Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mai generációnak mitől van...

Mai generációnak mitől van nehezebb dolga felnőttebbé válás során?

Figyelt kérdés

2016. júl. 13. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nehezebb dolga van?
2016. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért szerinted 20-30-40 évvel ezelőtt ugyanilyen volt az élet?
2016. júl. 13. 12:52
 3/12 anonim ***** válasza:

el vannak kényelmesedve azért. Többségük nem ismeri mi az a munka, nem tud bánni a pénzével. Szülők kinyalták a hátsó felüket, így nem tanulták meg az alap dolgokat.


pl én nagyon szoktam nézni, amikor valaki megkérdezi, hogy hogyan kell csomagot feladni, vagy csekket befizetni.. Most az ilyen, aki ennyire önállótlan, mégis milyen munkát tud ellátni? gyári szalagmunkán kívül???

2016. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok az információáradat, ami leterheli az embereket, fel sem tudják dolgozni agyilag.

Másrészt, ha 40 évvel ezelőtt felvettek egy munkahelyre, kihúztad ott a 40 évet egyben. Ma meg nincs stabil munkahely. És az erkölcstelenség is szabadjára van engedve, mindenki mindenkivel kavar.

2016. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl mocsok nehèz volt àllàst talàlni. Kemènyen dolgozom. Màs helyett is nèha. 10 èv alatt egy hitelre valòt nem tudtam összeszedni. Nem tudok bànni a pènzzel. Apàmnak elèg volt a banki alapkamatra befektetni, nekem màr majdnem közgàzt kell vègeznem ,hogy èrtsek a pènzhez. A szüleim dolgoznak. Nem tàmogatnak semmiben. Apàm kapott hàzat a szüleitől, meg autòt. Nekem a fizum fele lakhatàsra megy el, mert egy bizonyos rèteg az albèrlet kiadàsból gazdagszik meg.

Diploma megszerzèse mellett is dolgoztam. 30 èvesen 10èves szakmai tapasztalattal, 2 mèrnoki bsc, egy msc ès mègis 320at adnak bèrnek, közben, aki vàltsàg előtt kapott munkàt, fele annyit nem csinàl mjnkàban, mint èn 3x annyit kap.

A vàltsàg ès az ingatlan piac földhöz vàgta a munkapiacot. Nagyon sok mindennel kell foglalkoznom napi szinten a megèlhetèsèrt ès nincs időm az egèszsèges èletre.


Nem mondom, hogy könnyebb volt nagyanyàmnak, de 10 èvvel előttem lèvő generàciònak sokkal könnyebb dolga volt. Mèg az előtt megszedtèk magukat ugyan azzal a munkàval, amiből èn fenntartom magam, mielőtt bedőlt volna a gazdasàg. Be tudtak fektetni ingatlanba, ès most bp-n rablàssal egyenèrtèkű összegèrt kiadjàk a hàzat, amiből a következő hitelèt fedezik, ha nem a harmadikèt. Ugyan annyit kapok most ,mint 2000ben az, aki az èn szintemen dolgozott ès kollègàim mèg kevesebbet is kapnak nàlam. Szerintem igenis nehèz egyedül megèlni.


35 èvesen fèlek gyereket vàllalni, mert bizonytalan a jövőm .

Vajon mièrt is?


Èves szinten 2 havi tùlòràm van, nem megyek nyaralni. 3 èv alatt 4èv munkatapasztalatot szerzek.


Aztàn jön egy közhely huszàr ès kitalàlja első hozzàszòlàsban, h nem dolgozom eleget. Csak reggel 5 től este 7ig minden nap.


Az èn tempòmba sosem lesz elèg pènzem arra, hogy biztonsàggal neveljek gyereket . Vajon miert?

2016. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 320ból bizonytalan jövő? akkor mit szóljon az aki ennek az 1/3át keresi.. és még azt se lehet mondani, hogy tanulatlan, mert több szakmát is elvégzett.
2016. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ma 13:39: velünk is szinte ugyanez a helyzet, annyi különbséggel, hogy mi külföldre menekültünk, ahonnan most meg alig tudunk visszamenni Magyarországra, hogy ingatlant tudjunk venni (persze a jelenlegi horribilis árakon nem tudom, hogy fog menni). Elmúltak azok az idők, mikor boldog-boldogtalannak hitelt osztogattak és miniélbéres állások mellett építették fel a külvárosban a 30 milliós családi házakat hitelből.

Egyébként nem a 13:39-es az egyedüli fiatal, akinek a szülei ilyen semmitelen emberek, a miénkek is ugyanezek... a nagyszüleink rájuk hagyták az ingatlanjaikat (mert nekik fontosabb volt az örökség hagyása, a gyerekeik jövője, mint az évi 2x-i tengerparti nyaralás meg a 8. autó), a szüleink viszont 40 év munkája alatt ehhez egy fityinget nem tettek hozzá. Úgy felélték mindenüket, ahogy van, ránk semmit nem hagynak, örülhetünk, ha azt meghagyják nekünk és nem élik fel, amit még a nagyszüleink után kaptak. Persze utána nagyképűen osztják az észt arról, milyen és mekkora házat vegyünk, hogy osszuk be a fizetésünk...stb., miközben nekik minden a fenekük alá volt tolva. A nagyszüleink keményen végdolgozták az életüket és ennek meg is volt az eredménye, többmilliós vagyon halmoztak fel... de hol voltak a szüleink 40 év alatt?! Még albérletet sem kellett fizetniük, mindent megkaptak a szülőktől. Az iskolapadból kijőve már várta őket a fix állás, sosem kellett munkanélküliként otthon a lekezelő beszólásokat hallgatniuk.

Rátérve a kérdésre, az elsődleges számú probléma egyértelműen a munkanélküliség és az alacsony reálbér. Sopronban pl 120 ezer ft alatt nem kapsz normális lakást, de hasonló Szombathely, Győr vagy Budapest is. Magyar fizetésből ezeket az árakat nem engedheti meg magának egy fiatal, jó esetben alig keres ennél többet egy hónapban (még két ember fizetésével sem jön ki egy normális megélhetés). És ezek mellett még lehet szükséged lesz autóra, közben szeretnél kikapcsolódni is és kellenek ruhák, kozmetikumok, elektronikai eszközök, különben kinéznek a többiek (meg hát amúgy is, ezek manapság a normális megjelenés részei).

Egy hazai bérlakásprogram direkt fiataloknak célozva sokan segíthetne, esetleg egy fiatalok munkavállalását segítő program, de ezek is csak ideig-óráig használnak. Valójában a bérekkel és az ingatlanárakkal van a legnagyobb probléma.

2016. júl. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
A 3-as röviden leírta. Én is ilyen vagyok, semmire sem tanítottak meg a szüleim, most meg kapkodom a fejem, hol lehet venni bérletet, jegyet, térképet, hol nézzem meg a vonat menetrendet, mi az az E bevallás, azt sem tudtam eddig hogy szerződést kell kötni az albérlethez. Régen fogalmam sincs miért mondták el ezt az embereknek most meg mé nem.
2016. júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
40 éve még házat is könnyebb volt építeni, mint ma. Mindkét nagyszülőpárom átlagos fizetés mellett egy-egy családi házat épített a belvárosban harmincas éveikben. Ma hogy építene egy fiatal házat átlagfizetésből? Még a telket sem tudná megvenni.
2016. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
6: albérlet, napi munkába járás: ez elviszi több, mint a felét, nem számoltam bele az étkezést. Aki ennek a harmadát keresi, az vagy nagyon jó áron kapott albit, vagy ismerősöknél, vagy saját házban lakik.
2016. júl. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!