Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hogy lenne a...

Szerintetek hogy lenne a legeredményesebb "újratanulni" írni?

Figyelt kérdés

Tudom, ez elég ciki, de most vagyok végzős, idén érettségizem és az írásom komolyan nagyon csúnya, engem is nagyon zavar és néha én is alig tudom kiolvasni. Egyszerűen muszáj rajta változtatnom, mert így érettségin megvágnak. Mások tanácsára vettem elsős írásgyakorló füzeteket, hogy majd újratanulok írni. Szerintetek akkor is eredményes lesz, ha közben folyton és gyorsan kell írnom az órákon, vagy várjam ki vele a szúnetet? Nagyon hülye ötlet lenne bal kézzel írni tanulni (azzal abszolút nem tudok írni)?

Köcsögölést, bántást nem kérek. Tudom, hogy hülye és lusta vagyok amiért ilyenkor kapadozok, de jobb későn, mint soha.



#írás #szépítés #írástanulás #íráskép-javítás
2015. szept. 22. 16:09
 1/6 #Nikii ***** válasza:
Először írd le egyesével a betűket például: a, b, c... lassan írd és szépen. Utána jöhetnek a szavak amiknél szintén így lassan és szépen. Ha ez megvan utána jöhet az egyre gyorsabban írás. Szerintem inkább szünetben kezd el mert így nem nagyon fog menni hogy napközben csúnyán délután szépen. Sok sikert:)
2015. szept. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez egy jogos igény. Azt javaslom, hogy töltőtollal gyakorolj -LASSAN másolj olyan szövegeket, verseket, amelyek tetszenek. Töltőtolla önkéntelenül is lassabban ír az ember - és szebben (én is csak azzal tudok normálisan írni)Az egy eurós boltokban kapható jó minőségű, német, egyszerű töltőtoll. És egy szép lapú füzet is jó nem feltétlen a vonalas, üres - szépen lassan írsz, egyes is lesz... Az órákon gyorsan jegyzetelsz- az marad, de az is jobb, ha töltőtollal megy.
2015. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az órákon töltötollal vagy grafitceruzával írj, akkor sokkal olvashatóbb az írásod.


Otthon meg másold át lehetöleg olvasható betükre törekedve az egészet másik füzetbe.

2015. szept. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem te is hasonlóan vagy mint én, kétféleképpen tudok írni: lassan és szépen, gyorsan és csúnyán .Szóval a kettő együtt lehetetlen . Lassíts le és akkor ráérsz szépen kanyarítgatni a betűket. Engem mondjuk ez idegesít de ha ez a kívánalom arra az 1-2 oldalra ami érettségin kell ki lehet bírni.
2015. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Vettem töltőtollat, egyenlőre még a használatával bajlódom (furcsa módon az 1 eurós boltban nem volt, csak papírboltban). :D

Utolsó én sajnos lassan se írok szépen, valószínűleg az lehet a gond, hogy az évek során rászoktam a gyors és csúnya írásra, ami már a lassú írásomra is rányomta a bélyegét. :S

Szóval szerintetek csak szünetben erőltessem a dolgot és maradjak a jobb kezemnél?

2015. szept. 23. 15:25
 6/6 #Nikii ***** válasza:
Igen
2015. szept. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!