Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha ezért szeretek...

Normális, ha ezért szeretek sok mindent megosztani magamról a Facebookon?

Figyelt kérdés

Régebben, az általános iskolás és gimis koromban eléggé lúzer típus voltam, hülye kinézettel és minimális társasági élettel. Az akkori környezetem nagy része csak úgy ismert, mint "az a szemüveges kis vézna nyomi, akit lehet szívatni".

Szerencsére ennek vége szakadt, a gimi után minden megváltozott. Összekaptam magam, alakítottam a kinézetemen, felszedtem magamra néhány plusz kilót, és a továbbtanulásom alatt, egy másik suliban barátokra leltem, akikkel nagyon szoros kapcsolat alakult ki és jócskán felpezsdült velük az életem. Ezek hatására az önbizalmam is növekedett.

És hát az van, hogy mivel sokkal aktívabb társasági életet élek és gyakrabban tudok eljárni szórakozni, bulizni, szeretek az ilyen alkalmakkor fényképeket csinálni magamról/magunkról, majd azokból egyet-kettőt megosztani a facen.

Egyrészt mert örülök és büszke vagyok rá, hogy végre ezt megtehetem, másrészt pedig, hogy a régi ismerőseim, a néha lenézőim lássák, hogy már nem vagyok olyan kis béna, antiszociális anyámasszonykatonája, mint egykor.

Nyilván egyikőjüktől se várom el, hogy pálfordulás álljon be az életébe ettől az infótól, de engem azért kicsit megnyugtat a tudat, hogy látják.

Szerintetek ez nagyon elítélendő és gyerekes?

22/F



2016. febr. 2. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.Én is örülnék már ennek a tipikus mesei változásnak,de hiába.. gimi után is maradt minden a régi.Neked azonban nehogy már ez üsse meg az orrod!Atyám,hallod? Csak nyugodtan pörögj,nyugodtan csináld a képeket és fel a facebookra! :) Ezek tiszta örömök,nem lájkvadászos hülyeségek.
2016. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én totál megértem, hogy miért csinálod és nem látok semmi rosszat benne! Örülök, hogy kimásztál abból az állapotból. :)
2016. febr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi nektek! :)
2016. febr. 2. 22:24
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Igen, nagyon gyerekes.

Akkor mondhatni, nem magad miatt változtattál az életeden, hanem miattuk, nem magad miatt "érzed jól magad" hanem amiatt, hogy később az ott készült fotókat bizonyítékként feltálald a nagyvilágnak.

2016. febr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos fokig, teljesen normalis. En lany vagyok es 20 eves, soha sem voltam kover, viszont olyan kis atlagos voltam aztan 16 eves korom utan kezdett jobb lenni a dolog, dolgoztam rajta :) az alakom jobb jobbak es divatosabbak a cuccaim, a hajam is jobb :) es en is jobban erzem magam a boromben es szeretem megmutatni face-n is viszont nem ribis kepeket toltok fel meg nem kozonsegeset, :) szerintem ha nem viszed tulzasba tok rendben van ;) viszont a felmeztelen edzoteremben a tukorben pozolas nekem nem jon be, persze van akinek igen de gondolom te nem azt toltod fel :D hanem bulis fotokat :)
2016. febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ez tök átlátszó dolog.

És őszinte leszek: rajtad kívül kb senkit se érdekel a közösségi életed. Vagy még rosszabb: akik lúzernek tartottak anno, most is annak tartanak, mert látják, ahogy vergődsz a neten, hogy bizonyíts másoknak. Sokan meg valószínűleg letiltottak, mert nem érdekelte őket, hogy állandóan posztolgatsz, mint egy önbizalom-hiányos 16 éves liba.

De csináld, ha ettől jobban érzed magad - nem ártasz vele senkinek, de kicsit szánalmas és gyerekes dolog. És azért ésszel ossz meg dolgokat, a neten nyoma marad és egyszer esetleg kínos lesz.

2016. febr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a régi lenézőid már rég nem foglalkoznak veled - te viszont még mindig velük és az ő véleményükkel foglalkozol. ahelyett, hogy felhőtlenül élveznéd az életed, azért posztolsz magadról "jól érzem magam" képeket, mert nekik akarod megmutatni, hogy jól érzed magad.


lehet, hogy tényleg sokat változott az életed. de igazán megváltozni majd csak akkor fog, amikor el tudod engedni ezt a megfelelni, másoknak megmutatni vágyást és nem érdekel már, hogy mások mit gondolnak, csak azt élvezed, amit csinálsz és nem azt, hogy mások erről mit gondolnak.


mindezt te is nagyon jól tudod, különben nem kérdeznéd meg, hogy normális-e, amit csinálsz. nem éred be azzal, hogy neked jó így, megerősítést szeretnél másoktól, hogy jól csinálod. és pont ezt nem csinálod jól. ha neked ez esik jól, akkor csináld ezt. ha enélkül is jól érzed magad, akkor meg csak érezd jól magad!

2016. febr. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pifko válasza:
Ne legyél izéba.
2016. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Töröld le az összes genyót aki lenézett .. Ne foglalkozz a véleményükkel
2016. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok. Nálam viszont más a szitu: én töröltem a régi utálóimat. És mégis szeretek kirakni ilyen képeket. Ezért végül is nem az ő kedvükért csinálom, de nekem jó, esik, hogy végre ilyen lehetek, akinek van mit posztolnia.
2016. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!