Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen lesz az emberiség, a...

Szemüveges kérdése:

Milyen lesz az emberiség, a világ, a tecnika és a kultúra a jövőben?

Figyelt kérdés

Ha minden múltbéli dolgot alapul veszünk, aztán a jelent, vajon milyen lehet a jövő racionális elképzelések alapján?

Csak 50 évre előreláthatólag.

Pl melyik nyelvet fogjuk beszélni a legtöbbet?

Milyen új technológia lesz jelentős és meghatározó?

Többen vagy kevesebben leszünk-e?

Milyen gondokra lesz megoldás és milyen új gondok lesznek?


Tutira veszem hogy volt már ilyen kérdés, de még nem találkoztam vele és szerettem vonla jobban kifejteni a kérdést.

Köszönöm.



2015. dec. 11. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
NEm tudom milyen lesz, de a mai erkölcsöt emberi viselkedést, debil vásárlási szokásokat figyelembe véve. Hülye emberek fognak születni méghozzá jó sok, valamint igen gagyi élete lesz mindenkinek és a legszomorúbb az egészben az hogy akkor se esik le senkinek mekkora lúzer.
2015. dec. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 elwera ***** válasza:
Elszeparálódnak egymástól az emberek, otthonról fognak dolgozni, játszani, tanulni, mindent megrendelnek neten. Bár ez annyira kiszámíthatatlan. Elég csak megnézni hogy a 60-as, 70-es, 80-as években milyennek látták a jövőt. Annyira nem igazak. Azt csak úgy gondolták mert affelé haladt a trend, de csomó trend kihal és újak jönnek helyette. Persze az biztos, hogy a kereskedelem és a rendelés meg fog változni. Leginkább effelé hajlok a dolog, de nem tudom.
2015. dec. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Tudósok, szakemberek tízezrei gondolkoznak ezen, és ők is csak lehetséges alternatívákat tudnak felvázolni. Nem mernék semmiféle jóslásba bocsátkozni, egyrészt, mert nem vagyok elég felkészült ehhez, másrészt, mert a jövő a jelenben gyökeredzik, és a legfontosabb jövőalakító tényező maga az emberi viselkedés.

2015. dec. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Idiocracy c. film.
2015. dec. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát azért kicsivel több kell mint 50 év, hogy elérjük az Idiocracy állapotát
2015. dec. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
elég lesz ahhoz az állapothoz 30 év is.
2015. dec. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem... az amcsik már itt tartanak.
2015. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Általában a nagy világcégek utópiái jönnek be. Persze ők nem kivárásra utaznak, hanem meg is csinálják, ha már eszükbe jutott.
2015. dec. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát azért kicsivel több kell mint 50 év, hogy elérjük az Idiocracy állapotát.


Hohó, már régen ott vagyunk. Laktál te már angolszász országban? Próbáld ki és rásjössz, az idiocracy egy nagyon idegesítő dokumentumfilm a mai fejlett országokról. :)

2015. dec. 15. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!