Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki lát különbséget a...

Valaki lát különbséget a vidéki és a fővárosi emberek habitusa, észjárása között?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 25. 01:50
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Persze . Vannak olyan vidéki városok ahol olyan dolgokat mernek megengedni maguknak emberek amiért Bp_n kapásból, másodpercek leforgása alatt a híradóban találná magát, de szerintem ki is vágnák a kocka kőre és meglincselnék .
2016. ápr. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Persze, teljesen eltérő nem is lehetne ugyanaz más az életforma-más a gondolkodás. Szimplán a fizetések is eltérnek.
2016. ápr. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
** gondoltam itt korrupt emberekre .
2016. ápr. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten sem egyformák az emberek, mint ahogy vidéken sem.

Nem olyan a habitusa egy nyóckeres cigánynak, mint egy budai villában lakónak, és egy kis falusi nénikének vagy egy pécsi üzletembernek. Szóval ezt így nem lehet összehasonlítani.

Ráadásul a pesti emberek jelentős része vidéki gyökerekkel rendelkezik.

2016. ápr. 25. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Igen. De tul sok szempontbol van kulonbseg nem lehet itt mind leirni.

Csak egy pelda: minel kisebb, minel inkabb elmaradott videkrol van szo annal tobb az alkesz a kocsmaban, tobb a visszamaradott patriarchalis szokas pl. megutni valakit az termeszetes, a not megcsalni termeszetes, jatekgepezni a kocsmaban az egesz havi fizetest elusztatva termeszetes, a valas lenezendo stb.

Akik eljonnek varosba azok reszben ezt hozzak magukkal, de sok fiatal nem csak a penz es allaslehetoseg miatt marad es akar varosba menni es nalunk Bp.-re, hanem pont amiatt is, hogy itt tanul(t) egy masfajta kulturat.

A varosokban magasabb az eletszinvonal, tobb a szorakozasi, muvelodesi lehetoseg stb. ami a szemelyisegre is maskepp hat.


Termeszetesen aki taplo, az mindegy hol el, az lesz :-).


(Mielott lepontoznak. Videken jobban odafigyelnek egymasra az emberek...varosban minel nagyobb a nepsuruseg annal nagyobb a kozony is egymas irant. Ennek is van magyarazata. Szoval rengeteg mindenben elterhetnek a "habitusok" (is).)

2016. ápr. 25. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Én voltam fővárosi is, és már 16 éve vidéki, kisfalusi is.

Itt vidéken nagyon sokáig önteltnek, beképzeltnek tartottak az emberek, ami fura, mert pl Budapesten meg mindenki avval macerált, miért vagyok olyan szerény, visszahúzódó, csendes.

Nagyon rányomja az emberre a bélyegét, hol él, milyen emberek között, de hiába él ott, ha nem akar kommunikálni velük, meg nincs is közös téma.

Persze van vidék és vidék között is különbség, nagyon is.

Azt tudom, nagyon szomorúvá tesz, hogy nem olyan emberek között lehetek, akik között felnőttem.

Itt mindenki nagyképű, öntelt, aki így viselkedik: nem suttyó módon kommunikál, nem áll le bratyizni bárkivel, nagyon is tisztában van az alapvető etikai, erkölcsi dolgokkal, udvarias, előzékeny.

2016. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, ami minden egyes bp-ire és vidékire jellemző. De vannak tendenciák, amiket én pl. látok (itt vidékiként nem a megyeszékhelyeket értem elsősorban, mert ott nem láttam nagy különbséget Bp.-vel szemben).


Az biztos, hogy Bp-n maguknak valóbbak, zárkózottabbak az emberek, jobban féltik a magánszférájukat és a magánügyeiket, nem szívesen beszélgetnek idegenekkel, bizalmatlanabbak, gyanakvóbbak. Míg vidéken közvetlenebbek, jókedvűbbek, jobban bíznak egymásban, idegenekkel is elbeszélgetnek akár intimebbnek számító témákról is. Összetartóbb közösségek vannak.


Amit még látok, hogy Bp-n azért műveltebbek, tájékozottabbak az emberek. Ezt nem sértésből mondom... logikus is, mert jóval több és változatosabb kultúrálódási-művelődési lehetőség van, több tv-csatorna, több könyvesbolt, plusz az előzőekből adódóan sok ember többet foglalkozik ilyesmivel, mint a társaival.


Az is biztos, hogy vidéken azért még mindig mások az elvárások az emberek életét tekintve. Ott többet találunk olyat, hogy egy nő mondjuk úgy dönt, htb lesz, vagy hogy fiatalon akar gyereket szülni.

2016. ápr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, vidáken rohadt jellemző a "nekem nagoybb van mint a szomszédnak" hozzáállás...szomszét épít egy szerszámoskamrát mi építünk egy nagyobbat és mindenkinek elmondjuk a mienk nagyobb....ninc spénz kajáára de 15 ezerért veszünk cipőt, mert nem jó az olcsóbb és jobb minőségű(!) csak a menci tornacsuka...


Informatikai hozzáértés még a digitális bennszülöttek generációjában is siralmas vidéken, és nem is értem miért....mi más ott? Net van, gép van...akkor? Miért van az hogy egy budapesti 15 éves akármit letölt feltör és tol, egy vidéki meg örül ha elindít egy youtube videót?

2016. ápr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!