Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is elborzaszt, hogy...

Titeket is elborzaszt, hogy ennyire pénzcentrikus világban élünk? Várom a véleményeket! Kíváncsi vagyok. Ne haragudjatok, ha kissé bő lére eresztettem a mondanivalómat!

Figyelt kérdés

Az ötödikes kishúgomat több osztálytársa is macerálja.. A legtöbb gyereknek már van táblagépe és telefonja az osztályban, Anyáék viszont még nem vettek neki, mert nem látják értelmét. Mostanában azonban egyre többet gondolkodnak azon, hogy karácsonyra mégiscsak megveszik valamelyik kütyüt.. Testvéremet állandóan ilyesfajta kérdésekkel bombázzák: Neked miért nincs telefonod, tableted? Anyukádéknak nem futja rá? Hozzáteszem, hogy középosztálybeli családból származunk, a szüleink szellemi munkát végeznek, tehát szó sincs ilyesmiről. Emlékszem, amikor annak idején Én jártam 5.osztályba, engem is szekíroztak, hogy Anyukádék miért nem vettek még telefont Neked idáig? Akkoriban ugyanis a nyomógombos telefon számított akkora durranásnak! (Egyébként 19 éves leszek februárban.)

A testvérem már többször panaszolta, hogy vannak olyan napok, amikor nincs kedve iskolába menni. Az osztályukban akadnak jobb szellemű gyerekek is, viszont ők lényegesen kevesebben vannak, mint a divatmajmok. :/ Az osztálynak kb. mindössze 20%-át (!) alkotják olyan gyerekek, akik nem bégetnek együtt a nyájjal. Tehát ők azok, akik nem szólnak le más gyerekeket, amennyiben az illetőnek nincs telefonja, esetleg táblagépe. Ők is megkapják a magukét, amiért merik vállalni a véleményüket! Meglátásom szerint a gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni egymással szemben, nem válogatnak az eszközökben. A felnőttekről nem is beszélve! Aki egy kicsit is kilóg a sorból, azt kicikizik.. OFF: Szégyen, nem szégyen, én például lány létemre élek-halok a Stallone-filmekért! Nagyon szeretem a '80-as évek dalait, filmjeit. A zenéket illetően mindenevő vagyok, a mai zenék közül is meghallgatom azt, ami tetszik, az egyik kedvenc énekesem viszont Szécsi Pál, jóllehet ő a '60-as évek végén, '70-es évek elején számított népszerűnek.. Amikor szóba kerültek hasonló témák, és 1-2 emberrel megosztottam a véleményemet, kinevettek érte! Éppen ezért azóta nagyon megválogatom, kit fogadok a bizalmamba.. Általános iskolában engem is kirekesztettek, mert visszahúzódó, hallgatag, érzékeny lány voltam. Középiskolában azért már sokkal jobban alakult a helyzet, bár az ún. nagyokosok itt is megtaláltak! Viszont a gimiben életre szóló barátságokat kötöttem, azzal az 5-6 lánnyal azóta is tartom a kapcsolatot. <3

Szerencsére ők elfogadnak olyannak, amilyen vagyok, és sosem űznek belőlem csúfot a különc, csodabogár szokásaim miatt. Egyik barátnőm, Viki szavaival élve: "Nem baj, hogy nem mész a tömeg után, te egy üde színfolt vagy a világban!"



A másik esetet is tapasztaltam a saját bőrömön. Nem is olyan régen, amikor még középiskolába jártam, menőnek számított replika LV táskát, Nike Air Max-ot viselni. Nem mintha mostanára kiment volna a divatból.. Emlékszem, az ún. "menőcsajok" leszólták az olyanokat, akik nem hamisítványokkal a kezükben rohangáltak, mondván: "Ők eredeti példányt viselnek!" Holott már 50 m-ről ki lehetett szúrni, hogy a józsefvárosi piacon vették pár ezer forintért. Egyik barátnőm le is szögezte: "Inkább veszek noname, nevenincs terméket, mert replikát hordani szerintem ciki. Egy ruha nem attól fog divatosnak számítani, hogy az elején ott virít a hatalmas márkajelzés." És ebben teljesen igazat adtam Neki! Amint a nevében is benne foglaltatik, ezek a luxusmárkák egy szűk, tehetős réteg számára készülnek. Ehelyett mi történik? A divatmajom kislányok hamisítványokkal villognak! A mi osztályunkban is akadt jó pár olyan ember, aki lesajnálta a másikat, amennyiben az illető nem rendelkezett IPhone-nal, esetleg BMW-vel.. Pedig úgy vélem, nem ez határozza meg az embereket. A BMW-ben is ülhetnek gennyládák, míg a középkategóriás, Suzuki-kategóriájú autót vezetők közül is kerülhetnek ki rendes emberek. A másik esetet pedig még meg sem említettem. Egyik volt osztálytársnőm, nevezzük Nórinak, egy nyomógombos Sony Ericson telefonnal rendelkezett, amikor rajta kívül szinte már mindenkinek okostelefonja volt.. A lány egy ötgyerekes családból került ki, a szülei évekkel ezelőtt elváltak, tehát meg sem engedhette magának, mivel a legolcsóbb okostelefon is 30000 ft körül mozog. Másfelől pedig sokkal praktikusabbnak találta a régi Sony Ericsont, tehát esze ágában sem volt lecserélni a jó öreg nyomógombos telefont egy modern készülékre. És mi lett az osztályrésze? Állandóan bántották miatta! Sokszor elszörnyülködöm, hogy milyen irányba tart a világ.. A kérdés már csak az, hogy mi lesz a fiatalabb generációkkal? Belátható időn belül a gyerekek óvodába is okostelefonokkal, tabletekkel fognak járkálni?! Miért kell versenyt űzni abból, hogy kinek van több kütyüje, illetve replika cucca?



