc, hogy neten egy helyet nem találtam ahol konkrétan szájbarágósan, paraszti nyelven le lenne írva, hogy mihez mi kell és, hogy mikből "választhatok"..


Igazából bármit szívesen csinálnék a háttérben akár színházban, akár egy filmforgatáson.. Ez mellett gondolkodtam, hogy filmkritikus legyek, mivel írásban elég választékosan tudom magamat kifejezni és konkrétan bármibe beletudok kötni, de mintha manapság már ~a youtuberek hatására~ divattá vált volna a filmkritikusi szakma..


Ti mit ajánlotok?


2015. szept. 15. 15:52
 1/3 A kérdező kommentje:
woops, fail category, feel sorry
2015. szept. 15. 15:53
 2/3 anonim válasza:

Én is 10.es gimnazista vagyok annyi hogy én média szakra járok és azert elég sok mindent kell tudni a filmekkel kapcsolatosan is ahhoz hogy pl egy jo véleményt megtudj majd irni.

Film történeti korszakok, vágás, szinopszis....

Szerintem olvass ezekről könyveket pl hogy tényleg érdekelni fog e a későbbiekben

Én is ugy kezdtem a gumit hogy huhh alig vártam a média óráim most meg nem nagyon izgat :/

2015. szept. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

,,konkrétan bármibe beletudok kötni"

Egy kritikus szakma nem arról szól, hogy mindenbe belekötsz. Kiértékeled a filmet, ehhez viszont bőven kell érteni az adott témához. Jelen esetben a filmkritikusnál maradva ismerned kell az összes plánt, a vörös heringet és társait, ha nagyon régi filmről van szó az akkori helyzeteket, a filmtörténeti korszakot, stb. Bőven nem arról szól ez, hogy valamire azt mondod rossz; azt meg is kell indokolni miért rossz.

Filmes szakma meg nagyon tág fogalom. Van producer, operatőr, rendező, vágó. Ezek ráadásul nem is az összes. kapásból jó lenne tudni mi az a dolog, ami miatt kijelentetted, hogy te a médiában akarsz elhelyezkedni. Itt ne olyanra gondolj, hogy állandóan filmeket nézel. Olyanokra gondolj, hogy már konkrétan nem a filmet nézed, hanem azt nézed miként oldhatták meg az adott jeleneteket.

2015. dec. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!