Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják azok, akiknek...

Miért gondolják azok, akiknek voltak jó lehetőségeik, hogy aki nem ért el ugyanolyan szintet, mint ők, az a saját lehetőségeiből nem hozta ki a legtöbbet?

Figyelt kérdés
Én számtalanszor végiggondoltam a saját életutamat, nem akarok megrekedni azon a szinten, amit elértem, szeretnék még előrébb jutni, de nem lehetett volna jobban csinálni, és egy idő után belefáradtam, és erőt kell gyűjtenem, hogy tovább tudjak haladni a céljaim felé. Olyanok meg okoskodnak, akik jobb lehetőségeket kaptak az életben. Vagy ismerősök, családtagok, akik amikor éppen segítségre lett volna szükségem, és tudtak volna segíteni, hátat fordítottak, közben meg azt hazudják, hogy hát ők segítettek, csak én nem fogadtam el.
2016. máj. 1. 19:03
 1/4 MZ.per.X ***** válasza:
Ez csak tipikus emberi szokás, hogy a csúcsról már könnyű lefelé kiabálni. Én ezt észrevettem másokon és magamon is, hogy ha megy a szekér akkor már könnyen beszélek.
2016. máj. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy vannak olyanok, akik tényleg csak siránkoznak, de egy fűszálat nem tesznek keresztbe, hogy előrébb lépjenek. Viszont vannak, akik azokat is ezekkel egy kalap alá veszik, akik tényleg küzdenek, és a maximumot kihozzák magukból, és minden erőfeszítés mellett sem megy olyan könnyen. Nem az, hogy oké, én tudok egy megoldást, segít-e az neked, van-e lehetőséged azzal élni, hanem élből nekiesnek a másiknak, hogy á, biztos nem küzdesz eléggé.
2016. máj. 1. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert félnek attól, hogy velük is megeshet, hogy valamire nem lesz lehetőségük. Megakadályozni nem tudják, úgyhogy inkább letagadják a lehetőségét is.
2016. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ha magamba nézek tudom azt elmondani, hogy mindig sokkal többet tudtam volna kihozni a dolgokból, mint ami végül lett belőle. Nem azt mondom, hogy az eddigi eredményeim nem elegek ahhoz, hogy elérjem, amit szeretnék, de van még előttem nagyon sok olyan akadály, amivel kapcsolatban úgy gondolom, hogy nagyon könnyen pofára eshetek amiatt, mert lusta voltam.

Nagyon sok dolog összejött nekem mostanában, de egyikről sem gondolom azt, hogy mindent megtettem azért, hogy sikerüljön, így nem mindig volt az az érzés bennem, hogy igen, én ezért megdolgoztam, tehát megérdemeltem.

Szóval a jobb lehetőségek alatt nálam talán az adottságokat lehet érteni, mert biztosan vannak olyanok, akik 5x annyit tesznek azért, hogy elérjenek valamit, és ezzel együtt áldanák a szerencséjüket, ha ott tartanának, ahol én most, és biztos vagyok benne, hogy sokan jobban meg is érdemelnék, mint én.

Azonban a jövőképünk sem azonos ezekkel az emberekkel, így nekem ez nagyon kevés, de késő bánat..

Szóval én személyiségemből fakadóan látom úgy, hogy mindig van mit javítani, és mindig lehet jobban csinálni valamit.

2016. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!