Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy az...

Csak én érzem úgy, hogy az egyetemet végzett emberek azt gondolják magukról, hogy ők értelmesebbek, jobbak a középiskolát, vagy főiskolát végzett embereknél?

Figyelt kérdés
Nekem az a tapasztalatom, hogy aki elvégezte az egyetemet az mindenki mást lenéz aki nem. Beszédben, testartásban, megnyílvánulásban. Egyszerűen azt érzem, ha egy egyetemet végzett emberrel beszélek, hogy nem tart engem méltónak a vele való normális társalgásra. Mintha hülyébb lennék. Pedig nem érzem magam butának, de sajnos ez a tapasztalatom. Miért éreztetik azt, hogy kevesebb vagy náluk? És rengeteg ismerősöm érezte már így magát, mint én. Van másnak is ilyen tapasztalata?
2016. febr. 24. 21:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
67%

Nálam ember függő.

Imádtam pl a takarítómat a cégnél, meg 1-2 segédmunkással is jóban voltam. Tudtam, hogy rendesek, jó szívűek, egy pillanatra nem éreztettem velük, hogy vezető vagyok.

Viszont egyik másik szakmunkás.. volt akit leordítottam, nem is szépen beszéltem velük.

2016. febr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%

Ez meg lemaradt.

Azokkal voltam olyan, akiről sütött a gyökérség, vagy a hozzáállása volt rémes.


Lehetett felőlem koromfekete ember. Szépen húzgálta a rakatot a békával, figyelt rám, volt egy kis sütnivalója; semmi negatívat nem kapott tőlem.

2016. febr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább a te parád és nem a diplomások hibája. Nyilván közöttük is vannak bunkók, a 8 általánost végzettek között is.
2016. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
18%
Ezt egyébként ott az egyetemen nevelik beléjük? Szánalmas.Épp ettől a felsőbbrendűségtől lesznek kevesebbek a szememben.Magukat minősítik mások ok nélküli lenézésével.
2016. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%

Gonoszan megkérdezném, sok esetben nem igazuk van?


Amúgy én pont azt látom, hogy az egyetemet végzettek ilyen szempontból kevésbé lenézőek, és sokkal inkább az alacsony végzettségűek kezdik el ezt az "összeméregetést".


Én pont azt látom, hogy ha velem beszélnek, akkor sokan "hülye egyetemista" szinten kezdik, meg jön az hogy az egyetemista semmihez se ért, szülei pénzén tanul, irodában ül és csak dől a pénz. Bezzeg az átlag gyári munkás maga tökéletesség, mert ha ő nem húzgálná azt a 2 kart, akkor megállna a világ.


De fősulisok is el tudnak szállni, hogy de nehéz neki mert csak 3x volt bulizni a héten, meg 3 vizsgája volt egy nap és csak 4-est kapott. Míg egy komolyabb műszaki egyetemen vért hugyozol a 2-3-as jegyekért is. Ilyen esetekben azért én is helyreteszem néha a fősulisokat.


Na meg ugye a többség szereti a másikat hibáztatni a saját sikertelenségéért, és ha megmondod neki hogy talán ő is megerőltethette volna magát, akkor vérig van sértve.

2016. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%

Na meg egyetemista és egyetemista sem egyforma. Nekem is volt évfolyamtársam, aki mindenkivel lenéző volt, és folyton hangoztatta hogy ő "arisztokrata, nemesi származású". Aztán közölve lett vele hogy ez ki a f..szt érdekel 2016-ban?.


Én amúgy akkor szoktam ellenszenvesen viselkedni, mikor az emberek csak azzal jönnek hogy mennyit keresek, irodában ülök, meg hogy "csak mert diplomám van". És azt nem nézik hogy mennyit szoptam a f..szt éjszakázásokkal, idegeskedéssel, mennyi időm, energiám benne van abban a végzettségemben.

2016. febr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Nem, én is azt hittem, hogy paranoiás vagyok, és csak én érzem úgy, de nem.

Sosem vagyok senkivel sem bunkó, sőt, inkább kedves vagyok. Hivatalos ügyintézésnél vettem észre leginkább, amikor is semmi ok nélkül lekezelően beszéltek velem, mint egy hülyével, pedig még elsem mondtam, hogy miért vagyok ott. De ez volt a barátikörömben is, egy szórakozóhelyen, ahol ugye csak néhány szót váltottam egy egyetemet végzett emberrel, teljesen hétköznapi módon. Nem akarok előítéletes lenni, de sajnos nekem ezek a tapasztalataim.


És nem értem mi ennek az oka?!

Nem vagyok ápolatlan, sem tahó.

2016. febr. 24. 21:32
 8/33 anonim ***** válasza:
78%

"Ezt egyébként ott az egyetemen nevelik beléjük? Szánalmas.Épp ettől a felsőbbrendűségtől lesznek kevesebbek a szememben.Magukat minősítik mások ok nélküli lenézésével."

Te meg magadat minősíted azzal, hogy azt sem tudod milyen az egyetemista, de már lenézed...

2016. febr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Nem kedves 5-ös. Nincs igazad! Vagy lehet, hogy részben, de nem hiszem, hogy a nem egyetemet végzett emberek lenézik a "műveltebbeket".

Elismerem, hogy évekig tanulnak keményen, és tényleg az sem mindig hálás feladat, de akkor is azt hiszik magukról, hogy ők teljes joggal másmilyen bánásmódban részesülhetnek, mert ők többet tanultak.

És mi van azokkal, akik nem engedhették meg maguknak az egyetemet, nem volt rá anyagitámogatás?

Akkor "csak" lett egy szakmunkás vizsgája, meg jó esetben érettségije? Az kevesebbet ér?

Vagy ha szereti azt a szakmát, mondjuk pl. egy fodrász, vagy pincér, akármi. Ő kevesebb?

2016. febr. 24. 21:44
 10/33 anonim ***** válasza:
87%
Nézd én egyetemet végeztem, semmilyen megkülönböztetést nem teszek az emberek között, se bőrszín, se végzettség, se nemi hovatartozás tekintetében. És engem sért, hogy csak amiatt mert csináltam egy diplomát szerinted én már mindenkit lenézek. Ez nem igaz, nem nézek le senkit, ahogy más diplomás ismerőseim sem. Te vagy frusztrált mert azt hiszed, hogy egy senki vagy diploma nélkül és diplomával valaki lennél, egyébként nagy tévedésben vagy, diplomával is lennének komplexusaid, láthatóan hajlamos vagy rá.
2016. febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!