Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire hasonlóak a...

Miért ennyire hasonlóak a menekültek és a cigányok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a menekültek nem csak kinézetre, de viselkedésre, stílusra, zenei kultúrára is kifejezetten hasonlítanak a cigányokra. Miért lehet ez? Lehetséges, hogy a cigányok inkább arab származásúak?

2015. szept. 29. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Miért eddig azt hitted, hogy a cigányok őshonosok? Azok is egy vándorló népség. Sosem volt hazájuk.
2015. szept. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze ezzel tisztában vagyok, de mégis, mi lehet az oka?
2015. szept. 29. 23:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A cigányságról sokáig azt hitték, kb a XIX sz-ban is, hogy Egyiptomból származnak, úgy is nevezték akkor h a fáraó népe. Aztán később egy tudós jött rá h az indiai nyelv és a cigány nyelv közt igen sok hasonlóság van, és szép lassan kiderült h valószínűleg India környékéről származnak, csak ilyen vándorló életet élnek. Korábban még nem volt ekkora különbség a többségi társadalom és a cigók közt, pl a magyar parasztsággal elég jól együtt tudtak működni és együtt tudtak élni..

Szóval az a lényeg, igen, hogy közelebb vannak kultúrában az arab világhoz mint az európaihoz, és ezt ennyi generáción keresztül is megőrizték.

Azt azért tudom mert nagyon sokáig tanultam romológiát.

2015. szept. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!