Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fizetésed hány %-át költöd...

A fizetésed hány %-át költöd magadra?

Figyelt kérdés

És hány %-át teszed félre?


Mire költesz havi szinten? Mire költesz a legtöbbet?


Kort és nemet is!


(Nem kell konkrét összeget írni, elég anyni, hogy x % meg ilyenek)


2015. szept. 16. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Az emberek jó része nem tudja. Egyébként mi az, hogy "magadra"?

Az albérletet magamra költöm, vagy "általános kiadás"?

A ruhát magamra költöm, vagy arra, hogy be tudjak menni emberek közé?

Kaját azért eszem mert élvezem vagy azért, mert kell?

Kozmetikumot magamért veszem mert így szeretem vagy azért, mert olyan helyen dolgozom ahol nem ülhetek falfehér arccal ronda körömmel?

Vagyis: Te mit értesz magamra költés alatt?

Én pl. a bérletet a melómhoz számítom, mert ugyan használom másra is, de jóval kevesebbszer vennék, ha nem dolgoznék.

2015. szept. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kb.

20% számlák

20% kaja

5% vegyi áru és mindenféle pipere

20% ruha, cipő

10% szórakozás

Marad 25%.

Ez azért egy elég durva átlag. Mert ruhát nem veszek minden hónapban. De van, amikor többet költök. Pl. egy új télikabát nagy kiadás. Vagy van, hogy nem megyek szórakozni, van, hogy minden héten.

2015. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Közös számlára megy az összes bevételünk a férjemmel. Kb. a felét költjük el minden hónapban, ebben az én cipőim ugyanúgy benne vannak, mint az ő kütyüjei, de a számlák, albérlet is, meg a kaja, minden. A másik felét meg félretesszük. Ha így nézzük, akkor 25% a szükséges kiadás, 25% a "pénzszórás" és 50% a megtakarítás.

30-as pár.

2015. szept. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

55% albérlet, rezsi

25% kaja

10% suli

10% tisztálkodószerek, gyógyszer, vagy ami épp kell.


Ez van ha minimálbérből akar megélni az ember, csak arra jut ami nagyon szükséges, arra sem mindig.

30L

2015. szept. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

30-35% albérlet rezsi

65-70% magamra


31F

2015. szept. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elkulonitetten magamra nem koltok semmit.


Azt hogy a kozos bevasarlasbol mennyit eszek meg en, meg nem szoktuk szamolni, vagy ha epp valakinek elszakad a nadragja/cipoje stb, es azt is hozzacsapjuk az epp aktualis bevasarlashoz, azt se szamolom kulon.

Egyeduli dolog amit csak en hasznalok az a tomegkozlekedesi berlet, azt lehet mondani hogy "magamra" koltottem :)

32F

2016. ápr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!