Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes anyukák miért ilyen...

Egyes anyukák miért ilyen bunkók és lekezelőek azokkal, akiknek nincs gyerekük?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek és nem szeretnék általánosítani!


Való életben is találkoztam ilyennel, de itt GYK-n a "Gyerekvállalás, nevelés" témakör dugig van velük.

Mikre értem:

- Akinek nincs gyereke, az ki ne merjen írni egy darab kérdést se, ami gyerekekkel vagy a viselkedésükkel kapcsolatos, mert hogy képzeli, hisz neki nincs gyereke.

- Akinek nincs gyereke, az le van pontozva 0-ra, mert az ő véleménye nem mérvadó, neki nem lehet véleménye, mert nincs gyereke.

- Aki próbál valami használható tanácsot adni, az mit képzel magáról, mert tanácsot az ne adjon, akinek nincs gyereke, mert ő honnan látná át.


Nem provokálásnak szánom a kérdést, de miért kell ilyen lekezelően, bunkón viselkedni? Ismerősömnek van gyereke, és egy olyan ember tanácsát fogadta meg, akinek nincs, és bevált. Nem nagy dolog.

Velem konkrétan megesett, hogy betegen, lázasan vártam a sorban a gyógyszertárnál, erre amikor én jönnék, anyuka bevágódik elém az 5-6 éves gyerekével. Megkértem szépen, hogy én voltam itt előbb, legyen szíves ne tolakodjon elém, erre le lettem hordva a sárga földig, mert nekem nincs gyerekem, így fogjam be a pofám.

Szerencsére a gyógyszertáros nekem adott igazat.


Miért kell így viselkedni? Akár élőben, akár a GYK-n. Nemrég olvastam egy normális kérdést a problémás gyerekek témakörben, és ott is le van pontozva mindenki, aki le meri írni, hogy igen, vannak problémás gyerekek, amiket sok szülő nem tud/akar kezelni.

Elhiszem, hogy vannak olyan dolgok, amiket jobban átlát az, akinek van gyereke, de az embernek ettől függetlenül miért ne lehetne egy bizonyos dologról/szituációról/viselkedésről véleménye?


Vagy én gondolom rosszul, és ez normális?



2016. jún. 3. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem is merek semmilyen választ írni
2016. jún. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát én se merek - nem tudom észrevetted-e, hogy a gyerek témakörben mindenki le van pontozva, ha van, ha nincs gyerek :D:D:D
2016. jún. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok az olyan, aki bármilyen tanácsot vagy nem pozitív véleményt (ami kicsit is ráillik a saját gyerekére) egyből "sz@r anya vagy" szintű támadásnak vesz.

Sokan frusztráltak is, mert nem bírnak a gyerekükkel, vagy nem boldogok az életben, így bizonyos, főleg gyerekkel kapcsolatos kérdésekben önigazolást, helyeslést várnak ("jó anya vagy", "igen, jól csinálod"), minden mást személyes sértésnek vagy támadásnak vesznek. Én pont azt figyeltem meg az utóbbi időben, hogy a "problémás gyerekek" témakörben sok az olyan anyuka, aki mindenkit lehord és lepontoz, aki leírja, hogy bizony egy gyerek is lehet neveletlen és ebből adódóan is hisztizhet például. Ezek az anyukák legbelül pontosan tudják, hogy a saját gyerekük is valamilyen szinten problémás a számukra, így minden hasonló kaliberű kérdést magukra vesznek, személyes támadásnak ítélik meg, és habzó szájjal osztják ki azokat, akik bármiféle személyes tapasztalatot írnak le úgy, hogy nincs gyerekük. De a gyerekkel lévők is sokszor le vannak pontozva nullára.


Ez frusztráció, és irigység, hogy más jobban tud kezelni bizonyos szituációkat a gyerekkel kapcsolatban. Bevallom őszintén én sem szeretem az ilyen megkeseredett szülőket. Én például egy babakocsis anyukának említettem meg, hogy kicsit menjen félre, mert nem fér el tőle senki sem a járdán, és van, aki siet (én is siettem, de nem tudtam sehogy sem megelőzni). Erre le lettem osztva, hogy mindenki őt cseszegeti, pedig neki extra tisztelet járna, mert gyereke van.

Sokan sajnos a gyerekkel takaróznak, ha valaki panaszkodik rájuk.

2016. jún. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kérdésed első részére te magad adtad meg a választ: vannak olyan dolgok,amiket jobban átlát az,akinek van tapasztalata benne. Én sem tartok kiselőadást arról,hogy hogy kell balettozni,pedig külső szemlélőként biztos bele tudnék okoskodni. Ezen nem kell megsértődni,mert nem bunkóság,csak tény, próbáld meg elfogadni,hogy vannak dolgok(értendő ez mindenre,nem csak a gyerekvállalásra),amikben mások tapasztaltabban nálad. Lehet véleményt nyilvánítani,nem kell senkibe belefojtani a szót,csak nem biztos,hogy az a vélemény megállja a helyét a való életben. A gyógyszertáras dolognak ehhez semmi köze,de még a gyerek témához sem,szimpla parasztság. Vannak sajnos ilyen emberek,ennek egyszerűen az "okosabb enged" elmélet az oka.
2016. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, hogy bizonyos dolgokat jobban átlát az, akinek van gyereke, de úgy gondolom, hogy attól, mert valaki gyerektelenül elmondja a véleményét, vagy megfigyelését, tapasztalatát, még nem kell lehordani a sárga földig.
2016. jún. 3. 18:03
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:

A gyerekvállalás egy nagyon kényes és személyes kérdés. Mindenki (a legtöbben) szeretnék nagyon jól csinálni, túlgondolják, túlpörögnek rajta, és elolvasnak róla x könyvet, és meg vannak győződve, hogy az úgy jó is.

Én az ilyen anyukákat mindig a vegánokhoz hasonlítom, az életmód is nagyon személyes dolog, éppen ezért baromi könnyű megsérteni azt, aki fontosnak tartja ezt a témakört.

Mindenesetre, a lepontozást vállalva kijelentem, hogy ha egyes szülők annyit foglalkoznának a saját gyerekük problémájával és a gyerekükre való odafigyeléssel, mint azzal, hogy kiknek milyen képet mutat SAJÁT MAGÁRÓL, mint eminens szülő, sokkal kevesebb problémás gyerek lenne.

2016. jún. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt vettem észre, hogy vannak olyan nők, akik a fogantatástól többnek érzik magukat az átlag embernél. Ezzel alapvetően nincs problémám, amíg másokat is tiszteletben tartanak. De sokan erről teljesen megfeledkeznek és a gyerekre hivatkozva próbálnak előjogokat szerezni.

Engem az irritál a legjobban, amikor van egy széles járda, amin megy az anyuka és tolja a babakocsit meg mellette a férj. Mindezt úgy, hogy elfoglalják az egész járdát és eszük ágában sincs elengedni mást. Hogy ez mire jó? Fogalmam sincs.

2016. jún. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Elhiszem, hogy vannak olyan dolgok, amiket jobban átlát az, akinek van gyereke, de az embernek ettől függetlenül miért ne lehetne egy bizonyos dologról/szituációról/viselkedésről véleménye?"


Valószínűleg tudják ők is,hogy miben hibásak/felelősek,és nagyon égő lenne nekik,ha egy gyermektelen ember mondaná az arcukba.

2016. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!