Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kisváros VS nagyváros? Melyikb...

Kisváros VS nagyváros? Melyikben élsz/élnél szívesebben?

Figyelt kérdés

Egy végtelenségig unalmas kisvárosban élek,de már csak 2,5 hónapot kell itt kivekkelnem. Annyira meguntam az egészet,hogy fogtam magam,és beiratkoztam Pestre egy továbbképző suliba. Egyszerűen nem tudom mi vett rá,de itt az égvilágon nem történik semmi. Nincs igényem arra se,hogy a lépcsőházba vadidegen idős hölgyek köszöngessenek,és elkezdjenek velem beszélgetni a szó szerinti semmiről. Holott azt se tudom kicsodák,de elkezdik a csevejt.. Mire fel ?? A köszönés még oké,na de a csevegés.. Aztán sokan szeretik megbámulni a másikat,mindenki néz mindenkit,mintha sose láttam volna fehér embert. Zavaró,mert egy idő után folyamat észreveszed,hogy néznek. Holott nincs benned semmi érdekes.. Az üzetek este 6-7 körül lehúzzák a rolót,minden kihalt utána. Na nem mintha akkora élet lenne előtte. :-D A helyi mozi is csak 6-7 filmet játszik egyszerre. Persze Pestnek is lesz sok hátránya,egy 70 ezres város után hirtelen a 2 milliósba menni.. na az se lesz egyszerű megszokni,de annyira imádtam azt a néhány napot,amikor fenntvoltam kicsit körbenézni,hogy senki nem bámul senkit,mindenki a saját dolgaival foglalkozik,nagy a választék stb...


KI hol él/élne szívesebben ? Kisváros ahol nyugi van,vagy nagyváros ahol pörögnek a dolgok ?


23 f


2016. jún. 12. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy falu széli szomszédmentes házban nőttem fel, így csak akkor részesültem bámulásban ha bementem a faluba, persze akkor aztán feltűnően vissza kellett bámulnom hogy kapcsoljon a bámuló. Sokat motorozhattam a természetben, tehát a nyugalom keveredett a mozgalmas élettel. Jelenleg egy közepes városban élek és sokszor zavar az hogy mindenki idegbetegen rohan. Budapesben meg az nem tetszik hogy nincs több (száz) hektáros életterem, hanem nagy a népsűrűség. A levegő minőségi különbségét is jól észreveszem. Vissza szoktam menni a még meglévő szülői házhoz és az ott tartózkodástól sokkal rendezettebbek a gondolataim mint városon. Viszont a több mint egy hektáros birtok rendben tartása sokszor megrémiszt, mivel a városi 28 négyzetméteres garzont gyerekjáték rendben tartani. Ennek ellenére a szívem a szülői házhoz és a tanyasihoz hasonló élethez húz, egyrészt mert érzem hogy sokkal egészségesebb ott lenni és kipihenten tudok gondolkodni. A falusi szülői házban ma is végigalszom az éjszakát ha ott vagyok és kipihenten ébredek. De városon már hajnalban gondoskodik róla több ember hogy ne tudjunk aludni. Például hajnalban kukát túr valaki, ajtót csapkod a mérges dolgozó, stb. A nagyvárosokat akkor találom élhetőnek és szépnek ha gyakran visszamegyek a természetben lévő szülői házhoz. Vagyis a kétféle véglet kiegészíti egymást.
2016. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy 70 ezres város közel sem számít kisvárosnak Magyarországon. Kínában esetleg. Másrészt meg a nénikék Pesten is el-elkapják az embert a lépcsőházban.


De különben 70-100 stb. ezres városban (mondjuk úgy, megyeszékhelyen) én pl. nem laknék, mert ott már megvan a nagyobb városok minden hátránya a kistelepülések előnyei nélkül.


Szóval vagy Bp. vagy igazi kisváros (max. 10 ezer körüli lakossággal), esetleg falu.

2016. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyikben sem. Én is egy kis (már sajnos csak) 120 fős faluban nőttem fel, aztán éltem egy ideig Győrben ami azért nem volt rossz, aztán elköltöztem munka miatt egy másik vidéki városba. Na itt utálok élni, mert hangos, unalmas, nincsenek barátok/ismerősök és csak a munkahelyem, meg a kis 55 m2-es lakásom között ingázok.


