Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi játszódik le az ilyen...

Mi játszódik le az ilyen emberek fejében?

Figyelt kérdés

Próbálom érthetően körülírni a problémát. Egy közelmúltban történt esetet írok le de sajnos élettapasztalat, hogy rengeteg ilyen ember van.


Tönkrement egyik jó barátom telefonja. Vehetett volna soha vissza nem térő módon egy másikat mert az eladó meg volt szorulva és áron alul eladta volna. A barátom egyik ismerőse lebeszélte róla, előadta a nagy segítőt, aki majd INGYEN hoz neki egy másikat. Hozott is végül sokadik könyörgésre (pedig előtte nagyon készséges volt) csakhogy a beígért S4 helyett egy SonyEriccson K700i-t kapott amivel kb. semmire sem megy.


A mondás úgy tartja "ajándék lónak ne nézd a fogát" ennek értelmében a barátomnak hálásnak kéne érte lenni miközben valójában az ő szemszögéből jól kicseszett vele mert nem ok nélkül akart áron alul telót venni. Éhbérért robotol és tart fenn egy albérletet mert intézetben nőtt fel semmilye sincs a milkós gyökér meg beígérget habisztire dolgokat amiket nem tart be.


Én is egy csóró melós vagyok de a szavam az szent. Nem ígérek ha nem tartom be. Ha meg nem tudom akkor maximum bocsánatot kérek sűrűn, nem kiszúrom a szemét valami morzsával hogy még ő hálálkodjon érte nekem.



2016. jan. 11. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ott leragadtam hogy miért ad valakinek ingyen mobilt?
2016. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha annyira csóró, akkor nem jobb egy ingyen teló, mint egy drágább áron alul?

Miért nem jó ez? Mit nem tud vele csinálni? Nem működik?

A barátod meg felnőtt ember, ő döntött úgy, hogy nem veszi meg azt a telót, amikor volt rá lehetőség.

2016. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem akarok vészmadárkodni, de amikor valaki feltűnően olcsón ad valamit, ott kezdjetek már gondolkodni: vagy lopott telefont akartak sürgősen lepasszolni, vagy előre fizettettek volna, majd nem kaptatok volna cserébe semmit. Jó nagy buktától védte meg az ismerősödet az a "gonosz" ember.
2016. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt én se értem. Vagy van pénze telefonra vagy ha nincs akkor örüljön bárminek amit ingyen kap.
2016. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A telefonos dolog csak egy példa volt. Pont erről az "örüljön, hogy ingyen kap" dologról kérdeztem. Hogy miért jó egyes embereknek ÁTVERNI a másikat úgy, hogy az még HÁLÁS is legyen nekik azért mert mégiscsak adott nekik VALAMIT.


Az eset csak a könnyebb érthetőségért lett leírva. Aki csóró választhatott volna két opció közül.


Az egyik előnyös, de fizetni kell érte a másik pedig szintén előnyös, de ingyen van.


Nincs olyan hülye ember, aki ne az ingyenest választaná. Vagy igen?


És ettől lesz átverés az átverés. Mert az ingyenes nem az, aminek látszik. De mivel ingyen van, ezért "legyünk érte hálásak".

2016. jan. 12. 00:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi ebben az átverés?

Kapott telefon ingyen? Kapott.

Működik? Igen.

Akkor mi a gond?

Ha a haverod ilyen válogatós, akkor vegyen magának olyat, amilyet akar.

Nem kell hálásnak lenni, de azért ilyen telhetetlennek sem.

2016. jan. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!