Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vált ki egy film,...

Miért vált ki egy film, sorozat az emberből olyan érzéseket, amiken utána jár az agya?

Figyelt kérdés

Biztos volt már olyanban részed, hogy megnézel egy filmet, amiről tudod, hogy a történetnek semmi valóságalapja nincs, ennek ellenére át tudod érezni az egyes szereplők helyzetét vagy azon gondolkodsz miért így írták meg a forgatókönyvet/történetet, esetleg más, pozitívabb befejezésen gondolkodsz néhány napig is akár.


Ezeket az érzéseket tulajdonképpen mi váltja ki? Mondhatjuk azt, hogy a történethez hasonló vágyaink vannak, amik miatt egyes történeteket jobban át tudunk érezni, vagy ez átlagban mindenkitől természetes reakció az élete során megélt dolgoktól függetlenül?



2015. dec. 20. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Bár látnék már ilyen filmet újra. Sajna a harcosok klubja óta nem volt olyan film, ami után ezeket gondoltam volna. Egymásra dobált paneleket látok.
2015. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam legtöbbször az,ha beletudom magam élni egyik szereplő karakterébe és közben a saját életemről is elkezdek gondolkozni, esetleg filozófia kérdéseket tesz fel.
2015. dec. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy félreérthető voltam: Annak ellenére, hogy tudjuk hogy ez nem valóság, mégis az "értelmi tudat" harcol az "érzelmi tudattal"? Nem tudom jobban körülírni.
2015. dec. 20. 14:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam csak azoknál a filmeknél van amik tényleg megtörténhetnek.
2015. dec. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!