Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám megcsinálni,...

Hogyan tudnám megcsinálni, hogy más legyen a hangsúlyozásom, hanglejtésem?

Figyelt kérdés

Párom mindig mondja, hogy amikor beszélek, kissé viccesen, teátrálisnak tűnik, és szerintem ezt anyumtól örökölhettem, mert ő is így beszél. Viszont én ezen változtatni szeretnék, de nem tudom hogyan.

Ha próbálok figyelni arra, hogy hangsúlyozok, akkor vagy marha lassan tudok csak beszélni, vagy hülyén hangzik az egész.


Hogyan tudnám megcsinálni azt, hogy úgy hangsúlyozzam a mondandómat, hogy komoly(abb)an vegyenek, ne tűnjön kicsit teátrálisnak, és egyszerűen jól hangozzon? MEg persze hogy természetesnek tűnjön, ne pedig erőltetettnek.


23/F



2016. máj. 30. 10:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Próbálok másmilyen hangsúlyt adni az adott mondatnak, de nem tudom. Hogyan van ez?
2016. máj. 30. 11:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Otthon gyakorolsz - szigorúan egyedül!

Annakidején nem mertem beszélni és az érettségire készültem így. Otthon, hangosan mondtam mindent. Közben próbáltam a saját cincogi hangomnál jóval mélyebb hangon beszélni. Egy kicsit sikerült is mélyíteni, meg jobban artikulálni. Először persze lassan megy, nekem pl. föl-alá kellett közben járkálni, hogy levezessem a feszültséget, de minél többet gyakorolsz annál jobb :D

2016. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%
Ja és mint szinte mindenben: példakép váltás. Eddig anyukád volt - öntudatlanul. Most tudatosan nézz ki magadnak mást. Ha sokat nézel TV-t akkor egy bemondót, híradóst, stb. De lehet akár egy könnyed szomszédod, munkatársad, vagy bárki akire könnyen visszaemlékszel, vagy sokat találkozol.
2016. máj. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!