Egyes emberek mitől magabiztosak, mások pedig nem?
Ennek rengeteg tényezője van.
Így lettek nevelve környezet által.
Szerintem az a legfontosabb, hogy az emerek szeressék magukat.
Mert ha nem, az meglátszik a kisugárzásukon és egyátalán nem néznek ki magabiztosnak.
Azt hiszem, akik önbizalomhiányossak, mindig másnak akarnak megfelelni, nem pedig maguknak.
Mindig higgyünk magunkban és abban amit teszünk!
Az a lényeg, hogy jól érezzük magunkat, nem számít, hogy ki mit gondol.
Bár ez fejben dől el.
Biológiai okok elsősorban. Hormonszintek.
Kortizol = stresszhormon, a magabiztos embereknél ez alacsony szintet mutat általában
Tesztoszteron = férfi nemi hormon, a magabiztos embereknél általában magasabb értéket mutat.
Az önbizalomhiányban, szorongásban szenvedő embereknél magas a kortizol szint általában és alacsonyabb a tesztoszteron szint. Nőknél-férfiaknál egyaránt.
Aztán persze a fizikai adottságokra rájön a családi körülmények, neveltetés, mikrokörnyezet hatásai, média és más területek hatásai, szocializáltsági szint stb.
7
Mondasz valamit, mert én amióta az eszemet tudom szégyellős, félénk voltam, amikor idegenek jöttek hozzánk kisgyerek koromban akkor mindig elrejtőztem mert féltem tőlük. Ezzel szemben a két nővérem nem volt ilyen, ők szerették ha jönnek hozzánk emberek. Pedig gondolom ugyanazt a neveltetést kapták ők is mint én, ugyanazok voltak a családi körülmények. Ezért lehet, hogy a stresszhormon miatt van ez, és ezért nem jön össze higgadtnak, magabiztosnak maradnom. Gyakran előfordul, hogy idegesnek, feszültnek érzem magam, és elkezdek gondolkodni az okán, de NEM JÖVÖK RÁ. Ez biztos hormonális nálam. Akkor csak a nyugtató, alkohol, cigi a megoldás?
7-es, ez mind szép, csak az a kérdés, hogy a tyúk volt-e előbb, vagy a tojás. Önbizalomhiányos embereknél az állandó szorongás önmagában stresszfaktor, ami értelemszerűen megemeli a kortizolszintet. A magas kortizolszint pedig blokkolja a tesztoszteron termelését, vagyis alacsony tesztoszteronszinttel jár.
Genetikai adottságok és környezeti hatások alakítják a személyiséget, ez így igaz. Ugyanakkor az egy családban nevelkedő testvérekkel szemben más-más lehet az elvárás, a bánásmód (ismerjük pl. a "középső gyerek" szindrómát.) Egyszóval elég összetett dolog ez.:-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!