Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nőtársaim, akik esetleg...

Nőtársaim, akik esetleg férfiasabb szakterületre specializálódtatok, és jók vagytok olyan dolgokban, amiket inkább férfiakhoz társítanak, hogyan kezelnétek egy alábbi helyzetet?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van egy középkorú nőismerősötök, akitől nagyon távol állnak ezek a férfiasabb dolgok, és hangoztatja is, hogy ő ehhez nem ért, és nem is akar, nem is érdekli, ő nő, és a nőknek ezeket nem kell tudnia, egy normális nőt ezek nem érdekelnek... stb. És ezt a ti társaságotokban is elsüti, annak ellenére, hogy tudja, hogy ti ezekben otthon vagytok, sőt, akár még érdekel is.
2016. jan. 21. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván semmi önbizalma, és önmaga nőiességét abban látja, hogy nőiesnek hitt dolgokat csinál. Azzal, hogy rád azt mondja, ez nem olyan nőies, nem hangzik olyan hisztérikusan és beképzelten, mintha simogatná a saját fejét, hogy "nyugi, Gizikém, nő vagy, nő vagy".
2016. jan. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Ezzel azt hangoztatja, hogy buta, MERT NŐ. Csak azért nem ért valamihez, mert nő.

2016-ot írunk, már vérciki az ilyen duma.

Én egyedülálló nőként semmire sem mondhatom, hogy ezt nekem nem kell tudni, mert akkor nem lesz megcsinálva...


Sajnálni tudom az ilyen nőket. Ezeknél a nőiesség kicsit egyenlő az ostobasággal. Nem hiszem, hogy attól kevésbe vagyok nő, mert egy 'férfias' dolgot meg tudok csinálni.

2016. jan. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Szimpla ostobaság valamit elutasítani, hogy nem is akarom megérteni "mert"...

Anyám is pont ilyen, hogy ő már "öreg" valamit megérteni. Pl. egy nyomorult okostelefont megtanulni használni.


Az ilyen emberek régen megfagytak, mert nem ők nem akarták megismerni a tüzet...

2016. jan. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én mindig is jó voltam gyerekként reál tárgyakban, szerettem a matekot, szerettem barkácsolni, magam rakom össze a számítógépemet, olyan területen tanultam tovább, ami érdekelt, nem ez a lényeg, engem érdekelnek ezek a dolgok, kíváncsi vagyok. A szüleim is mondták, hogy nem voltam babázós kislány, inkább a fiús játékok érdekeltek.

Mindezek mellett a férfiakhoz vonzódom, szóval nem vagyok teljesen fordítva bekötve, de az érdeklődésembe, a kíváncsiságomba beletartoznak ilyen dolgok is, nem vagyok hülye hozzá, és ezekkel másoknak is segítségére vagyok egyébként, többek között már őt is kisegítettem.

Nem barátok vagyunk azzal az ismerősömmel, akiről a kérdés eszembe jutott, csak egy ismerősöm közös munka révén, korban a szüleim és köztem van kb. félúton.

Én elintézem hallgatással, mert nem akar ezzel senkit piszkálni, csak nem értek vele egyet, hogy ez annyira egyértelmű, ahogyan ő feltételezi.

2016. jan. 22. 00:20
 5/11 A kérdező kommentje:

Azért kérdezek, mert érdekel, mások hasonló cipőben hogyan látnak egy ilyen helyzetet, ha kattognék rajta, nem kérdeznék, hanem őrlődnék magamban.

Pont az ilyen vélemények okoztak nekem sok nehézséget.

Még kezdetben mikor beszélgetésnél felmerült, akkor szóvá tettem, hogy én azért ilyenekre is nyitott vagyok, amitől ő elzárkózik, mert "nőből van", aztán idővel ráhagytam.

2016. jan. 22. 00:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb érteni valamihez, mint nem érteni...De lehet rosszul tudom és jobb lenne bármit is nem tudni, mert nő vagyok.
2016. jan. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egyáltalán nem vérciki, hogy azt hangoztatja, hogy egy nőt nem érdekel egy férfias munka."


De, az a ciki, hogy azt mondja, hogy nem érdekli a férfias munka, mert az férfias. Ha simán azt mondaná, nem érdekel, mert nem érdekel, semmi baj nem lenne.

2016. jan. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Én nem vagyok nő, de hapsiként azt tudom mondani a "férfias" szakterületű dolgokról,(mivel ilyenben ügyködök én is(számítógépeket adok-veszek, autóalkatrészeket, mindenféle műszaki kütyüt) hogy férfiak között is rengeteg analfabéta van, és sajnos ezt használom ki, az emberek hozzá nem értését. Mind az eladásnál, mind a vételnél. És engem is meglep, hogy férfiak hogy lehetnek ennyire analfabéták ezekhez a dolgokhoz.

Ugyanakkor sok nőnél észrevettem azt, hogy elég jó képességeik vannak olyan dolgokhoz, amire azt mondták: férfias.

Én erre azt mondom, az emberi agy egy fura szerkezet, és annak fejlettsége nem mindig köthető csak a nemekhez.

Van területe az agynak, ami "férfias" és van, ami "nőies" lett.

2016. jan. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Azt, hogy majd nem engem fognak majd átb-szni a nagyerős férfiak az informatikai cégnél, a autószerelőnél, akárhol. Elég gyakori ez, hogy a tipikus férfias melóhelyeken a tipikus férfiak h-lyének nézik a nőket, még apámat is sokszor h-lyére veszik egyes helyeken, pedig ő - :D - férfi, de ha nekem kell menni valami alkatrészért, akkor tényleg minden apró f-szomságokkal be akarnak próbálkozni, hogy ezt még több sz-rért még több pénzt hagyjak ott náluk.

Igazából én az ilyen nőkön kb röhögni tudok, saját magát h-lyézi és minősíti le, és annyira a nemi szerepekre hagyatkozik, hogy összeomlik, ha esetleg valami minimális műszaki beavatkozást kéne végrehajtani valami háztartási eszközön. Ez kb az életképtelenséggel egyenlő :D

Nincs azzal gáz, ha valaki nem ért a villanyszereléshez (ahhoz én se értek), de azt kijelenteni, hogy nem érdekel MERT én nő vagyok, elég gáz. El nem tudom képzelni, miért korlátozná ennyire valaki saját magát. Ne hívjunk már szerelőt, egy mosógép lábának a kiegyensúlyozásához, mert nem vagyunk hajlandóak lehajolni, könyörgöm :D

2016. jan. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyen típusú nő hangoztatja, hogy ő "FELNÉZNI" szeret a férfiakra, mint a kutya a nagy fehér istenre :D
2016. jan. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!