Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki lehet mondani, hogy a nő...

Ki lehet mondani, hogy a nő dolga a család lelki és érzelmi egyensúlyának megteremtése?

Figyelt kérdés

Elvárható ez minden nőtől?

Mit kell ez alatt érteni? Mit is csináljon?


És egyáltalán miért pont a nőktől? Mikor vannak érzelmes, lelkizős férfiak is...



2016. márc. 20. 21:18
 1/7 A kérdező kommentje:

Ez akkor azt jelenti, hogy egy nő nem lehet kibukva, mert: ?

1, akkor nem segít a család többi tagjának lelkiállapotában

2, nincs aki neki segítsen

2016. márc. 20. 21:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ez akkor volt aktuális jelszó, mikor nőknek még tényleg csak ez volt dolguk.viszont a mai világban egy güri munkától idegbeteg nőtől ezt nem szép dolog elvárni.
2016. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mostanában vacakul vagyok és ezt kaptam a páromtól.

Próbáltam kérdezgetni, hogy fejtse már ki bővebben, de nem tudta.

2016. márc. 20. 21:40
 4/7 elwera ***** válasza:

Régen pl hogyha mondjuk a férfi hazajött a háborúból és a feleségére, meg a gyerekére rákiabált, a felesége általában lenyugtatta.


Aztán átalakult a világ, a nők egyenrangúbbá váltak a kapcsolatokban is és a világban is, már nem voltak feltétlen alárendelve a pasiuralomnak.


A nők empátiás készsége viszont általában jobb maradt. Többségében jobb, és pont az empátia készségben jobban tudják rávenni a gyerekeiket arra amit azok nem akarnak megcsinálni, vagy jobban tudják csöndben tartani a gyereküket. A pasi egyszerűbben áll hozzá a dolgokhoz, neki ehhez sokszor nincs türelme kérlelni, vagy befolyásolni a gyereket, ő csak rákiabál, ráparancsol és lesz ami lesz.


Szerintem az anya szereppel együtt jár, hogy a nő egyenlíti ki az érzelmi hullámokat a családban.


Persze van olyan kapcsolat is, amelyben a pasi alkalmasabb erre. Vannak lelkizős, romantikus férfiak, igen és azok valószínűleg empatikusabbak is.

2016. márc. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hány gyereketek van és hány évesek? Hány éves vagy és mióta éltek együtt? Dolgozol? Milyen megterhelő a munkád ha igen és a párod?
2016. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mikor vannak érzelmes, lelkizős férfiak is..." Na és miért vannak érzelmes, lelkizős férfiak is ? azért, mert ez az elvárásuk a nőknek, társadalomnak. Ha én határozottan azt mondom valamire hogy Kösz nem.. akkor már bunkónak számitok férfiként.. Tehát ez a kérdés kb olyan mintha én elvárnám hogy a nő kitudja cserélni a defektes kereket a kocsin ha ő is használja..

Amúgy meg nem mindegy hogy a fiú gyerek mit lát a szülőben, ha az apjába látja hogy milyen kis nőies érzelmes apai mintái vannak, akkor az a gyerek is olyan lesz, mert azt hiszi az a jó, és akkor idővel azért lesz teljesen magába fordúlt meg öngyilkos gondolatai.. Azért kellenek ezek a határ vonalak, hogy a gyerek jó mintákat kapjon, lásson. De ha ez nőként sok.. család lelki érzelmi megteremtése.. akkor miről beszélünk ? amelyik nő ezt sokalja az még nem érett meg a felnőtt léthez. Igy is manapság szerintem a férfiak dolga úgy 80%ban megteremteni teljes erőfeszitéssel mindent kb a nő felé, és ha a nőre jut egy kis rész akkor összedől a világ..

2016. márc. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5#

Még nincs gyerek. Sajnos még nem élünk együtt. Most nincs is munkám, főként ezért vagyok vacakul.

A páromnak megterhelő a munkája.

2016. márc. 21. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!