Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem akarok felnőtt életet élni?

Nem akarok felnőtt életet élni?

Figyelt kérdés

21 vagyok, és valahogy kimaradt az életemből a gyerekkor, meg a tinikor is teljesen. Alig 20 évesen mennem kellett otthonról, most dolgozom, heti 6 nap 8 órát, azon az egy napon meg, amikor otthon vagyok, a lakást igyekszem rendben tartani.

Szórakozni nem járok, sem időm, sem pénzem, sem társaságom hozzá. Amikor időm engedi, nyelveket tanulok vagy olvasok, általában otthon, ritkábban kávézóban egy csésze valami mellett munka előtt/után, máskor meg a városban sétálgatok, néha veszek egy-két apróságot.

Normális, ha úgy érzem, szívesebben lennék egyetemista vagy tini, mert az kb teljesen kimaradt?


2015. szept. 16. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen körülmények között szerintem normális. Ha ennyire nem marad időd másra a munka mellett, az már olyan, mintha azért élnél, hogy dolgozzál, pedig ez fordítva igaz.
2015. szept. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Mindenkinek ki kell élnie magát fiatalon, hogy később normális felnőtt életet élhessen. Itt nem konkrétan a minden hétvégén berúgásra gondolok, hanem arra, hogy minden embernek vannak olyan dolgai, amit igazán csak fiatal korban lehet megvalósítani és szüksége van rá, hogy legalább belekóstoljon. Ha 25 éves korodig ezeket meg tudod valósítani, vagy legalább kipróbálni (ha nem tetszik élőben úgyse folytatod majd), harminc éves korodra már tudsz olyan dolgokkal foglalkozni, mint a munka és a családalapítás, és teljesebbnek fogod érezni az életed. Ha a fiatal korod kimarad, az később súrlódásokhoz vezethet az élet minden terén, extrém esetben elveszítheted miatta a munkahelyed vagy elválhatsz a férjedtől/feleségedtől (nem tudom, fiú vagy lány vagy-e). Jobb, ha most, 21 évesen bulizol/kocsmázol/szórakozol, mintha 30 után, esetleg családos emberként jönnél rá, hogy erre mindenképp szükséged lenne.
2015. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze. A gondtalan elet sokunk vagya. De egyszer a tinikornak is vege lesz.

Szoval dolgozol. Van elorelepesi lehetoseg a munkadban? Mik a celjaid? Ott akarsz maradni vagy jo lenne valtoztatni csak nem tudod hogyan? Tudsz felretenni havonta?

2015. szept. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit nem akarsz, azt ne csináld...
2015. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!