Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek tett már idegen jót?...

Veletek tett már idegen jót? Te tettél már?

Figyelt kérdés
Röviden a történet elmentünk édesanyámmal vidékre de elfelejtettem hogy othon kivettem a bank kártyám haza fele 15-km re az othonunktol kifogyott a benzin kocsi leált egy kedves németországban dolgozó 40 év körüli ember húzott elminket a kútig és beletankolt 3.000-ft ot a kocsinkba és még kávét is akart nekünk venni a kúton nagyon jól esett veletek történt már hasonló?
2016. jún. 9. 02:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Az emberek szeretik elfelejteni az ilyen eseteket, mert nem tudnak mit kezdeni a hála érzésével. Igen, tettem már hasonlót és mint utaltam rá, súlyosan ráfáztam (az illető kerülő úton ártott nekem).
2016. jún. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Èn lèpten nyomon apróbb figyelmessègekkel, segítséggel próbálom szebbè tenni az emberek hétköznapjait!😃

Velem ritkábban esik meg ez velem...sőt most ahogy belegondolok nem nagyon történt velem ilyen...de ez nem tántorít el 😃

2016. jún. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Ez nem teljesen alap???
2016. jún. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer nagyon régen pontosan kiszámolt pénzzel mentem a boltba és drágább volt a tej, mert pont emelték, akkor egy bácsi segített ki. Annyira váratlan volt a helyzet, hogy még megköszönni is elfelejtettem.


Volt már rá példa, hogy én is adtam pénzt vagy valamit ismeretlennek...


Volt amikor vonaljegyet adtam egy hölgynek, mert meg akarták büntetni.


Pl utoljára múltkor a keletinél kéregetett egy lány, mert nem volt nála pénz, hogy hazajusson, látszólag nem az a lehúzós csajnak tűnt, tényleg cikinek érezte a helyzetet...pl neki adtam pár száz forintot, utólag gondolkodtam rajta, hogy adhattam volna neki 3000-et is, (valami 3000 körüli volt a jegye).


Vagy amikor a húgom kiöntötte a pudingját, akkor neki is odaadtam a sajátom felét.


De pl a tarháló c1g4ny kvának, nem adtam pénzt, amikor le akart húzni...


23F

2016. jún. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen az a baj hogy tényleg nehéz megkülömböztetni ki az aki csak lehuzni akarja a másikat és ki az akinek peches napja van :/
2016. jún. 9. 09:34
 6/11 anonim ***** válasza:

Volt olyan is akiről tudtam, hogy lehúzni akar és adtam...

Nem ilyen olyan hülyeséggel jött, hanem felkészült!!!

Ha jól emlékszem rákos gyerekeknek "gyűjtött", volt nála füzet, mert a mondandójában is benne volt, hogy felkészült...

"Engedélyük van a polgármestertől, a főjegyzőtől, meg mi egyéb"

Már itt gyanús volt, de amikor adtam pár száz forintot és látta, hogy van még egy 500-as is nálam, akkor "add már oda még azt az 500-ast" duma lebuktatta 100%-osan...mert nem volt neki elég amit adtam, még követelni akarta pofátlanul a többit...

De az egész elején levágtam, hogy kb kamu, mert ahogy végig pörgette a füzetet meg ilyenek, látszott rajta, hogy "gyakorlott" csaló, de legalább kreatív!


23F

2016. jún. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Volt.

Hobbim a gombászás-túrázás.

Rokonoknál voltam több napig, egyik nap gondoltam elmegyek bicajjal gombászni, google earthen kinéztem az utat.

1 órát tekertem, leraktam egy rejtett helyen a bicajt, majd nekiindultam, gondoltam teszek egy 5-6órás kört, és majd visszaérkezek a bicajhoz.

Félúton jöttem rá hogy nem biztos jófele megyek, így megpróbáltam visszafele elindulni, de ehelyett mégmesszebb mentem, így este 8 körül kiértem valami 25 km-el arrébb lévő főútra.

Ott épp leparkolt 1 30év körüli illető valamiért, bekopogtam az ablakán, kérdeztem, nem tudja-e merre fele van XY település(amerre a bicajt hagytam). Ott derült ki hogy mennyire eltévedtem. Egyből felajlánlotta hogy visszavisz oda ahova leraktam a bicajt, pedig nem is arra ment, +1 órás kitérő lehetett neki..

2016. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem nem hogy idegen de még közeli ismerős se nagyon tesz jót!! Szóval nekem erről a jótevésről nagyon rossz tapasztalataim vannak
2016. jún. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyik reggel elfelejtettem esernyőt vinni magammal, és iszonyatos zuhé kapott el, de egy bácsi szerencsére nagyon kedves volt és felajánlotta, hogy tartja felettem az esernyőjét. :)


Én is igyekszem segíteni máson, akár egy apró mosollyal a rosszkedv ellen, vagy ha éhes, megkínálom a szendvicsemmel. És bár ez nem nagy dolog, de egy online játékban is gyakran segítek a kezdőknek, mert sajnos sokszor átverik őket, vagy csak nem boldogulnak egyedül. És mindig igyekszem pozitív lenni, hogy lehetőleg a körülöttem levőek is azok legyenek.

2016. jún. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1× a vonaton nem tudta felváltani egy csaj pénzét, velem próbálta a kaller, de nekem sem volt megfelelő címlet, így inkább kifizettem a csaj helyett a jegyet. Irányomba nem történt fordított cselekedet.
2016. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!