Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki ebook olvasón...

Ha valaki ebook olvasón (Kindle) olvas, az tényleg sznobságnak számít?

Figyelt kérdés
Én úgy vagyok vele, hogy praktikus és sokszor kényelmesebb is, mint könyveket cipelni. Azért kérdem, mert már mondták ezt és érdekelne más hogy van ezzel, ha lát valakit olvasni pl. tömegközlekedésen.
2015. dec. 9. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel minek számít, amíg meg tudok rá vásárolni olyan könyveket, amik fizikai formában nem elérhetőek (mert régen adták ki).
2015. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pár éve még elég furán néztek az emberre, főleg, hogy magyarul alig volt elérhető pár könyv, tehát feltételezték, hogy annyira sznob vagyok, hogy drága kütyün olvasok külföldi irodalmat... :D

Mostanra minden második ismerősömnek van, szóval kétlem, hogy akkor sznobság lenne, főleg, hogy kb mindenki százeres okostelefonokkal mászkál.

Aki ilyenekért beszól, annak eleve az olvasás sznobság megfigyelésem szerint, az ilyeneknek a mounika-show a non plus ultra...

2015. dec. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én ezzel tökéletesen egyetértek, mondjuk én pont, hogy idegen nyelven olvasok rajta, mert a könyvtárakban nem igazán találom meg azokat a német nyelvű könyveket, amik engem érdekelnek. :D

Gondolom pesti vagy, ott lehet, hogy már tényleg mindennapos jelenség, de itt egy vidéki városban még ritkaságszámba megy. : )

2015. dec. 10. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyagilag nem engedhetem meg, ezért csak egy tabletem van. (Olcsóbb egy tablet filmezésre, netezésre, könyvolvasásra, mint külön egy tablet és egy könyvolvasó.)

Ha viszont megengedhetném, esélyes, hogy Kindle-t választanék, mivel elég megbízható márka. Kétlem, hogy ettől, önmagában valaki sznob lenne! :) Talán csak akkor, ha direkt, másoknak mutogatni veszi a márkát és menőzni. Te valóban olvasol rajta és ezért vetted, tehát nem vagy sznob! :)

2015. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Pár éve még elég furán néztek az emberre, főleg, hogy magyarul alig volt elérhető pár könyv"


Ha a pár az 15-öt jelent, akkor igazad van, ha 2-3 évet, akkor nagyon nem, hacsak nem kizárólag az Amazon online boltjára gondolsz, mert egyébként már 6-7 éve is rengeteg könyv volt elérhető már nem csak PDF-ben, hanem valamely kis képernyőre optimalizált változatban is, nem mint ha PDF-et ne lehetne jól olvasni Kindle-el, ha vízszintesen teszed.

2015. dec. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még az életben nem hallottam, hogy sznobságnak számítana, pedig már jó ideje van Kindle-m, igazi varázskönyv: csak egy oldala van, de azon mindent el lehet olvasni. :) A Calibre programnak hála pedig mindenféle formátumot át tudok konvertálni a megfelelőre.
2015. dec. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!