Ha tehetném, azonnal visszaköltöznék a falumba őszintén szólva. Nem nekem való a tömbházi élet, utálom.

2016. jún. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én éltem két 60-70 ezree városban, egy 150 ezres városban, és most Pesten élek.


Hogy a nénik mennyire akarnak veled beszélgetni, az ház függő, laktam ilyenben és olyanban is. Én is azt szeretem, ha nem foglalkoznak az emberek egymással. Budapesten átlagban ilyen szempontból jobb a helyzet, jobban tesznek egymásra. Introvertált vagyok, sokáig azt gondoltam, valami kisváros lenne nekem az ideális lakhely, de ma már tudom, hogy a nagyvárosban lehet magánszférám.


Hogy mi kisváros, az relatív. A 3 város közül, ahol laktam, a 150 ezres volt a leginkább kisváros, ha az emberek gondolkodásmódját nézem. Üzletek szempontjából viszont mindenütt olyan volt, mint Pesten, annyi hogy itt ugyanolyan boltokból is van választék, ha valamelyik nem tetszik (pl. feleségem egy bunkó szekus miatt nem szeretett H&M-be menni, az egyetlen H&M-be a városban, Budapesten meg ki tudja hány van), de amúgy nyitvatartásban nem látok nagy különbséget. Moziba mondjuk nem nagyon járok, pláza mozi mindenütt volt, ahol laktam, plusz egy art mozi szerű is mindhárom városban.


Egyébként a lakóhelyem környékét nézve eddig a budapesti lakhelyem közelében van a legtöbb zöldterület.

2016. jún. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Inessential ***** válasza:

Én egy kb. 50 ezres városban élek, de néha olyan unalmas tud lenni ez is.

A falusi élet viszont még unalmasabb számomra. Ott túl nagy a csend. Pestre sem igazán költöznék, bár ki tudja mit hoz az élet..

2016. jún. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én egy alig négyezer fős kisvárosban élek, itt a legnagyobb bolt a Schmidt bolt meg az ABC. Forgalom aligha van, (az utca ahol lakok, egy összekötő út)-ennek ellenére a forgalom télen óránként 2 autó, éjszaka semmi. nyáron a szezonidőben van csak némi autó (kb óránként 10-20) ami leginkább a német, vezetni nem tudó, tömegbalesetek sorozatát okozó balatoni túristák miatt van. :DD (nem balatoni város)

a tömegközlekedés nulla, az utolsó busz délután 5-kor megy, legtöbsször falujáró, igy megesik hogy az út ideje több mint egy óra a legközelebbi városba. van egy vonatunk. mi itten csak a piroskának hívjuk. általában 20-30-al megy mindenhol, Egy kavicstól is megáll:DD nagyon lassú, büdös, és sokszror történik valami furcsa. (pl: fociztak):D

van egy szakközépsuli, delehet, hogy be fog zárni, mert csak 60-an járnak ott, és sokan buknak. egy egészségház is kapott helyet, ami arra való, hogy a vizsgálat után utazz egy órát a kórházba...alig van munkalehetőség.

a boltok legkésőbb hatkor zárnak, a vasárnapi nyitvatartásnak esélye sincs.

az emberek iszonyú pletykásak.

No...ezek voltak benne a rossz dolgok, most jöhetnek a jók:)

mindenki ismer mindenkit, sok az egyesület, (én pl zenekaros vagyok) nagyon kevés a bunkó, idióta ember, tiszta a levegő, a hangulat falusias. a programok nagyon szuperek, a kedvencem a szüreti fesztivál :)

itt úgy mész az utcára ahogy akarsz, mert nem kötnek bele, inkább nevetnek rajta jó értelemben. a táj az gyönyörű szép, sok a vadállat, és a tenyészállat is. (itt a mezőgazdaságon kívül nem igazán lehet dolgozni mást, ezért van sok tenyészállat), testvéremmel, mindig elmegyünk az erdőbe csak úgy, random, esti sétára.

Nagyon sok szép emlékem van innen, talán ezért szeretem ennyire. aki azt hiszi hogy egy kisváros csakis rossz és unalmas lehet az rosszul hiszi. :) mondjuk nekem az is benne van, hogy itt nőttem fel, ezt szoktam meg, ismerem a szokásokat, a vicces dolgoat, a város jellemét, mintha személysége lenne, számomra különleges :)

Bocs, hogy hosszú lett.

2016. júl. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!