2015. dec. 7. 11:19
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
Nem borzaszt el, elfogadom hogy most ez van, bár senkit nem nézek le olyan dolgokért amiket említettél. Főleg mert én is csak álmodozok arról hogy ebben a világban érvényesülni tudjak.
2015. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Én is próbálom elfogadni, de csak nehezen sikerül.. :/
2015. dec. 7. 11:30
 3/48 anonim ***** válasza:
Nekem csak azért, mert elég vacakul állok anyagilag, így elég nehéz benne érvényesülni.
2015. dec. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
75%

Engem sem borzaszt el, ez most egy ilyen világ. Tehetős családban nőttem fel, mindig megkaptam amire szükségem volt, de a fölösleges vagy rongyrázós dolgokra nemet mondtak a szüleim, pedig néha èn is vágytam ezekre. Engem az jobban dühített, hogy a hülye p.csák játszották az agyukat a márkátlan/hamisított cuccaikban, mert nekem nem a legújabb divat szerinti ruhám volt, hanem ami nekem tetszet, de márkás. Félre ne értsetek engem soha nem zavart, soha nem éresztem kevesebbnek azt akinek nem futja 20ezres pólóra. Engem inkább néhánynak a viselkedése zavart, hogy ne legyen már ekkora pofája.

A gyerekek nagyon gonoszak, mindenért kinézik a másik embert. Szerencsére ez gimnázium második felére, legkésőbb egyetemen megszűnik.

2015. dec. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Így van, az egyetemen az ilyesfajta mentalitás már nem annyira jellemző. Egyébként mi is ellenezzük a flancolást..
2015. dec. 7. 11:53
 6/48 A kérdező kommentje:
Ha ruhát veszek, mindig azt tartom szem előtt, hogy Nekem tetsszeb az adott darab. ☺
2015. dec. 7. 11:55
 7/48 A kérdező kommentje:
*tetsszen
2015. dec. 7. 11:55
 8/48 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok, csak hát a nekem tetsző darabok javarészt nem az én pénztárcámra vannak szabva...
2015. dec. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:

Nagyon orulok, hogy egy ilyen hozzaallast olvashattam egy nalam fiatalabb szemelytol :) Bar en is meg 23 eves vagyok, de ahogy figyelem a fiatalabb korosztalyokat, ez egyre rosszabb es rosszabb. Azt tapasztalom, hogy minnel fiatalabb, annal jobban elborzaszt es csak arra tudok gondolni, hogy majd a leendo gyerekeim ugye nem ilyenek lesznek.

Emlekszek, hogy anno altalanosban, en is volt hogy rosszul ereztem magam 5.-be, mert nekem meg nem volt szamitogepem, es kb mindenkinek volt. Majd mikor a telefonok bejottek a divatba, akkor egy ugyan olyan erzesem tamadt. De ez igy van rendjen, ebben a korban a gyerekek probaljak megtalalni a helyuket es ugy erzik, hogy ugy tudnak a legjobban alkalmazkodni ha kovetik a tomeget. Es az iskolaban csak ezt latjak, azt viszont nem, hogy lehet neki nincs okostelefonja, de a szulei foglalkoznak vele es szeretik, mig a masik lehet csonkacsaladban el, vagy teljesen el van hanyagolva. Ezeket a dolgokat akkor meg nem tudjak ertekelni, es ez talan igy is van rendben.

Ahogy idosodtem, rajottem, hogy ezek mitsem szamitanak es leszartam, hogy nekem nincsenek olyan dolgaim mint masoknak, de nem is emlekszem, hogy ezert valaha piszkalt is volna liceumban. (lehet csak jo osztalytarsakat fogtam ki).

Megjegyzem, hogy nekem meg mindig nyomogombos telefonom van es okos cuccom (tablet) is csak ugy masfel eve van, akkor ereztem elosozr, hogy nekem szuksegem van egyre az egyetem miatt. Noha, mar az elott is barmikor megengedhettem volna magam, de nem ereztem ra semmi kesztetest.

2015. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy osztod a véleményemet! Ezek szerint nem vagyok egyedül. :)
2015. dec. 7. 12:03
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!