Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha előre engedem a lányokat,...

Ha előre engedem a lányokat, hogy menjenek, miért nem bírnak annyit mondani, hogy köszi?

Figyelt kérdés
2016. máj. 26. 15:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ez egy kikényszerített hála, ha úgy vesszük. Ha segítséget kérsz valakitől, és segít, azért jár a köszönöm. De ha valakinek megteszel valamit, amit nem kért, és elvárod a hálát... hát nem is tudom.


Rossz érzés lekötelezettnek lenni. Rossz érzés, mert nekem többször beszóltak utána, hogy egy mosolyba nem halnék bele. Úgy, hogy megköszöntem. Tartozom egy mosollyal, mert ő hozott egy döntést? Akkor ebből jön a kérdés, hogy csak a "szép lányoknak" segít? A néniknek nem? Vagy a néniknek is beszól, ha nem mosolyognak?

2016. máj. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hú de nagy hála egy "köszi" vagy "köszönöm".

Oké, hogy te nem várod el, hogy előre engedjenek, de mi ezt honnan is tudjuk, hogy nem szeretnéd? Alap illem, hogy a nőket 1 éves kortól 101 éves korig magunk elé engedjük, és úgy illik, hogy ezt megköszönik, ha nem tetszik a társadalmi norma akkor kiabáld el magad mindenhol, hogy "Ne engedjetek magatok elé mert nem akarom"

2016. máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy meg szoktam köszönni, de nem szeretem.


És azt sem, hogy beszólogatnak, ha nem vigyorogva köszönöm meg.

2016. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én mindig megköszönöm.

A többiek fejében nem tudom mi játszódhat le.

2016. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!