Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tudok kezdeni a beidegződö...

Mit tudok kezdeni a beidegződött dadogásommal?

Figyelt kérdés

Viszonylag gyakran előfordul hogy elkezdek dadogni, vagy jobb esetben csak motyogok, vagy egymás után belebotlik a nyelvem alapszavakba. Gyakran ha mondani akarok valami előtte erőt kell gyűjtenem hogy ki tudjam mondani.

Viszont ez csak társaságban történik, barátok között ritkábban, issmeretlen/kevésbé ismert emberek előtt pedig gyakran.

Ha nem vagyok teljesen magamnál valami miatt(alkohol) vagy történt valami ami miatt boldog vagyok, vagy éppenfeldúlt,akkor is mérséklődik ez a probléma.

Magammal többé kevésbé meg vagyokelégedve, ez nem lehet kiváltó ok. Inkább az, hogykisebb koromban történt néhány dolog ami miatt zárkózott voltam sokáig, én erre tudok gondolni hogy ez emiatt alalkult ki. Viszont mivel ez nem egy jelenlegi állandó dolog,és a dadogásom továbbra is megvan, ezért arra gondolok hogy ez a tünete a szociális szorongásnak - zárkózottságnak valahogy beidegződött.

Mit tudnék ezzel kezdeni? Eléggé zavaró tud lenni :/



2016. máj. 24. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A válaszom nem troll jellegű.


Keress fel egy pszichológust, és meséld el amit nekünk írtál. Hidd el, a GyK-n ennél több segítséget nem kapsz. Nem azért mert nem akarunk, hanem tényleg ennyit tudunk mondani (az értelmesebbje).


Aki orvos segítségét kéri, az nem mindig "bolond", hanem felnőtt, mert tovább lát az orránál. Kellemetlen lesz biztos, de így változhat a dolog.

Sok-sok beszélgetés szükséges ehhez, járj sokat idegenemberek közé, hidd el jót fog tenni.

2016. máj. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
A pszichológus sem fog tudni mást mondani, mint hogy gyakorolj szerepelni. Szokd meg az ezzel járó feszültséget.
2016. máj. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, foniáter segitségével sikerült legyőzni.
2016. máj. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!