Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kerülök ilyen gyakran...

Miért kerülök ilyen gyakran áldozat szerepbe?

Figyelt kérdés

Bekerülök egy társaságba, általában én vagyok az akit kibeszélnek, cikiznek, vagy egyszerűen semmibe vesznek és megaláznak. Emiatt utálom az embereket, nem merek társaságban megszólalni, vagy csinálni valamit, mert mindig van olyan, aki kiröhög, vagy szól valami poénosat, amivel a többieket is erre ingerli. Általában az önbizalommal teli,jó kiállású,pozitív emberek csinálják ezt velem.

Folyamatosan ezt kapom, már óvodás korom óta kb.

Előfordult, hogy csak azért hívtak házibuliba anno, hogy legyen kit szívatni, megdobálni, lelocsolni.

Olyan is volt, hogy leköptek. A legjobb haverom is.

Általános iskolás koromban volt egy gyerek aki rajtam vezette le a stresszt: bökdösött, dobált ütött, ha kimertem állni magamért.

Középiskolába volt a legrosszabb, nem bántottak fizikailag, csak pszichésen, órán például, ha, feleltem vagy hangosan kellett olvasnom, elkezdtek kiparodizálni és hangosan röhögni. Nem mehettem el úgy előttük, hogy ne tettek volna valami megjegyzést, beszólást. Értelmi fogyatékosnak hittek.

Manapság azt is bántásnak érzem, ha valaki rám mosolyog, biztos azért mert bántani akar.

Tulajdonságaim: csendes, visszahúzódó, vágyok a társaságra de közben félek, rettentően függök mások véleményétől, nem merek kiállni magamért, mert leblokkolok és szorongok.

Ahol jelenleg vagyok, ott is van egy-két ember, aki nem bír ki 1 napot anélkül, hogy ne mondjon valami poénosat velem kapcsolatban.

Már egy jó ideje nem járok el sehova, nincsenek barátaim, egész nap fekszek, olvasok, filmet nézek. Nem merek belekezdeni új dolgokba, mert mindenhol kritikus, nagyszájú emberek vannak.

Olyan sok elfolytás van bennem, hogyha kiadnám magamból vér folyna biztos.

Valószínű, hogy szociális fóbiám van, ez sok minden megmagyaráz. Például leblokkolok ha emberek előtt kell csinálni valami gyakorlati dolgot, esetleg megszólalni több ember között, sajnos rengeteg negatív tapasztalatom van a megszólalással kapcsolatban. Ilyenkor nem jut eszembe semmi.

Valamiért mindig olyan emberekkel kerülök egy légtérbe, akiket már ismerek valamilyen szinten és tudnak rólam pletykálni, kibeszélni. Talán az segítene, ha jó messzire elmennék a lakhelyemtől nem tudom.

Valahogy bevonzom az ilyen dolgokat. Tudom, hogy részben a személyiségemmel van gond, lelki beteg vagyok+ kinézetre is fura vagyok.

Utálom a korosztályom és úgy alapjáraton az embereket, nyomós okom van rá. Főleg az iskolai közösségeket, ahol divat a pletykálás, a másik magánéletének szidása, a bullying, a másik kritizálása, a gyerekes viháncolás és még sok más. Muszáj tanulni, különben sok mindenre nem lesz lehetőségem.

20/F


2016. jan. 24. 01:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű. Engem évekig vertek általánosban és mégis minden nap kimentem az udvarra szünetben, pedig tudtam, hogy mi fog következni. Nem színleltem otthon hasfájást, meg köhögést, hogy ne kelljen suliba menni, nem futottam/bújtam el, meg ilyenek, hanem egyszerűen csak az esélytelenek nyugalmával túlestem rajta mindig, mint egy szurin. Aztán most, amikor beértem fizikailag a régi zaklatóimat, már kis túlzással még az utcán is átmennek a másik oldalba, ha szembe jövök, mert tudják, hogy össze tudtak törni, de megtörni soha. Meg, hogy valószínűleg most már megpakolnám őket, mint egy ganés szekeret. Középiskolában eleinte nagyjából hasonló volt a helyzetem, mint neked, de a végére egy kis humorral, öniróniával, segítőkészséggel meg egyáltalán a ténnyel, hogy ők meg mentálisan nem tudtak megtörni valamiféle tiszteletet értem el náluk és hellyel-közzel előkelő helyre kerültem a közösségi ranglétrán. Mondjuk az igaz, hogy hosszútávú kapcsolatok kiépítésére nagyjából alkalmatlan vagyok részben ezek miatt, de legalább ma már mindenki tudja, hogy velem nem éri meg baszakodni. Bár az is lehet, hogy ez emberfüggő...
2016. jan. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Sokkal rosszabbul teljesítek, mint amire képes vagyok, ha nem lennének ilyen gondjaim, akár egyetemen is lehetnék.

