Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » önbizalomhiányból kigyógyultak...

önbizalomhiányból kigyógyultak? Lent

Figyelt kérdés

Bocsi a hülye megfogalmazásért. :D

Szóval olyanokra lennék kíváncsi, akik régen önbizalomhiányosak voltak, nem szerették magukat, valami külső tulajdonságukat, de mára elfogadták/megszerették!

Hogyan?! :)

Nálam nem azt mondom, hogy vészes a helyzet, mert nem gubózok be a szobámba, és sírok naphosszat ezen-azon, de azért ha tehetném, teljesen átformálnám magam. :D Nem ilyen plusz kilós dolog, amin tudnék változtatni, hanem szimplán ÉN.....

Imádnám a hosszú, vastag szálú, dús fekete hajat, a kék szemet, vékony, hosszúkás arcot, pisze orrot, vékony testalkat, kb 160 centis magasság... Szóval mondhatni megvan magamról az álomképem. :D Ehhez képest világos barna a hajam, vékony szálú, lelapul, sehogy sem áll, az arcom szögletes, az állam széles, a szemem uncsi barna, az orrom kicsit vastag, 170 cm vagyok, a csípőm széles.... Egyebek.. És annyira szeretném elfogadni magam így, mert ezeken nem változtathatok, de nagyon nehéz.. :/


2016. júl. 14. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ki lehet, de nem egyszeru. Altalaban annak vanank ilyen problemai akit a szulei tul sokat kritizaltak, kontrollaltak gyerek koraban vagy tul elfoglaltak voltak a gyerek neveleshez.


A gyerekek foleg a szuleik visszajelzesei alapjan alakitjak ki az "enkepuket". Ezt kell helyre allitanod, tobb modszer is letezik ra.

2016. júl. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megkérhetnélek, hogy ne unalmasozz le ismeretlenül? Nekem gyönyörű barna szemem van, mi az, hogy unalmas???

Na, hát kb. így lehet kigyógyulni :D


Ajánlom, hogy hallgasd meg a szüleidet (na és ha elfogultak) és a barátnőidet, hogy mi a szép rajtad. Nem csak felsorolás szerűen, hanem, hogy miért. Írd fel (ne csak magadba jegyezd meg) és olvasd fel magadnak minden nap (hangosan!!). Ha úgy érzed nem igaz akkor mondd el magadnak: X és Y és Z is szépnek mondta. Ha ők elfogadnak így, sőt szépnek látnak akkor én is tudom magamat szépnek látni.

Nem könnyű munka eleinte. Aztán egyszercsak észreveszed, hogy ragyogó barna szemed van, ami élénken csillog, amikor érdeklődve nézel valamit és onnan mosolyogva, könnyen tudod akár a tükörbe is mondani: szép a szemem :)

2016. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolkodással, realizálással.
2016. júl. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A genetikai adottságidon mint pisze orr, szemszín, testmagasság nem tudsz változtatni. Viszont a hajad színén, vékonyabb testalkat elérésében igen is tudsz tenni. Jó fodrász, kozmetikus csodákat tud tenni, hogy a külsőd egy kicsit másabb legyen. Egészséges életmóddal, sok tornával a testedet is előnyösebbé teheted.

Viszont! Az önmagunk elfogadása a fejünkben dől el.Nem másoknak kell megfelelnünk! Megfelelni saját magunknak kell. Megfelelni, elfogadni, szeretni önmagunkat a hibáinkkal együtt. Popper Péter: Belső utunk című könyvét tudnám elolvasásra ajánlani. Sok elgondolkodtató dolgot ír le.

2016. júl. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne azon akarj változtatni, amin nem tudsz. :) Régen én is hasonló külsőt szerettem volna, mint te, csak azt láttam, hogy mim nem olyan, mint amit akarok. Az önbizalomhiányom már külsőleg is meglátszott így utólag visszagondolva, utáltam magam érte. Igazából foglalmam sincs, mi változott meg bennem, de hirtelen rájöttem, hogy hé, magas vagyok, vékony, szőke a hajam és kék a szemem, ez nem is hangzik rosszul. Lehet, hogy én nem ezt szeretném, de sokaknak tetszik, akkor nem lehet rossz. Oké, kicsit nagy az orrom, de ez ellen nem tehetek semmit, ez van. A szemem viszont szép, ez javít az arcomon. Rájöttem, hogy ha mosolygok, kihúzom magam, több embertől kapok pozitív visszajelzéseket, dicséreteteket, ez pedig egyenes úton vezetett ahhoz, hogy visszaszerezzem az önbizalmamat. Persze ez nem jelenti azt, hogy ha olyan lányt látok, akire hasonlítani akartam, nem állapítom meg, hogy a csudába, tényleg szép. Ez azt jelenti, hogy már nem érzem úgy, hogy kergetnem kéne ezt az elérhetetlen ideált, hiszen én magam is egy egyéniség vagyok, egy olyan ember, akire meg más szeretne hasonlítani, ráadásul vannak szép dolgok rajtam/bennem, amiket nem változtatnék meg.


Ezzel mondjuk nem adtam tanácsot, csak az esetemet írtam le. :D Szóval a tanácsom az, hogy próbáld meg elhinni, hogy szép vagy úgy, ahogyan kinézel. Állj a tükör elé és keresd meg a szép részeidet. Gondolkodj azon, hogy belül mi tesz széppé, és a negatív dolgokkal most ne foglalkozz. Oké, jó, ha az ember ismeri a gyengéit, tisztában is kell lenned vele, de ne az legyen a célod ilyenkor, hogy azt megtaláld. Ha pozitívak a gondolataid, az a kisugárzásodon is látszani fog, az embereknek is szimpatikusabb leszel, ezáltal saját magadnak is jobban fogsz tetszeni. Remélem, volt a válaszomban valami hasznos. :)

2016. júl. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!