Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt mondták, sokra vagyok...

Azt mondták, sokra vagyok hivatott, de semmit sem értem el?

Figyelt kérdés

A tanáraim, a barátaim, mind azt mondták, egyszer még sokat fogok elérni, és nagy dolgoka vagyok hivatott, mert van bennem valami különleges, de itt vagyok 20+ évesen, és nem

jutottam semmire. Nincs családom, nincs diplomám, és romokban a mentális egészségem, valamint a párkapcsolatom.

Ennyi ember hogy tévedhetett ekkorát?


N


2015. szept. 15. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Akik az élmezőnyben vannak vagy szimpatikusak a tanárainak azoknak mind ezt mondják, ahogy nekem is. Aztán irány gyár! Ne más véleményére alapozd az önbecsülésedet, az vagy aki, ne skatulyázd be magad.
2015. szept. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valóban láttak Benned valamit. Nem tévedtek.


Az lehet, hogy Te elszálltál a sok dícsérettől. Ha nem, akkor viszont lehet, hogy nem tudod: a tehetség, a szépség, a kreativitás, az egyéb jó tulajdonságok nem elégségesek beletett munka nélkül.


Egy professzor rengeteget tanul, egy sportoló rengeteget edz, egy modell rengeteget figyel az étkezésére, szépségére. Nincs olyan, hogy tehetséges vagyok és ebből megélek.


Ha tudod, mi az amit különlegesnek tartottak benned akkor gondolkozz el rajta, hogy tudod ezt jelenleg hasznosítani.


Tűzz ki célokat, olvass utána mit tehetsz értük, tedd meg ezeket a dolgokat tűzön-vízen át és meglesz az eredménye.



Van egy testvérem. Nagyon tehetséges valamiben, csakhogy lusta a végtelenségig és imádja megmagyarázni a dolgokat (mármint hogy mit miért nem kell úgy csinálni ahogy kellene). Nem is jutott sehova. Még segítek neki, mert ha lassan is, de sorban belátja, hol rontotta el a dolgokat és amin tud változtat is. Ha ezt nem tenné már rég nem törődnék vele és valószínű örök életében maradna neki a 24/48-as munkaidő.

2015. szept. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi az a "különleges" amit láttak benned? Azért kérdezem, mert ez egy elég tipikus kudarc történet (hasonló az enyémhez). Mégpedig az, hogy mindenki agyondicsért, csak nekem nem volt elképzelésem, hogy mihez kezdjek az életben. Pályát tévesztettem, ami teljesen tönkretett fizikailag/mentálisan és változtatni már nem tudok, mert az összes motivációm szertefoszlott.
2015. szept. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!