Önértékelésem, önbizalmam 0.

Mindig elhatározok valamit, pl. jogsit, de akadályokba ütközök (úgy is elrontom, balesetet okozok, leblokkolok).

2016. jan. 24. 01:49
 3/14 anonim ***** válasza:

Nagyon átértem amit írtál. Átmentem ezeken is. Folyamatosan közröhej tárgya voltam az iskolában. Akármibe kezdtem, lehetett az jó vagy rossz, gyakran azért bukott el, mert pár nagyszájú paraszt addig szívatott vele, hogy inkább feladtam. Sok évig gitároztam, (ez szerintem nem egy olyan dolog amivel csesztetni lehet a másikat), és gyakorlatilag szégyellnem kellett, mert az a valag paraszt az iskolában még ebből is képes volt kihozni a rosszat.


A középiskolában úgy döntöttem, hogy új életet kezdek, de persze nem lettem népszerűbb. Ott is ment a bulling. Egy srác egyszer végig dobált órán, konkrétan az egész osztály azt nézte, és ezen hangosan röhögött. Az volt az egyetlen alkalom amikor életemben ki mertem állni magamért, és amikor az a hájas darab szar belém kötött szünetben (mert ugye kisebbe, gyengébbe könnyű) helyből bevertem a srácot két pad közé. Persze nem számított rá, hogy egyszer vissza ütök, ha rendes verekedés lett volna, biztos elagyal. De így legalább többé nem mert kezdeni. Aztán az évek alatt oldódtam. Humorral és öniróniával sikerült kiszednem a dolgok méregfogát az utolsó két gimis évre, így azok egészen jók voltak.


Bekerültem az egyetemre, elköltöztem otthonról a fővárosba, a régi osztályommal gyakorlatilag senkivel nem tartom a kapcsolatot. Volt egy kis baráti társaságunk, ami még a gimnázium alatt alakult ki. Tényleg jó csapat volt, persze cseszegettük egymást, ahogy illik, és persze mindig aránytalanul többet kaptam mint a többiek, de ott már ezt el lehetett viselni. Egészen kb fél évvel ezelőttig, amikor mintha egy rémálom elevenült volna fel: Ezzel a baráti térsasággal egy nagyobb csoport rendezvényén voltunk, sokan. Volt egy csomó jó csaj, minden mi kell, tök jól indult az egész. Aztán az egyik "barátom" storyzósra itta magát, és olyan halálra alázott, hogy gyakorlatilag azóta, ha azok közül az emberek közül valaki elmegy mellettem az utcán, elkezd kuncogni. Kiderült, hogy ameddig benne voltam ebben a társaságban, addig is folyamatosan mögöttem ment a szidás, csak azért hívtak el mindenhova, hogy legyen kivel kicseszni. Meg, hogy lehessen "Rajtunk lóg folyton egy balfék.." kezdetű szövegekkel csajozni. Azóta velük se beszéltem.


Nagyon rossz ez az egész. Bennem is rengeteg elfojtott agresszió van. Átlagosan nézek ki, kívülről nem látszik, de valahogy bevonzom ezeket a dolgokat. Ha egy nagyobb társaságban kerülök, vagy kussolok mint légy a falon, vagy százszor meggondolom, hogy mit mondok.

Fizikailag még mindig mernek kötözködni, csak már nem éri meg nekik. Hosszútáv futó lettem, ami ugye nem az izomtömegről szól, viszont bárkinek kirúgom pár bordáját a helyéről ha arról van szó.


