Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz, arról a videókró...

Mit gondolsz, arról a videókról, amiben utca emberét kérdezik és fogalma sincs alapvető dolgokról?

Figyelt kérdés

Szoktak lenni ilyen kérdezős videók, pl egyetemisták körében ahova járnak kérdezgetnek alap dolgokat, de nem tudják, egy értelmes mondatot nem tudnak elmondani.

Vagy legutóbb 1956 kapcsán kérdezték az embereket, fiatalt és időset. Mit ünneplünk. Senki nem tudta, csak a buta agyhalott szöveget adták.

Mi lesz így ennek a nép sorsa, ha ilyen szinten lebutul?



2015. nov. 8. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Szomorú.

Ha nem tudnak két épkézláb mondatot összerakni azért, ha csak magukat megjátszva viselkednek így, akkor azért.

2015. nov. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2015. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát ez is durva, de aki alapból gyagya az más, de aki nem gyagya annál még szomorúbb.

Pl ez a videó, kiábrándító.

[link]

2015. nov. 8. 20:50
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát

Én BME-n végzek hamarosan gépészként.

Az a helyzet, ha engem megkérdeznének akármilyen történelmi/irodalmi/kultúrális/földrajzi témában a legalapvetőbb dolgokról, lövésem nem lenne.

Miért?

Mert ezek az évszámok/események/nevek/helységek stb ugyanolyan idő alatt bemagolandó dolgok, az ember vagy hajlamos rá hogy megmarad benne, vagy elfelejti, és akkor át kell ismételnie.

Namármost én 4évig 24/7 látástól vakulásik gépész anyagot tanultam, amire sosincs elég idő, a gépész jegyzetek, könyveken kívül aztán nincs arra idő hogy mást olvassak, vagy szintrehozzam magam műveltségből.


Nem érdekel, ha nem tudok 1 fontos évszámot, de amit tanulok abban jó vagyok és lesz 1 szakmám.

Szóval ha egy unatkozó videós jól akarja magát érezni, hogy jobb valamiben a mérnökhallgatóknál, akkor menjen a BME-re és kérdezze őket történelmi évszámokról.

2015. nov. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez nem butaság, ez memória. Amit nem használsz, nem érdekel, azt nem jegyzed meg. Számomra sokkal értékesebb a logikus gondolkodás, mint ez.


Láttam én olyat is, hogy amerikai emberek nem tudták egy csomó olyan kérdésre a választ, ami az állampolgársági teszteken van. Nem ettől hülyék ők sem, hanem olyanok miatt, mert elhiszik, hogy a Föld 6000 éves, és az ősemberek dínóháton lovagoltak.


Nem tudja, mit ünneplünk... mert gyerekként csak ünneplőbe kell menni, és olyan verseket mondatnak el, aminek a felét nem érted. Annyi marad meg, hogy szünet van.


Nem tartom hülyének azt, aki az ilyet nem tudja. Ha valaki azt mondja, a szőr erősebben nő, ha borotválod, vagy hogy a mozgás szmogban is egészséges (ma a pasas a híradóban), az már hülye. Mert az ilyen kijelentésekhez nem logika, józan paraszti ész kell.

2015. nov. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utálom az ilyen hangulatkeltést. Most nektek attól mennyivel lesz jobb, ha kitaláljátok, hogy az egyetemisták tööööök buták valami összevágott videó alapján? Ez csak azért létezik, hogy a már meglévő előítéleteiteket erősítsék.

Megmondom őszintén, a dátumokat, meg a földrajzi helyzeteket (mi van keletebbre, melyik a legdélibb, stb.) nem nagyon tudom. Viszont pl. az irodalom, művészet, állatvilág, stb. az megy.

Mindenki maszturbál az "alaaaaaaapműűűveltsééééég" csodás intézményére, csak ezzel az a baj, hogy azon kívül, hogy ilyenkor lehet bizonygatni a saját felsőbbrendűségünket, annál több haszon nem jön belőle.

Ilyenkor jön az, hogy aziskolák, ohh, de borzalmasak. A művelt ember nem az iskolától lesz művelt.Csak egyszerűbb erre fogni, mint belátni;nagyon sok magyar családban nem szokás és erény műveltnek lenni. Ez nem a csúnya rendszer, meg iskola, meg a miniszter, meg a Pápa sara.

2015. nov. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem vannak évszámok, események minden nép életében, történelmében amit illik tudni. Alap műveltségnek kellene lennie, még ha amúgy tanult is valaki.

Van a mondás, amely nép nem ismeri történelmét, annak jövője sincs, van sok igazság benne. Vannak alap dolgok, amiket illik tudni, az sem igaz, hogy aki tanult, főiskolás kívülről tudja a tananyagot, mert abban is a legtöbb ember hadilábon áll.

2015. nov. 9. 10:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Mivel lesz több valaki, ha tud egy évszámot? Milyen személyiségi jegyekre utal?
2015. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A történelem ismerete PONT nem azt jelenti, hogy adatokat betéve tudj. Ott az a lényeg, hogy az összeföggéseket értsd, a politikai és társadalmi dolgokat. Az lényegtelen, hogy tudod-e, hányadik Bélát csapta agyon a trónszék.

Lehet, hogy én nem tudom az évszámokat, de te meg nem tudsz átvitten gondolkodni, az tuti biztos.

2015. nov. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9#Nagy koponya lehetsz tuti, ha így látatlanba leszűröd milyen lehetek, irigyellek.
2015. nov. 9. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!