Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismertek olyan jellegű önkénte...

Ismertek olyan jellegű önkéntes munka lehetőséget, amivel ténylegesen segíthetnék másoknak, és segítene jobb emberré válnom?

Figyelt kérdés
Nincs túl sok szabadidőm, ettől függetlenül érdekelne minden lehetőség.
2015. nov. 11. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Akár itt keress embereket akiknek segíség kell és ha udsz, segíts.
2015. nov. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem olyan egyszerű megfelelő lehetőségeket találni, sokszor csak hazugságokat ígérnek, kihasználják az ember munkáját, és így nem is tudsz ténylegesen segíteni.


Az adakozás is ezért veszélyes.


Ettől függetlenül nem rossz ötlet amit írtál, lehet hogy próbálkozom.

2015. nov. 11. 10:50
 3/6 anonim ***** válasza:

hát állatkertekben és menhelyeken szokott lenni önkéntes munka.

én állatkertbe nem mennék, mert alapvetően nem vagyok elégedett a legtöbb állat tartási körülményeivel, és különben is,szednek belépőt, abból fizessék akkor a dolgozókat..szóval én nem szedném ott a szart ingyen, csak hogy továbbra is fogságban éljenek a nem veszélyeztetett állatok is!!

ellenben menhelyen szívesen besegítenék, hiszen általában nem dúskálnak a pénzben az ilyen szervezetek. és emberi hibából szoktak menhelyre kerülni az állatok..ott szívesen segítenék..

szoktak még önkéntes programok lenni, pl szemétszedés .

de konkrét más önkéntes munkát nem tudok sajnos.

2015. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Önkénteskedéshez miért várod el, hogy bárki is ígérgessen neked bármit? Tudtommal annak az a lényege, hogy nem vársz és nem kapsz semmit cserébe a munkádért, legalábbis fizikai értelemben.
2015. nov. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3# vagyok

még az jutott eszembe,hogy van olyan állatorvos aki menhelyi állatokat is ivartalanít töredék áron.. pl ő a szakértelmével is segít

ugyanígy igaz lehet,hogyha mondjuk tetőket javítasz, és a szomszéd idős néni tetőjét megrongálta a vihar és nincs biztosítása akkor ingyen,vagy anyagáron megcsinálod neki,hogy ne ázzon be.. sok ilyen kicsi segítség is segíthet önzetlenebbé válni..

az ilyen adakozásokkal én sem igazán értek egyet,hiszen sokszor nem jut el a rászorulókhoz..tudok rá egy példát.. ruha adomány volt,szintén rászorulóknak.. az egyik turi vezetője indította ezt..nyilván a legjobb,többet érő ruhákat kivették, és csak a selejtet jutatták el a célszemélyekhez..

de angliában is sok ilyet hallani..jóhiszemű emberek beadják a nem használt ruhákaikat és azt hiszik jót cselekedtek..közben meg a ruhák majd ide kelet európába jutnak el..turikba

2015. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4-es, önkéntes munkáért az ember azt várja el, hogy ami tesz annak tényleges értéke legyen, amivel ténylegesen segít olyanoknak akinek erre szükségük van, de sokszor sajnos manipulálják, és önkényes célokra használják az ember munkáját, amivel semmit nem nyújt a rászorulóknak.


Köszönöm a tanácsokat, nem akarok állszentkedni, szóval bevallom, hogy csak nehéz helyzetben lévő embereknek szeretnék segíteni.


Ilyen szinten állatokkal nem szeretnék foglalkozni, és a környezetvédelemmel sem.

2015. nov. 11. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!