20F

#StopBulling

2016. jan. 24. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szívesen meghallgatnék olyan embert, aki nem áldozat, hanem zaklató.
2016. jan. 24. 02:44
 5/14 anonim ***** válasza:

Igazából egy megoldás van erre, a legelején ha elkezdi valaki a zaklatást bántást, ki kell ütni, meg kell verni. Még az se baj ha nem sikerül,és ő is megver,de legközelebb ha beszól ugyanúgy neki kell esni . Nem fog neki tetszeni még ha te is vagy a gyengébb de ezeket az "embereket" csak így lehet tanítani: ha ok nélkül megalázom ezt a gyereket ,akkor jön a pofon. Ezek olyat keresnek aki nem védi meg magát nem szól vissza nem veri meg őket. Ha masszív ellenállásba ütköznek az már nekik nem poén, mert veszthetnek és háborúba keverednek. Nem háborút akarnak hanem egyoldalú alázást.

Amit sokan ajánlanak :hogy ne vedd figyelembe amit mond az nem működik! Ugyanúgy folytatják mert látják hogy csak úgy teszel mintha nem érdekelne,de lassan tönkremész belé. És ez a céljuk.

2016. jan. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, de a verekedésből én húznám a rosszabbat, mármint na volt már olyan hogy körzővel belevágtam valaki lábába idegből.

Esetleg ha eldurran az agyam és jobban megsebesitem fel is jelenthet.

2016. jan. 24. 10:47
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem fog nektek ez tetszeni, de őszintén szólva azért te is hibás vagy ebben kérdező. Ha tele vagy lelki problémákkal, el kell menni pszicholgushoz, aki segít ezeket feloldani és kezelni. Miért nem kértél senkitől segítséget? Mert erről semmit nem írtál.

Állításod szerint annyi agggresszióval vagy tele, hogy "ha robbannál, ott vér is folyna", ezzel szemben csak összemész mindig picire, ha valki bánt téged. Miért nem mentél el soha önvédelmi tanfolyamra? Vagy küzdősportra vagy báremilyen sportra, ami önbizalmat ad és fizikailag is meg tudod magad védeni?

Összegezve: sírsz a helyzeteden, ülsz nyakig a szarban és várod a csodát, mindenki más hibás és rossz rajtad kívül, ellened van az egész világ... Na ilyen hozzáállással nem csodálom, hogy ilyen lettél. Helyetted SENKI nem fogja ezt megoldani, igenis vegyél erőt magadon és OLDD MEG A PROBLÉMÁID! Kérj segítséget, tegyél önmagadért. Ha téged ez nem érdekel a javulás, senki mást nem fog. Ezen gondolkozz el.

2016. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Voltam már pszichológusnál, pszichiáternél, természetgyógyásznál is, gyógyszert is szedtem.

Amúgy a legtöbbször magamat hibáztattam mindig, ha valami probléma volt.

Nem is a fizikai bántalmazással van gond, azt el tudnám intézni.

Viszont ha valaki, vagy valakik csoportba verődve, esetleg ketten összesúgnak a hátam mögött, kiröhögnek, ha csinálok valamit előttük elkezdenek poénkodni rajtam, direkt olyat mondanak ami önmagában nem trágár, inkább megalázó. Ez már olyan, amivel nem tudok mit kezdeni, nagyon érzékeny vagyok.

2016. jan. 24. 12:10
 9/14 anonim válasza:

Szia!

Átérzem a helyzetedet, holott én "zaklató" voltam, nem vagyok ilyen amerikai filmes, sztereotípía, hogy kövér, hájas stb., csak egy átlagos srác. Azt kell, hogy mondjam, azért cseszegettük a sok kis nyomorultat, mert valahol a természetes szelekció elvén, nem kellene, hogy ilyenek mint te megmaradjanak. Nehogy már azt gondold, hogy létjogosultsága van egy ilyen gyenge embernek a társadalomban, az ilyenek húzzák vissza a társadalmat. Persze, volt aki engem is vagy a barátaimat bekínálta, de azt azonnal szétvertük. Szerencsére több küzdősportban is jártas vagyok. Továbbá nem csak a kis nyomikat cseszegettük, hanem pl a kövéreket, meg mindenkit, akinek nagy arca volt a suliban. Egyfajta egyensúlyt teremtettünk. Ugyanakkor volt olyan kis szerencsétlen, akit sokat bántottak, de a védelmünkbe vettünk, így nem voltak elnyomottak, de nagyképű állatok sem. Szerintem mi cselekedtünk helyesen!

2016. febr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szerintem a zaklatók húzzák le a társadalmat majom szintre.

Gratulálok ha felsőbbrendűnek érezted magad, gondolom csak társaságban volt nagy a pofád.

2016. febr. 17. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!