Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan jön ez a sok magas ember?

Honnan jön ez a sok magas ember?

Figyelt kérdés
Papíron 176 a férfi átlagmagasság.Az orvosok szerint már a 170 is az átlagba tartozik.Régebben a 170 átlagos is volt.Most meg mindenhol 180 feletti emberek mászkálnak.Aa suliban is minden osztályban 180-200 centi között mozognak.Minden osztályban van egy két méteres gyerek,meg elvétve látni olyat,aki 175 körül van.Egy 175-ös átlagos magasságú gyereknél mindenki legalább fél fejjel magasabb.Miért van ez?Honnan jön elő ez a sok magas ember?Hol vannak a 170 centisek?

2016. jan. 17. 22:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzunk valamit.

Alacsony férfikkal nincs gond egyáltalán. Azzal van baj akik alacsonyak és mindenféle pózokat vesznek fel meg macsóskodnak.

Személyiséggel simán lehet ellensúlyozni.

Magasabb férfiak tetszenek alapból de van olyan nálam jóval alacsonyabb férfi akivel simán el tudnám képzelni.

2016. jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Tisztazzuk ne itt akard a kisebbsegi komplexusodat kielni:Daz alacsonyak se elnek akkor 100 evig ennyi fogadd el.
2016. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Mindegy,amúgy is szar az élet alacsonyan
2016. jan. 19. 19:16
 14/19 anonim ***** válasza:
Most ezt nem azert mondtam mert lenezem az alacsonyakat en lany vagyok es 175cm es kb csak kisebb lany barataim vannak!imadom oket csak szerintem nem kene egybol a magasakat kritizalni
2016. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én 201 cm vagyok, amikor Pestre fel kellett utaznom vidékről, sokszor alacsonynak éreztem magam, volt olyan, hogy 1 séta alatt több jóval magasabb emberrel is összefutottam. A BKV-s közlekedés során ezt hatványozottan tapasztaltam.
2016. jan. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
14-es kit érdekel,ha egy lány alacsony?Senkit.Ha egy fiú alacsony,az annál nagyobb probléma.Te is lenézed az alacsony fiúkat.
2016. jan. 21. 13:57
 17/19 anonim ***** válasza:
34%
Ez nem igaz de amugy is rengeteg alacson lany van akivel siman osszejohetsz tehat ne mond mar nekem h ezert erzed szarnak az eleted
2016. jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Kicsit késve, de azért még hozzászólnék a kérdéshez, ha valaki még olvasná.

Szerintem a hiba a köztudatban van. Nagyon ritkán hallani, hogy valakit középmagasként vagy átlagosként jellemeznek. Kizárólag alacsony és magas létezik, fent és lent. Csak a két véglet és aki középen áll, arról a körülötte levők döntenek az adott pillanatban.

Ha elfogadjuk a 176 centis átlagmagasságot a férfiaknál, függetlenül attól, hogy ez táplálkozásból, genetikából vagy hormonkezeléstől adódik, akkor el kell fogadnunk néhány centis szóródást felfelé és lefelé is egyaránt. Így durván a 171-180 közötti férfiak nevezhetőek középmagasnak az én meglátásom szerint. Persze ránézésre igen kevesen tudják megítélni a másikról a pontos magasságát.


Teljesen egyetértek abban, hogy a testmagasság adott esetben "jogtalan" hátrányhoz vagy előnyhöz juttatja viselőjét. Aki azt hiszi, hogy ez csak a párválasztásról szól, téved. Az alacsonyabb férfiaknak általában nem az a problémája, hogy a magasabb nőknél nincs esélyük, hanem az, hogy a magasabb férfiak a puszta létükkel elnyomják őket és sokszor az alacsonyabb lányoknak is rájuk fáj a foga. Az igazi probléma a mindennapokban rejlik. Az alacsonyabb férfi felszáll a buszra, körbenéz és kisebbnek érzi magát a többieknél, elmegy az állásinterjúra és magabiztosnak kell éreztetnie magát, úgy hogy soha nem fogja látni a munkáltatója kopasz foltját a fején.

Ezért vesznek fel az alacsonyabbak "pózokat", mert mindennel igyekeznek ellensúlyozni.

2017. febr. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Azt mindenki tudja, hogy minél visszább megyünk az időben, annál alacsonyabbak voltak az emberek, kisebbek az átlagmagasságok. Régebben(mondjuk 40 - 50 évvel ezelőtt) egy 180 cm-es ember kifejezetten magasnak számított. Ma egy 180-as férfi(főleg hogy a testarányok is változnak) maximum bő középtermetűnek számít. Igen, tudjuk. hogy régebben is voltak 185 - 190 centis emberek, de nagyon ritka volt és akkor még ez extrém magasnak számított. Ma már egy 190 centis sem annyira extra magas...

Szerintem genetikai okokból ma a nagyon magas és az alacsonyka emberek korát éljük.

Annyi köztudott, hogy nem jó ha valaki tul magas, pl: 190 centi vagy afölötti férfi, mert egyrész vagy esetlen nagy tahó, vagy cingár, másrészt korábban is halnak, főleg ha már abnormálisan magas, pl 2 méter körüli... Ritkán látunk idős embert 190 centivel, és nem azért mert idős korra annyira összemennek!!!!!

2023. márc. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!